Od wizualizacji po wykonanie

Projektowanie schodów oraz balustrad wewnętrznych

Projektowanie schodów oraz balustrad wewnętrznych
Gotowy projekt schodów

Proces projektowania schodów

Proces projektowania schodów jest bardzo ważny i składa się z kilku etapów. Dzięki temu klient zyskuje pewność, że otrzyma wykonany produkt całkowicie zgodny z jego oczekiwaniami. Ważną rzeczą, którą kontrahent powinien zrobić, to zgłosić się do odpowiedniej firmy, zajmującej się wykonywaniem projektów i ich realizacją. Inwestor powinien zlecić wykonanie prospektu w oparciu o rozmowę, możliwości budynku i indywidualne oczekiwania. Może zdarzyć się tak, że pod wpływem oceny specjalistów, całkowicie odmieni się wizja projektu. Czasami należy wziąć pod uwagę inne, bardziej praktyczne rozwiązania, dzięki którym z pewnością użytkowanie schodów będzie wygodniejsze.

Projektowanie CAD
Projekt 3 D schodów

Wizualizacja 3d schodów samonośnych oraz balustrad

Po rozmowie o możliwościach budynku, różnych wariantach i cenach przedsięwzięcia, klient podejmuje decyzję, które rozwiązanie najbardziej mu odpowiada. Następnie firmowi specjaliści wykonują projekt w programie CAD. To innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia dokładny podgląd założonej realizacji w 3D, łącznie z balustradami. Dzięki temu o wiele łatwiej zaplanować jest realizację, a klienci zyskują pewność, że nic ich nie zaskoczy. Pozwala to na dużą oszczędność czasu oraz pieniędzy, gdyż niezbędne poprawki nanoszone są na bieżąco, a nie gdy realizacja zostanie już rozpoczęta. Ułatwia to w znacznym stopniu komunikację na płaszczyźnie zleceniodawca-zleceniobiorca i sprawia, że rozmawia się o faktycznych rozwiązaniach, a nie abstrakcji.

Wizualizacja schodów
Wizualizacje schodów drewnianych

Realizacja inwestycji z firmą Helta

Kiedy wszystko zostanie już dokładnie omówione, firma przechodzi do etapu realizacji projektu. Najpierw przygotowuje się niezbędne materiały, a następnie montuje się je w domu albo budynku należącym do klienta. Zaznaczyć należy, że firma Helta zajmuje się wykonywaniem zleceń całościowo, tzw. montowane są nie tylko same schody drewniane, ale także i barierki oraz parapety. Dzięki temu jesteśmy w stanie przewidzieć najlepsze rozwiązania i wyeliminować już na etapie projektu komputerowego wszystkie pojawiające się problemy. Schody naszej produkcji są wykończone, dopracowane z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół i prezentują się pięknie.