facebook helta

Wybierz kategorię listew przypodłogowych drewnianych oraz MDF:

Listwy drewniane przypodłogowe
Listwy przypodłogowe mdf
Listwy przypodłogowe wewnętrzne wykończeniowe

Listwy przypodłogowe, listwy drewniane oraz z MDF, montaż listew drewnianych:

Nie bez powodu mawia się, że diabeł tkwi w szczegółach. Pracownicy firmy Helta wiedzą o tym najlepiej. Realizując setki projektów z różnego typu elementów drewnianych wiemy, że nawet najdroższa i najlepiej położona podłoga nie prezentuje się tak dobrze bez odpowiednio dobranych listew przypodłogowych. Oprócz tego, że w wyraźny sposób podnoszą estetykę wnętrz, spełniają także zadania praktyczne. Są one zabezpieczeniem uzupełniającym, utrzymującym parkiet w odpowiedniej pozycji, oraz stanowią dodatkową ochronę przed wilgocią – szczególnie dla podłóg wykonanych z mniej odpornych materiałów. Należy pamiętać, iż każda podłoga z drewna, paneli czy desek, wymaga tzw. dylatacji. Jest to nic innego jak specjalna szczelina o szerokości kilku- kilkunastu milimetrów, pozostawiona między krawędzią materiału – np. parkietu, a ścianą pomieszczenia, której zadaniem jest zapobieganie odkształceniom materiału, powstałym w skutek działania czynników zewnętrznych. W przypadku drewna, które, jak zwykło się mawiać, „pracuje” przez wiele lat po ułożeniu na podłodze, dylatacja ma umożliwić dopasowanie się podłogi do krawędzi ściany. Nie trudno jednak zauważyć, że „odstęp” ten nie jest zbyt estetyczny, a brak listew po prostu daje słuszne wrażenie, że praca nie została zakończona. Z tego też powodu często listwa podłogowa nazywana jest listwą wykończeniową.

Helta oferuje swoim klientom kilka przykładów listew, które różnią się między sobą rodzajem materiału, barwą oraz wykończeniem. Najlepiej prezentują się one przy podłogach drewnianych, z terakoty, gresu, przy wykładzinach oraz parkietach. Można dobierać je według podobnych odcieni, ale także na zasadzie kontrastów. W naszej ofercie są trzy rodzaje listew: drewniane, listwy przypodłogowe z MDF oraz listwy MDF z ozdobnymi słupkami narożnymi. Pierwsza grupa najczęściej proponowana jest jako uzupełnienie podłogi z drewna, zwłaszcza wtedy, kiedy klientowi zależy na zbliżonej lub identycznej kolorystyce listew i podłogi. W takim wypadku wykonywane są one najczęściej z tego samego rodzaju drewna co podłoga – mają tę samą barwę wyjściową, tak samo przyjmują substancje konserwujące i charakteryzują się takim samym usłojeniem. W naszej ofercie mamy listwy drewniane z gatunków rodzimych takich jak sosna, jesion i dąb, oraz gatunków egzotycznych i amerykańskich. Dostępne są one w wariantach o różnej grubości (15-22 mm), o różnej wysokości: 40, 50, 60, 70 oraz 80 mm, oraz w kilku wersjach wykończeniowych.

Listwy wykończeniowe, listwy podłogowe, listwa drewniana:

Listwy przypodłogowe MDF charakteryzują się jednorodną gęstością oraz podatnością powierzchni na uszlachetnianie. Ze względu na te walory oraz niezwykłą popularność tego typu listew, oferujemy Państwu dwa rodzaje cokołów z MDF. W zależności od upodobań naszych klientów, listwy przypodłogowe MDF dostępne są w standardowej długości 250 cm, grubości 18 mm oraz kilku wysokościach – w zależności od wybranego rodzaju mogą mieć one 80, 100, 120 oraz 150 mm wysokości. Wszystkie są uszlachetniane lakierem akrylowo-poliuretanowym. Zdecydowanie najbogatsza oferta listew znajduje się w grupie listew klasycznych z MDF. Do wyboru naszych klientów oddajemy aż 21 różnych wersji wzorniczych, począwszy od gładkich, przez listwy z ciekawymi wgłębieniami i żłobieniami, aż po wersje o skomplikowanym przekroju, umożliwiające poprowadzenie przewodów elektrycznych i kabli sygnałowych. Cokoły MDF uszlachetniamy kilkoma rodzajami preparatów. Szczególnie polecamy lakier Aqua Cl 440/30 Colorlack, który jest ekologiczny, wodoodporny, wytrzymały na wilgotne odciski, odporny na kremy i pasty do butów, a ponadto umożliwia barwienie drewna wszystkimi kolorami z palety RAL i NCS. Ciekawy efekt strukturalny można otrzymać podczas nakładania tego lakieru za pomocą aksamitnego wałka.

Oprócz bogactwa i różnorodności cokołów MDF oraz drewnianych firmy Helta, proponujemy Państwu dwuletnią gwarancję na wszystkie listwy MDF naszej produkcji. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.