Realizacja 07

schody kolor orzech
schody dywanowe kolor orzech
schody drewniane kolor orzech
schody w kolorze orzech
schody orzech amerykański
schody kolor orzech amerykański
schody orzech włoski
schody z orzecha włoskiego
schody ciemny orzech
schody drewniane ciemny orzech
schody drewniane kolor orzech
schody balustrady orzechowe

Schody drewniane kolor orzech

Powyższe zdjęcia zostały zrobione po wykonaniu realizacji w domu inwestora szukającego optymalnego rozwiązania we wnętrzu swojego domu. Niewielka przestrzeń przeznaczona na schody i dosyć wąska klatka schodowa, podsunęły nam pomysł stworzenia schodów dywanowych w kształcie litery “U”, które miały wprowadzić lekkość do tej niedużej przestrzeni aranżacyjnej. W projekcie pojawiły się także szklane barierki oraz furtka oddzielająca piętro od klatki schodowej.

Schody drewniane i szklane balustrady

Stworzone przez nas schody drewniane w układzie dywanowym stały się hitem i błyskawicznie podbiły serce inwestora. Ich bezsprzecznym atutem wizualnym był intensywny odcień barwy orzecha, który podkreślił naturalną fakturę drewna. Efekt został uzyskany dzięki zastosowaniu twardego wosku, którego kolor zdecydował o ostatecznym wyglądzie schodów. Naszą realizację stworzyliśmy w formie schodów zabiegowych, które zaprojektowaliśmy pod kątem 180 stopni, łącząc z sobą piętra.

Aby zamknąć kompozycję i zabezpieczyć schody zamontowaliśmy szklane balustrady wykonane ze szkła Optiwhite w dość ciekawej, nietypowej konfiguracji – zarówno na całej długości schodów jak i na piętrze. Wykonaliśmy też szklaną bramkę, która zamyka przestrzeń na piętrze. Szkło idealnie wtapia się w otoczenie, nie ingeruje w aranżację wnętrza, lecz stanowi zabezpieczenie.

Dynamiczne i efektowne schody

Aranżacje ciasnych wnętrz z reguły niosą za sobą pewne ograniczenia, jednak w tym przypadku ciasnota okazała się korzystna ze względu na uzyskany efekt. Dynamicznie poprowadzone pod kątem 180 stopni schody w układzie zabiegowym w oryginalny sposób połączyły piętra, integrując się z funkcjonalną przestrzenią.

Loftowa klatka schodowa, ozdobiona tapetami przypominającymi wycinki z czarno-białych gazet, stała się pięknym tłem dla ciemnej, orzechowej barwy schodów dywanowych. Aby nie spotęgować ciasnoty klatki schodowej, zastosowaliśmy lazurowe szklane barierki, które zamknęły kompozycję, nie pozbawiając jej światła i powietrza. Nietypowe połączenie ostro wyciętych tafli szkła spotęgowało dynamikę.

Szklane laminaty

Szklane laminaty hartowane, tworzące barierkę zabezpieczającą schody, zostały przytwierdzone do duszy schodów przy pomocy dużych, wytrzymałych śrub ze szczotkowanej stali nierdzewnej. Materiał ten idealnie współgra z klamkami drzwi, uchwytami krzeseł oraz okuciami kanapy.

Laminaty szklane umiejscowione po bokach konstrukcji zapewniają bezpieczeństwo podczas przemieszczania się. Z tego samego względu na piętrze zainstalowaliśmy szklaną furtkę z nierdzewną klamką, która oddziela tę przestrzeń od klatki schodowej, jednocześnie wtapiając się w otoczenie. Szklane balustrady okazały się tutaj niezastąpionym elementem, który nie ingeruje w harmonię wnętrza i pozwala na zachowanie jednolitości stylu loftowego, który dominuje w otoczeniu.

Jeżeli szukacie Państwo wykonawcy dla podobnego projektu zapraszamy do wysłania na maila: biuro@helta.pl

  • rzuty z projektu architektonicznego (rzut parteru, piętra oraz przekrój)
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub wizualizacje dołączone do projektu architektonicznego
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
  • określenie wzoru balustrady do wykonania na schodach oraz antresoli
  • numer telefonu
  • lokalizację montażu

— NASZE REALIZACJE —