Schody samonośne drewniane Balustrada szklana na schodach drewnianych Schody drewniane na beton Schody dywanowe z balustradą całoszklaną schody drewniane z balustradą szklaną
  • EN
  • PL
facebook helta

Stolarstwo Helta już od blisko czterech dekad dostarcza swoim klientom doskonałej jakości wyroby z drewna. Korzenie firmy sięgają roku 1972 roku, kiedy to ówczesny właściciel i założyciel przedsiębiorstwa rozpoczął produkcję drzwi, okien oraz schodów z naturalnego drewna sosnowego. Od tamtej pory firma sukcesywnie poszerza swoją ofertę i dziś oferuje bogaty wachlarz produktów drewnianych z elementami szkła lub stali nierdzewnej. Do wyboru klientów są różnego typu schody, parapety, balustrady, blaty kuchenne, a także tarasy i listwy przypodłogowe. Obecnie firma Helta, mająca swoją siedzibę w Rytlu k/Chojnic, miejscowości w województwie pomorskim, jest tam jednym z liderów w zakresie produkcji wyrobów drewnianych do wnętrz domów i mieszkań, jak też rozwiązań zewnętrznych.

Wieloletnie doświadczenia z drewnem oraz różnego typu konstrukcjami pozwoliły nam na pełen profesjonalizm w projektowaniu, produkowaniu oraz montowaniu naszych wyrobów. Do dyspozycji klientów indywidualnych, jak też profesjonalistów – designerów, projektantów i architektów wnętrz – oddajemy szeroki zakres wyrobów z kilkunastu gatunków drewna, zarówno krajowych jak również egzotycznych i amerykańskich. To właśnie różnorodność jest naszym największym atutem. Każdy z klientów wybrać może taki rodzaj drewna, który najbardziej odpowiada jego oczekiwaniom i gustom. Mahoń, orzech, merbau i iroko – to tylko część z kilkunastu egzotycznych gatunków, które wybrać można z naszej palety. Szczególną popularnością wśród klientów profesjonalnych cieszą się produkty wykonane z MDF. Jest to pochodna drewna, będąca jego doskonałą alternatywą dla wykonywanych listew przypodłogowych.

Do realizacji projektów wewnętrznych wykorzystujemy drewno o wilgotności 8 proc., która jest optymalna w pomieszczeniach i uwzględnia szereg czynników związanych z warunkami atmosferycznymi. Drewno może być przygotowane na kilka sposobów: lakierowane, woskowane oraz olejowane (także barwnie). Każda metoda uszlachetniania daje inny efekt wizualny. Podstawowym zadaniem jest tu jednak zapewnienie jak najlepszej trwałości, wytrzymałości oraz odporności drewna na wilgoć, brud, oraz … czas. Przykładowo olejowanie może być przeprowadzone zarówno na gorąco, jak i na zimno, co daje różny rezultat. Rozgrzany olej dogłębnie wnika w drewno i precyzyjnie je zabezpiecza. Firma Helta stosuje najlepsze metody konserwacji, zawsze jednak staramy się dopasować do preferencji klientów oraz ich możliwości finansowych.

Aby zagwarantować Państwu pełen komfort obsługi wykonujemy bezpłatne projekty, w których uwzględnione są wszelkie sugestie, upodobania oraz preferencje cenowe klienta. Specjalnie dla Państwa przewidzieliśmy trzy warianty cenowe wykonywanych projektów: tani, korzystny oraz ekskluzywny. Część spośród naszych projektów wymaga indywidualnego podejścia, które w dużym stopniu zależne jest od specyficznych czynników takich jak wielkość pomieszczeń, ich rozkład itp. Do takich nietypowych konstrukcji należą m.in. schody na stali nierdzewnej oraz schody policzkowe. Projekt i wycena dokonywane są w tych przypadkach indywidualnie. Na Państwa życzenie wykonamy także bezpłatną kalkulację kosztów. Wierzymy, że nie ma rzeczy niewykonalnych, dlatego jesteśmy w stanie zrealizować nawet najśmielsze wizje klientów. Nasze schody, balustrady, tarasy wykonujemy na wiele sposobów, od najprostszych przez konstrukcje bardziej zaawansowane i nietypowe. Klientom proponujemy rozwiązania, które będą dopasowane do charakteru oraz wykończenia poszczególnych pomieszczeń. Pracownicy firmy Helta wszystkie kolejne zamówienia traktują w sposób indywidualny, dzięki czemu są one niepowtarzalne.

Naszą ważną zaletą jest kompleksowość usług. Daje ona gwarancję na to, że każde wnętrze zostanie utrzymane w jednej konwencji, a wszystko zrealizowane z należytą troską. Dbanie o wszelkie szczegóły jest dla nas kwestią nadrzędną, dlatego przygotowując każdy z projektów, chcemy zaoferować naszym klientom więcej niż inni wykonawcy. Przygotowując bezpłatny projekt oraz wycenę schodów, zaproponujemy Państwu np. balustradę, której detale będą skomponowane stylistycznie z całą klatką schodową. Wykonując blaty w kuchni możemy zaoferować także podłogi czy parapety w tej samej gamie kolorystycznej. Projekty przedstawiamy osobom zainteresowanym w formie wizualizacji, dzięki której klient może ocenić trafność projektu jeszcze przed jego wykonaniem, i zasugerować zmiany według swoich gustów. Jest to najlepsza gwarancja zadowolenia dla naszych zleceniodawców.

Jednym z naszych podstawowych produktów są schody. Wykonujemy schody dywanowe, które sprawdzą się w klasycznych wnętrzach, jak też popularne trepy, czyli schody na beton. Klientom preferującym nowoczesność, doskonałe zagospodarowanie przestrzeni oraz ciekawe połączenia materiałów oferujemy schody na konstrukcji, realizowane z elementami stali nierdzewnej i szkła. W ofercie schodów marki Helta wyróżniają się konstrukcje policzkowe. Realizujemy je zarówno z rodzimych gatunków drewna, jak też drewna egzotycznego. Efekt jest zależny od zastosowanego gatunku drewna oraz wykończenia: bezbarwny, który umożliwi wydobycie naturalnej barwy tarcicy, srebrno-szary, który idealnie skomponuje się z chłodem stali nierdzewnej, oraz jedwabisty mat, dający efekt przytulności i ciepła, tak popularnie spotykany w wielu domach.

Wszystkich naszych klientów oraz odwiedzających niniejszą stronę gorąco zachęcamy do zapoznania się z całością naszej niezwykle obszernej i konkurencyjnej oferty, oraz do niezobowiązującego kontaktu w celu wykonania bezpłatnego projektu, kalkulacji kosztów oraz wizualizacji. Jesteśmy pewni, że oferujemy Państwu projekty oraz wykonawstwo na najwyższym poziomie.