Realizacja 26

schody dywanowe samonośne
schody dywanowe samonośne ze szkłem optiwhite
schody dywanowe samonośne konstrukcja
schody drewniane dywanowe samonośne
schody dywanowe samonośne cena
schody
schody dywanowe samonośne producent
schody drewniane
schody dywanowe samonośne dębowe

Schody dywanowe samonośne ze szkłem optiwhite

Na zdjęciach mogą Państwo zobaczyć jedną z naszych najnowszych realizacji, która obejmuje schody dywanowe samonośne, schody kładzione na beton oraz bariery wykonane ze szkła laminowanego Optiwhite. To nowoczesne połączenie doskonale sprawdza się zarówno w małych, jak i dużych przestrzeniach. W tym przypadku stworzyliśmy schody dywanowe samonośne obejmujące kilka poziomów, pomiędzy którymi znajduje się dodatkowa przestrzeń – półpiętro, które można urządzić w ciekawy sposób, jako miejsce do siedzenia lub zabawy.

Trwałość i bezpieczeństwo użytkowania

Zakres naszych prac obejmował zaprojektowanie, wykonanie i montaż schodów dywanowych samonośnych oraz schodów na beton w remontowanym kompleksowo obiekcie. Do skonstruowania aranżacji wykorzystaliśmy szlachetne drewno dębowe. Dzięki temu, że jest trochę ciemniejsze od koloru podłóg, świetnie komponuje się z jasnymi ścianami i dużymi oknami, delikatnie kontrastując z otoczeniem.

Zabezpieczenie powierzchni woskowaniem podkreśliło piękny odcień drewna, oraz jego wyjątkową naturalną fakturę, ukazującą strukturę słoi. Uszlachetnienie powierzchni poprzez woskowanie gwarantuje trwałość i bezpieczeństwo użytkowania.

Szklana balustrada

Do zainstalowanych schodów dywanowych dobraliśmy stabilne balustrady szklane, wykonane ze szkła laminowanego Optiwhite. Szklane panele zamontowaliśmy na uchwytach punktowych, przykręcając szkło do cokołu schodów. W ten sposób skonstruowana przestrzeń jest jasna i przestronna, pełna lekkości.

W projekcie celowo nie uwzględniliśmy poręczy, aby nie zaburzać przezroczystości szkła. Dzięki temu balustrady wtapiają się w otoczenie, optycznie prawie całkowicie zanikając, jednocześnie stanowiąc doskonałe zabezpieczenie dla mieszkańców użytkujących schody. Szklana balustrada obejmuje także korytarz na piętrze oraz duże półpiętro, które zyskuje dodatkowy urok dzięki zastosowanemu przeszkleniu.

Efektowne i nowoczesne połączenia

Wnętrze domu jest przestronne, pełne powietrza i światła. Stanowi połączenie wielu funkcji, nie jest ograniczone sztywnymi ramami ścian, dlatego podczas projektowania staraliśmy się tej przestrzeni nie ograniczać, ale podkreślić jej walory estetyczne. Efekt ten został uzyskany dzięki zastosowaniu przezroczystych barier szklanych. Szkło świetnie scala się z otoczeniem, nie ingerując w kolorystykę oraz wystrój domu. Takie efektowne i nowoczesne rozwiązanie jest nie tylko estetyczne, ale także pełni funkcję zabezpieczające. Szklane barierki nie ograniczają dopływu światła od strony okien, rozświetlając przestrzeń, jednocześnie nie ingerując nadmiernie w czystość form.

Dynamika form

Kolor schodów dywanowych samonośnych przyciąga uwagę, sprawia, że stają się one centrum całej aranżacji. Głębokie stopnie ułatwiają komfort poruszania się, jednocześnie wprowadzając do aranżacji dynamiczną linię widoczną z profilu. Stopniowo opadające kaskadami schody dywanowe prezentują walory estetyczne, które możliwe są do zobaczenia dzięki szklanym, przezroczystym balustradom.

Samonośne schody dywanowe wyglądają, jakby były zawieszone w powietrzu, co daje futurystyczny obraz idealne wpisujący się w przestrzeń. Taki efekt widziany z salonu czy kuchni przyciąga uwagę, jednocześnie stanowiąc tło dla dalszej aranżacji, w której mogą pojawić się abstrakcyjne obrazy, równie dynamiczne jak same schody.

Aranżacja spójna z otoczeniem

Cała aranżacja jest spójna, minimalistyczna i nowoczesna. Szkło scala otoczenie, nie ingeruje nadmiernie w zastaną przestrzeń. Panele szklane okalające półpiętro dają nieograniczone pole do popisu, są jedynie elementem chroniącym, który nie wysuwa się na pierwszy plan. Półpiętro może stać się miejscem służącym wypoczynkowi lub rekreacji. Z powodzeniem można zastosować tam dowolny fason mebli, stworzyć najbardziej designerskie stylizacje.

Koliste stalowe śruby, które łączą barierki z konstrukcją schodów, nadają aranżacji rytmiczności, jednocześnie nawiązując do kształtów form występujących w otoczeniu. Koliste lampy sufitowe współgrają z kształtem śrub, korespondując z nimi.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami!

W celu wykonania kalkulacji cenowej samonośnych schodów dywanowych proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • rzuty z projektu architektonicznego (rzut parteru, piętra oraz przekrój)
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub wizualizacje dołączone do projektu architektonicznego
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
  • określenie wzoru balustrady do wykonania na schodach oraz antresoli
  • numer telefonu
  • lokalizację montażu

— NASZE REALIZACJE —