PORTFENETR

BALKON FRANCUSKI

balkon francuski
balustrada okienna
portfenetry
portfenetr
balkon francuski nowoczesny
balkon francuski szklany
balkon typu francuskiego
portfenetr szklany

Balkon francuski

Balkon francuski portfenetr to świetne rozwiązanie dla tych z Państwa, którzy marzą o balkonie, lecz nie mogą sobie na niego pozwolić. To dla Państwa zaprojektowaliśmy nowy produkt wyróżniający się szeregiem walorów, obok których nie można przejść obojętnie. Wytrzymałość, perfekcyjne wykonanie, dbałość o każdy szczegół – a wszystko dla Państwa wygody i bezpieczeństwa.

Balkon francuski – produkt HELTA

Prezentujemy Państwu całkowicie nowy, udoskonalony produkt, który spełni Państwa najśmielsze oczekiwania. Jesteśmy ekspertami w zakresie projektowania i wykonywania wszelkiego rodzaju balustrad zewnętrznych. Nasza portfenetr jest nie tylko bezpieczny i wytrzymały. Posiada szereg walorów estetycznych, w tym nowość, jaką jest możliwość zamontowania nastrojowego oświetlenia w barierce. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, gdyż doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że portfenetr musi być perfekcyjnie dopasowany do danej wnęki okiennej i zapotrzebowania domowników. Choć nasz produkt z powodzeniem stosujemy w domach i kamienicach, równie dobrze nadaje się on do budynków użyteczności publicznej, np. biur czy galerii handlowych.

balustrada balkon francuski

Balkon francuski nowoczesny – zalety techniczne naszego produktu

Zaprojektowany przez nas portfenetr poddaliśmy specjalistycznym badaniom i pomiarom, aby zapewnić Państwu maksimum bezpieczeństwa. W czasie badań wzięliśmy pod uwagę parametry takie jak:
– napór wiatru
– obciążenie równomierne górnej krawędzi szkła
– obciążenia poziome ścian ograniczających i ścian działowych spełniających funkcje barier
– obciążenie poziome na ściany działowe lub ograniczające.

Wyniki skomplikowanych obliczeń i testów pomogły nam między innymi w ustaleniu liczby potrzebnych wkrętów montażowych oraz wybraniu najlepszego profilu mocującego. Wytrzymałość instalacji została przebadana pod kątem wytrzymałości na napór, docisk, rozciągliwość czy wyrywanie z podłoża.

Do jakich wniosków doszliśmy?

W przypadku zmiany obciążeń balustrady, należy każdorazowo wykonać ponowne obliczenia potwierdzające zachowanie SGN, SGU. W produkcji należy wykorzystać zawsze takie same materiały, w tym elementy złączne o identycznej odporności na korozję. W trakcie montażu należy zastosować dodatkowe łączniki. Niezbędną gwarancją prawidłowego montażu i budowy portfenetru jest obecność fachowych montażystów oraz specjalistów od BHP. Jak widać podchodzimy do swojej pracy bardzo poważnie, co wyróżnia nas wśród konkurencji. Dobrze zdajemy sobie sprawę z ryzyka potencjalnego niebezpieczeństwa. Powierzając nam wykonanie balkonu francuskiego, składają Państwo w nasze ręce swoją gwarancję bezpieczeństwa.

Balkon francuski szklany – po co i dla kogo?

Portfenetr sprawdza się w przypadku, gdy nie mamy możliwości montażu tradycyjnego balkonu. Możliwość wpuszczenia do środka mieszkania świeżego powietrza jest w mieście bezcenna. Zabezpieczenie takiej wnęki to kluczowa kwestia bezpieczeństwa, i tutaj pojawia się nowoczesna balustrada naszej produkcji. Lecz czy balkon francuski jest rozwiązaniem dobrym dla każdego? Żeby otrzymać odpowiedź, wystarczy zastanowić się nad tym, czy istnieje możliwość montażu typowego balkonu na elewacji budynku mieszkalnego. Zazwyczaj nie ma takiej możliwości w przypadku starych kamienic czy bloków. Okno portfenetr można zamontować maksymalnie na wysokości 25 metrów.

balkon francuski antracyt
balkon francuski portfenetr

Balustrada balkon francuski – czy balkon musi mieć pochwyt?

