facebook helta

Schody samonośne

 

Schody samonośne drewniane Schody samonośne
Schody samonośne poznań Schody samonośne konstrukcja
Schody samonośne chojnice Schody samonośne warszawa
Schody samonośne grudziądź Schody samonośne dębowe

Schody samonośne konstrukcja

Schody samonośne to konstrukcje posiadające tylko dwa punkty podparcia, podłoga na parterze oraz stop na piętrze, oczywiście często zdarza się tak że w sposób ukryty część sił obciążenia przenosimy no ściany murowane przy których biegną bieg schodów, aczkolwiek nie jest to wymogiem koniecznym. Konstrukcja schodów samonośnych nie potrzebuje dodatkowych zewnętrznych punktów podparcia np. słupów żelbetowych.

Drewniane schody samonośne

Wszystkie z wyżej prezentowanych form wykonania schodów to konstrukcja samonośna, zaliczamy do nich schody dywanowe, schody policzkowe, schody ażurowe oraz schody zabiegowe. Głównym zadaniem naszego biura projektowego jest dobór takich przekrojów oraz parametrów poszczególnych elementów schodów aby projektowana konstrukcja była stabilna, sztywna oraz bezpieczna. Posiadając wiedzę konstruktorską oraz materiałową jesteśmy wstanie realizować nowoczesne formy schodów które mają okazje zachwycać naszych klientów. Co oczywiście daje nam ogromną satysfakcję z pracy którą wykonujemy.

Balustrady do schodów samonośnych

W swojej ofercie posiadamy ponad dwadzieścia modeli balustrad wewnętrznych które z powodzeniem można zastosować jako barierkę schodową oraz ewentualne zabezpieczenie antresoli. Na szczególną uwagę zasługują balustrady szklane które swoją nowoczesną formą zachwycają kolejnych inwestorów. Na powyższej dokumentacji fotograficzne z naszych realizacji prezentujemy balustrady szklane w dwóch wariantach. Pierwszy to szkło mocowane do boku schodów drewnianych na uchwytach punktowych, drugi wariant to balustrada szklana mocowana w osi bocznych policzków schodowych. W ofercie pozostaje jeszcze sporo opcji wykonania balustrad nierdzewnych w połączeniu ze szkłem oraz drewnem naturalnym. Jeżeli są Państwo zainteresowani wykonaniem projektu oraz kalkulacji cenowej schodów samonośnych proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl:

  • numer telefonu kontaktowego
  • lokalizację ewentualnego montażu (miejscowość, kod pocztowy)
  • rzuty z projektu architektonicznego (rzut parteru, piętra oraz przekrój w .pdf)
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub wizualizacje dołączone do projektu architektonicznego
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia (to wszystko pomorze nam jeszcze lepiej spersonalizować ofertę)
  • określenie wzoru balustrady do wykonania na schodach oraz antresoli

Z poważaniem…

Dawid Helta