Realizacja 25

schody z balustradą ze stali nierdzewnej szczotkowanej
schody z balustrada ze stali nierdzewnej
schody drewniane balustrady ze stali nierdzewnej
schody drewniane z metalowa balustrada
schody i balustrady
schody balustrady
schody balustrada
balustrada nierdzewna schody
balustrada nierdzewna z drewnem

Schody z balustradą ze stali nierdzewnej szczotkowanej

Naszym zadaniem było zaprojektowanie i wykonanie schodów oraz balustrad w przytulnej lecz nowoczesnej aranżacji. W porozumieniu z inwestorem postanowiliśmy wykonać drewniane schody na beton, zważywszy na fakt, że projekt domu już uwzględnił budowę schodów betonowych. Pozostało nam zamontowanie stopni, podstopni oraz balustrady. W efekcie zdecydowaliśmy, że schody z balustradą ze stali nierdzewnej szczotkowanej będą najlepszym rozwiązaniem.

Schody drewniane z podstopniami

Ze względu na zabiegowy układ klatki schodowej postanowiliśmy wykonać drewniane schody na beton z białymi podstopniami oraz listwowaniem przyściennym. Za podstawowy budulec posłużyło nam drewno dębowe o ciekawym zabarwieniu zrealizowanym w kierunku złotego dębu. Dla uszlachetnienia i podkreślenia naturalnych walorów drewna, na stopnie nałożyliśmy olej lniany.

Głębokie stopnie po środku schodów zabiegowych ułatwiającego komfortowe przemieszczanie się po klatce schodowej. Podstopnie wykończyliśmy płytą zbrojoną z włóknem szklanym, która posłużyła za podkład pod farbę ceramiczną Benjamin Moore.

Balustrada ze stali nierdzewnej

Stworzyliśmy także dwuelementową balustradę nierdzewną o ciekawym, futurystycznym, ale nienachalnym fasonie. Jest ona podzielona na dwie niepołączone z sobą ramy. Jedna z nich kończy się przy ścianie na łuku zabiegowych schodów, druga stanowi zabezpieczenie wewnętrznej krawędzi wyższej partii konstrukcji.

Inwestor wybrał balustradę z naszego wzornika balustrad o nazwie „Balustrada abstrakcja rzemieślnicza”. Model ten stanowi połączenie drewna oraz elementów ze stali nierdzewnej szczotkowanej. Jest ona wyposażona w solidne słupki o przekroju 80x80mm. Szeroki drewniany pochwyt oraz słupki stanowią obramowanie efektownego wypełnienia wykonanego ze stalowych prętów o średnicy 12mm.

Abstrakcyjna kompozycja składająca się z profilowanych elementów, tworzy coś w rodzaju siatki. W efekcie balustrada jest nie tylko bezpieczna, ale także stanowi oryginalny dodatek dekoracyjny klatki schodowej. Balustrada została zwieńczona szerokim drewnianym pochwytem.

Schody na beton z metalową balustradą

Barwa złotego dębu idealnie dopasowała się do koloru podług na parterze. Wąskie listwowanie stanowi przejście pomiędzy stopniami i bielą ścian, kolorystycznie nawiązując do barwy drewna, z którego wykonane są stopnie, oraz do widocznego na zdjęciach listwowania ściennego.

Połączenie drewna oraz stali nierdzewnej sprawia, że klatka schodowa jest jednocześnie przytulna i nowoczesna. Kolor schodów ociepla wnętrze, zaś wygięte pręty wchodzące w skład balustrady dodają mu dynamiki.

Kontrast bieli podstopni oraz barwy drewna z powodzeniem mogą stanowić tło dla dalszej aranżacji, która uwzględni zastosowanie dekoracji wykonanych z naturalnych surowców lub dekoracji nowoczesnych, które będą wyróżniały się z otoczenia swoją oryginalnością.

Jeśli marzą Państwo o podobnej realizacji w swoim domu, proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • zdjęcia schodów betonowych
  • numer telefonu
  • lokalizację montażu
  • rzuty z projektu architektonicznego
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
  • określenie wzoru balustrady – wzorniki balustrad

— NASZE REALIZACJE —