Realizacja 03

dębowe schody dywanowe na beton
schody
schody dywanowe na beton nowoczesne
schody dywanowe na beton montaż
schody dębowe dywanowe
schody drewniane
schody dywanowe dębowe
schody dywanowe na beton dąb
schody dywanowe drewniane na beton
schody dębowe jasne
schody na betonie
schody dębowe na wymiar
tanie schody na beton
schody dywanowe na beton montaż
nowoczesne schody drewniane na beton
schody dębowe na beton
schody dywanowe na beton opinie
schody dywanowe na betonie
schody dębowe i barierki szklane

Dębowe schody dywanowe na beton

Osobiście uwielbiamy schody drewniane na beton. Na powyższych zdjęciach można zobaczyć jedną z naszych realizacji związanych z wykonaniem takich właśnie schodów. Klient poprosił nas, abyśmy w stylowy sposób wykończyli jego betonowe schody powstałe podczas budowy domu. W związku z tym zdecydowaliśmy się na eleganckie i ponadczasowe dębowe schody dywanowe na beton, stworzone w układzie dwubiegowym ze spocznikiem, wykończone piękną szklaną balustradą zwieńczoną drewnianą poręczą.

Drewno, szkło i beton

Schody zostały umieszczone w stosunkowo niewielkiej powierzchni, lecz mimo to stworzyły doskonały efekt wizualny, dopełniając wizerunku wnętrza utrzymanego w nowoczesnym, ale i przytulnym stylu. Wykonane z dębowego drewna schody dywanowe na beton uszlachetniliśmy przy pomocy naturalnych wosków, aby jak najlepiej zachować i podkreślić ich naturalną, ciepłą kolorystykę.

Barierka wykonana ze szkła w górnej partii schodów została wykończona pięknym dębowym pochwytem, który biegnie dalej, stanowiąc zwieńczenie umiejscowionej na piętrze przegrody. Efektowne połączenie przezroczystości szkła z białymi, betonowymi wstawkami tworzącymi to zwieńczenie, dodaje aranżacji nowoczesnego charakteru.

Schody dywanowe w aranżacji

Schody drewniane na beton zostały wykonane z eleganckiego drewna dębowego, które świetnie komponuje się z kolorem drewna tworzącego podłogi pięter. Takie płynne przejście między elementami wnętrza wnosi do otoczenia harmonię i równowagę. Choć kolor drewna delikatnie kontrastuje z dekoracyjnymi, białymi ścianami, to obydwa te elementy komponują się w harmonijną całość. Schody z widokiem na salon zostały zabezpieczone szklaną barierką, która w sposób prawie niezauważalny wtapia się w otoczenie, nie blokując przestrzeni swoją przejrzystością.

Szklana balustrada

Przezroczyste, szklane balustrady zostały przytwierdzone do cokołu schodów przy pomocy dużych, efektownych uchwytów punktowych, które rytmicznie zdobią schody, dodając im uroku. Drewniana poręcz, prowadzi wzrok ku górze, gdzie pojawia się zwieńczenie całej kompozycji – jest to bariera oddzielająca piętro od klatki schodowej. Rytmiczne połączenie betonowych, białych ścianek z kwadratowymi wstawkami wykonanymi z hartowanego szkła, tworzy ciekawy efekt wizualny.

W otoczeniu takich nowoczesnych balustrad, abstrakcyjne dzieła sztuki zawieszone na ścianach prezentują się równie nowocześnie. W efekcie połączenie to nie zaburza harmonii otoczenia. Przezroczystość hartowanego szkła, z którego zostały wykonane balustrady, nie ogranicza przestrzeni i światła. Wygodę wchodzenia i schodzenia zapewnią głębokie i niskie stopnie oraz szeroki spocznik łączący oba biegi schodowe. Tak ponadczasowa aranżacja będzie cieszyła oko właścicieli przez długie lata, na długo zachowując swój piękny wygląd.

Jeśli są zainteresowani Państwo podobną realizacją w swoim domu, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Prosimy przesłać na mail:  biuro@helta.pl

  • zdjęcia schodów betonowych
  • numer telefonu
  • lokalizację montażu
  • rzuty z projektu architektonicznego
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
  • określenie wzoru balustrady – wzorniki balustrad

— NASZE REALIZACJE —