Zaprojektowany przez nas portfenetr szklany nie posiada pochwytu, czyli klasycznej poręczy. Takie rozwiązanie ma swoje walory estetyczne – poręcz nie zasłania widoku za oknem, a co za tym idzie, nie ogranicza przepływu światła do wnętrza domu. Światło padające na szybę dodatkowo doświetla wnętrze salonu czy pokoju wyposażonego w balkon francuski. Jest to rozwiązanie nowoczesne ze względów estetycznych oraz funkcjonalnych. O ile szkło kojarzy się raczej z kruchym materiałem, w przypadku naszych projektów mamy do czynienia z szkłem bardzo wytrzymałym i grubym na 13,52mm. Do wykonania barierki wykorzystujemy szkło bezpieczne hartowane ESG/VSG 66.2. Lecz bezpieczeństwo to nie wszystko, liczy się także kwestia estetyki. W jednym z naszych projektów zastosowaliśmy balkon francuski antracyt bez pochwytu, który pięknie skomponował się z białą fasadą i ciemną oprawą okien. Wystarczy przyjrzeć się zdjęciom, żeby przekonać się, jak efektownie to wygląda.

Balkon w stylu francuskim – pełna gama kolorów

Balkon typu francuskiego realizujemy w szerokiej gamie farb i wykończeń powierzchni profili. Dysponujemy kilkoma paletami:
– farby proszkowe
– farby proszkowe z efektem drewna, matowe
– struktury anodowane czyli metalizujące, matowe i z delikatnym połyskiem.

Jako projektanci zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszędzie pasuje dany kolor farby. Klienci mają różne oczekiwania, dlatego zawsze podchodzimy do tej sprawy indywidualnie. Na przykład balkon francuski czarny lub antracytowy pasuje do fasady domu nowoczesnego. Natomiast domy wiejskie, takie wykończone detalami z drewna, powinny z kolei posiadać portfenetry z farbą imitującą naturalne drewno. Kolor musi perfekcyjnie pasować do innych elementów takiego domu, więc posiadamy w palecie różne odcienie drewna. Farby anodowane sprawdzą się w przypadku budynków klasycznych i ponadczasowych, gdzie szkło gra rolę uniwersalnego przejścia pomiędzy różnymi stylami.

balkon w stylu francuskim

Balkon francuski aranżacje – zalety szklanej barierki

Na podstawie naszego doświadczenia i zebranych przez nas informacji, stworzyliśmy listę zalet balkonów typu francuskiego. Skupiliśmy się jednak tutaj na atutach naszego najnowszego produktu. Są to cechy, które powinni Państwo wziąć pod uwagę podczas wyboru najwłaściwszej dla siebie opcji.

Portfenetr balustrada szklana zalety:

– idealnie przezroczyste szkło, które nie ogranicza przepływu światła
– wytrzymałość na napór wiatru – ochrona wnęki balkonowej przed wiatrem
– szkło nie ogranicza widoczności krajobrazu za oknem
– istnieje możliwość montażu specjalnego, nastrojowego oświetlenia w barierce
– lepsza dostępność do świeżego powietrza
– możliwość wybrania opcji z poręczą i bez
– możliwość dopasowania koloru profili do fasady domu i barwy ram okiennych
– każdorazowo dokonujemy specjalistycznych pomiarów dopasowanych do danej aranżacji, co jest gwarancją maksymalnego zachowania bezpieczeństwa.

Balkon typu francuskiego – nasze projekty

Na stronie firmowej Helta mogą Państwo zobaczyć przykładowe zdjęcia wykonanych przez nas realizacji. Portfolio posiada także szczegółowe opisy każdego projektu: zakres prac, zastosowane metody montażowe, parametry techniczne i jakościowe użytych materiałów. To wszystko dowodzi, jak bardzo poważnie podchodzimy do naszej pracy. Portfenetry, które wykonujemy z najwyższą starannością i precyzją, są dopracowane do ostatniego szczegółu. Wiemy, że drobne wady czy niedociągnięcia mogą przerodzić się w przyszłości w poważne usterki i zagrozić bezpieczeństwu osób, które korzystają z tego rozwiązania. Do wykonania balkonów francuskich zawsze wykorzystujemy materiały najwyższej jakości, i nie są to puste słowa, wystarczy przyjrzeć się parametrom naszego najnowszego produktu. Wykonane przez nas specjalistyczne badania z uwzględnieniem norm technicznych to gwarancja bezpieczeństwa i trwałości portfenetrów.