facebook helta

Schody policzkowe

 

Schody policzkowe Schody policzkowe drewniane
Schody policzkowe na wangach Schody policzkowe warszawa
Schody policzkowe cena Schody policzkowe ceny
Schody policzkowe projektowanie Schody policzkowe ażurowe

Schody policzkowe zwane również schodami na wagnach

Schody policzkowe, schody na wangach, gdzieś tam na jednym ze spotkań projektowych słyszałem określenie “schody z tymi dwoma bokami” każde z tych określeń prowadzi nas do jednego produktu. Schody policzkowe możemy projektować i wykonać jako schody policzkowe jednobiegowe, schody policzkowe ze spocznikiem oraz schody policzkowe zabiegowe. Forma schodów zależy tylko i wyłącznie od układu klatki schodowej oraz ilości miejsca poświęconego na schody.

Schody policzkowe drewniane, grubości, przekroje

Standardowa i jednocześnie wyjściowa grubość policzka schodowego w schodach drewnianych to 40mm, w przypadku długich biegów lub dużych modułów ugięcia zwiększamy ją do wartości 60mm. Stopnie schodowe traktujemy analogicznie z tym że grubość 40mm jest wariantem spełniającym wszystkie walory konstrukcyjne (sztywność, ugięcie) na życzenie inwestorów zwiększamy grubość stopni do 50/60mm ze względu na walory estetyczne.

Sposoby wykończenia oraz uszlachetnienia powierzchni policzków schodowych

Policzki schodowe wykonujemy z drewna litego np. dębowego, jesionowego czy też któregoś z gatunków drewna egzotycznego, afrykańskiego lub amerykańskiego. Kolejnym rozwiązaniem jest wykonanie gładkie pod farby kryjące (w tym przypadku staramy się uzyskać efekt schodów metalowych, stalowych, industrialnych). Powierzchnię policzków uszlachetniamy w zależności od realizowanego projektu farbami kryjącymi RAL, NCS, lakierem poliuretanowym, twardymi woskami olejnymi lub olejem lnianym.

Schody policzkowe z balustradami szklanymi

Na schodach policzkowych balustrady szklane realizujemy w dwóch wariantach. Pierwszy to balustrada szklana mocowana na uchwytach punktowych do boku policzka, oczywiście rotule możemy pomalować RAL zgodnie z design policzka schodowego. Drugim wariantem wykonania balustrady schodowej jest obsadzenie szkła w ukrytym systemie montażu zaciskowego, jest to rozwiązanie bardzo innowacyjne ponieważ niesie za sobą wysoką estetykę produktu oraz możliwość szybkiej i czystej wymiany uszkodzonej formatki szkła. Jednocześnie przestrzegamy przed wyborem produktu, w którym szkło jest wklejone na stałe (bez możliwości ewentualnej wymiany uszkodzonej mechanicznie formatki szkła).

Schody policzkowe ceny

Koszt wykonania schodów będzie zależał od takich czynników jak. gatunek drewna, typ konstrukcji, balustrada schodowa (klasyczna tralkowa, balustrada nierdzewna, balustrada szklana na rotulach, szklana w ukrytym profilu montażowym itp). W dziale ceny schodów – kliknij tutaj 🙂 prezentujemy wstępny cennik “od” dla poszczególnych typów konstrukcji schodów wewnętrznych. Schody policzkowe kosztują u nas od 13-tu tysięcy złotych netto. Jeżeli są Państwo zainteresowani wykonaniem kalkulacji cenowej schodów proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl:

  • numer telefonu kontaktowego
  • lokalizację ewentualnego montażu (miejscowość, kod pocztowy)
  • rzuty z projektu architektonicznego (rzut parteru, piętra oraz przekrój w .pdf)
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub wizualizacje dołączone do projektu architektonicznego
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia (to wszystko pomorze nam jeszcze lepiej spersonalizować ofertę)
  • określenie wzoru balustrady do wykonania na schodach oraz antresoli

Z poważaniem…

Dawid Helta