Realizacja 11

schody i balustrady w skanska
schody i balustrady
Schody i balustrady wewnętrzne
schody i balustrady drewniane
schody i balustrady szklane
schody i balustrady warszawa
schody i balustrada
schody i balustrada szklana
schody balustrada
schody balustrady
balustrady i schody
schody i balustrady producent
schody i balustrady z pochwytem

Schody i balustrady w Skanska

Zaprojektowanie i wykonanie stopni schodów i balustrad szklanych w biurze grupy Skanska w budynku Spark C jest dla naszej firmy ogromnym wyróżnieniem. Jesteśmy dumni, że tak prestiżowe wnętrze zostało wyposażone w schody, za których realizację jesteśmy odpowiedzialni. Biurowiec w Warszawie jako pierwszy w Polsce uzyskał bardzo wymagający certyfikat WELL Core & Shell. Oznacza to, że budynek spełnia bardzo wysoki standard, uwzględniający takie aspekty jak: komfort pracy, zdrowie i dobre samopoczucie.

Zakres realizacji

Zakres realizacji obejmował wykonanie projektu, produkcji oraz montażu schodów na gotowej stalowej konstrukcji. Drugim elementem były szklane balustrady oraz drewniana poręcz.

Schody ażurowe przebiegają wzdłuż całej klatki schodowej wielokondygnacyjnego budynku nowej siedziby firmy Skanska. Naszym zadaniem była realizacja projektu na piętrach od +3 do +5 – tj. dwie pełne kondygnacje. Trudność zlecenia polegała na tym, aby nie zaburzyć harmonii oraz stylistyki projektowanego wnętrza i jego ściśle określonej aranżacji.

Stopnie schodów

Stopnie schodowe zostały wykonane z drewna dębowego obrobionego w technologii mikrowczepowej, a następnie uszlachetnione specjalnym woskiem, przeznaczonym do użyteczności w miejscach publicznych, narażonych na duże obciążenia. Pozwoliło to zachować naturalną kolorystykę i fakturę drewna.

Schody o dwubiegowej konstrukcji, są bardzo przestronne i łatwo jest się po nich poruszać. Do ich budowy wykorzystaliśmy wysokiej klasy drewno dębowe w klasie avangard, które wizualnie ociepliło wnętrze. Identyczne drewno znajduje się na szklanych barierkach, stanowiąc zwieńczenie i nawiązanie do koloru stopni. Pozwoliło to na zachowanie spójności całego projektu.

Stopnie schodów

Balustrady zostały wykonane z najwyższej jakości szkła Optiwhite 88.2 o grubości 17,5mm. Szkło bezpieczne hartowane spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. Balustrady oraz stopnie zamontowaliśmy na rotulach stalowych malowanych proszkowo czarną farbą z palety RAL (9005). Kolor ten idealnie współgra z kolorem stalowej konstrukcji schodów.

Barierki obejmujące antresole zamocowaliśmy zaciskowo w naszym profilu balustradowym shifted, który został ukryty w podłodze. Przezroczyste, szklane formatki zostały zwieńczone minimalistyczną poręczą wykonaną z klejonego drewna. Dodatkowym aspektem bezpieczeństwa jest to, że balustrady szklane zaczynają się od podłogi.

Schody i balustrady szklane

Zainstalowane schody idealnie wpisały się w klimat wnętrza, w którym dominują naturalne dekoracje i rośliny. Harmonizują z otoczeniem na wszystkich poziomach, ujednolicając wygląd klatki schodowej. Ażurowość stopni oraz szklane barierki nadały lekkości całej konstrukcji, a zieleń na ścianie, z którą się komponują, dodaje im naturalności. Brak podstopni pozwolił uzyskać lekką konstrukcję, która nie dominuje w pomieszczeniu, pozostawiając przestrzeń, która ukazuje nam w pełni okazałości oryginalną dekorację ściany frontowej – żywy mech chrobotek.

Schody i balustrady szklane idealnie uzupełniają aranżację wnętrza biura, które cechuje nowoczesny i jednocześnie ciepły klimat. Szklane barierki wykończone drewnem to również doskonały wybór. Nie przytłaczają one przestrzeni, dodając aranżacji nutki nowoczesnej elegancji, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo podczas poruszania się po schodach.

Jesteśmy dumni, że tak prestiżowe miejsce zostało wyposażone w schody oraz balustrady, za których realizację jesteśmy odpowiedzialni.

Jeśli chcesz, aby i w Twoim biurze lub domu pojawiły się podobne schody – zapraszamy do zapoznania się z naszym działem schodów drewnianych, a także do złożenia zamówienia!

Proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • rzuty z projektu architektonicznego (rzut parteru, piętra oraz przekrój)
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub wizualizacje dołączone do projektu architektonicznego
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
  • określenie wzoru balustrady do wykonania na schodach oraz antresoli
  • numer telefonu
  • lokalizację montażu

— NASZE REALIZACJE —