Balustrady

Wybierz kategorię balustrad wewnętrznych oraz zewnętrznych:

 

Balustrady wewnętrzne szklane Balustrady wewnętrzne nierdzewne Balustrady wewnętrzne drewniane

Balustrady wewnętrzne balkonowe Balustrady wewnętrzne Balustrady wewnętrzne zewnętrzne

Balustrady wewnętrzne schodowe Balustrady wewnętrzne nowoczesne Balustrady wewnętrzne ze stali nierdzewnej

 

Balustrady wewnętrzne na schody, drewniana balustrada wewnętrzna, barierki na schody, balustrada wewnętrzna, poręcze na schody:

Główną funkcją balustrady jest ochrona osób wchodzących lub schodzących po schodach. Z tego powodu powinna być przede wszystkim wytrzymała i odpowiednio wysoka. Przyjmuje się, że bezpieczna balustrada ma co najmniej 95 cm, by zapobiegać wypadnięciu, ale też umożliwić swobodne trzymanie się poręczy, nawet w przypadku osób o wyższym wzroście. Jednocześnie coraz istotniejsze znaczenie ma aspekt wizualny. Dlatego też balustrady przestają już przypominać nieatrakcyjne konstrukcje, z którymi jeszcze niedawno można było spotkać się na każdym kroku.

W ofercie firmy Helta znajdą Państwo bogaty asortyment poręczy atrakcyjnych, ciekawych i nowoczesnych. W ofercie mamy balustrady ze stali nierdzewnej, drewniane oraz szklane. Balustrady stalowe z elementami drewna dobrze prezentują się w nowoczesnych, przestronnych wnętrzach. Ciekawie prezentują się zarówno przy schodach o prostej konstrukcji, jak też schodach zabiegowych.

Proponujemy słupki o przekroju kwadratu 40x40mm, 50×50 mm, oraz okrągłe o średnicy 42 mm. Poręcz może być również kwadratowa (50×50 mm) i okrągła (42 mm), oraz ponadto prostokątna (80×40 mm). Wypełnienie może być osadzone w osi lub na przelotkach. Może także zostać wykonane według indywidualnego projektu. Balustrady z drewna i stali nierdzewnej wyglądają niezwykle ciekawie w zestawieniu z ciemnym drewnem, ale równie dobrze prezentują się z drewnem o jasnych lub naturalnych barwach. Bardzo wiele możliwości wykończenia daje wybór balustrady drewnianej. Charakter drewnianych poręczy podkreślają geometryczne kształty, dlatego proponujemy słupki o przekroju kwadratu. Dostępne są one w różnych grubościach: 80×80 mm oraz 100×100 mm. Do wyboru są poręcze prostokątne (80×40 mm) oraz kwadratowe (60×60 mm). Najciekawszym elementem balustrady drewnianej są profilowane tralki. Mogą być one proste, minimalistyczne, oraz bardziej bogate wzorniczo tralki toczone. W zależności od oczekiwać klienta montujemy również pręty nierdzewne.

Balustrady wewnętrzne szklane, nowoczesne balustrady wewnętrzne:

Niezwykle atrakcyjnie prezentują się balustrady szklane. Ponieważ balustrada musi być wytrzymała by zapewnić bezpieczeństwo, szkło do wykonania balustrad jest hartowane i ma grubość 8-12 mm. Proponujemy Państwu szkło typu klasyczny float i diamentowe opti white, oraz szkło dymione, błękitne, brązowe, grafitowe, piaskowane, z grafiką oraz mleczne. Ale nie ograniczamy swoich projektów jedynie do tych kilku możliwości. Przede wszystkim, specjalnie dla Państwa, wykonujemy również zamówienia według indywidualnego projektu. Dzięki temu wizja, którą mają nasi klienci może zawsze zostać zrealizowana. W takim przypadku zawsze chętnie służymy radą, pomocą oraz projektem z wizualizacją. Na poręczach szklanych stosujemy austriackie uchwyty Q-Railing.

Projektując i wykonując balustrady, Helta korzysta z wieloletniego doświadczenia oraz wiedzy swoich projektantów. Każdy klient traktowany jest przez nas indywidualnie, co pozwala proponować wyszukane i oryginalne rozwiązania, zgodnie z oczekiwaniami zleceniodawcy.
Zapraszamy do zapoznania się z całością oferty oraz cennikiem, i do niezobowiązującego kontaktu. Z przyjemnością zaprezentujemy Państwu wszystkie nasze propozycje, przedstawimy wstępną kalkulację kosztów i wykonamy projekt z wizualizacją, która pozwoli Państwu ocenić jego wizualną atrakcyjność.