Oświetlenie schodów

Klimatyczne oświetlenie schodów drewnianych

Schody to niezbędny element niemal każdej budowli – warto jednak wiedzieć, że nie muszą one być brzydkie, nudne i straszyć betonową surowością. Schody są bowiem bardzo wdzięcznym elementem wyposażenia wnętrza, który, odpowiednio wykończony, potrafi stać się główną ozdobą pomieszczenia. Pięknym przykładem są dywanowe schody drewniane, które zostały urozmaicone klimatycznym oświetleniem.

oświetlenie schodów drewnianych

Oświetlenie LEDowe

Oświetlenie LED to inaczej oświetlenie, które zostało oparte na diodach elektroluminescencyjnych, emitujących światło w kilku kolorach. Połączenie tych barw daje czyste, przyjemne dla oka, “miękkie” światło białe. Tego typu oświetlenie jest wyjątkowo trwałe (nawet 15 lat bez konieczności wymiany diod), a do tego bezpieczne, nie nagrzewa się i jest energooszczędne – dlatego właśnie lampki oraz listwy LED są idealnym rozwiązaniem sprawdzającym się przy podświetlaniu schodów czy mebli w domu. Bez obaw lampki LED mogą być włączone nawet całą noc!

oświetlenie przy schodach

Sterowanie oświetleniem schodowym

Oświetlenie LED, ze względu na wcześniej wspomniane diody w kilku kolorach, może emitować zarówno światło białe (będące połączeniem sygnału wszystkich diod), jak i światło o dowolnej barwie – i to bez konieczności stosowania dodatkowych filtrów. Wszystko zależy bowiem od ustawień, którymi można dowolnie sterować z poziomu pilota lub smartfona. Pozwalają one także na wykreowanie natężenia światła w zależności od potrzeb oraz jego zdalne wyłączanie i włączanie. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne i jednocześnie energooszczędne – można na przykład ustawić mniejsze natężenie światła w nocy.

oświetlenie ukryte w poręczach ściennych

Nowoczesne oświetlenie ukryte w poręczach ściennych

Listwy LED wykorzystane podczas tworzenia schodów mogą zostać umieszczone na podstopniach, pod ścianą lub okalać całe stopnie. Ciekawym rozwiązaniem jednak jest ukrycie listew LED w poręczach, jak zostało to wykonane w realizacji widocznej na załączonych zdjęciach. Rozwiązanie to jest wyjątkowo korzystne pod względem wizualnym. Światło emitowane przez listwy sączy się delikatnie spod poręczy, dokładnie oświetlając przepiękne, drewniane stopnie oraz ciekawą, designerską ścianę. Kompozycja ta wygląda doskonale i niezwykle praktycznie. Nowoczesne oświetlenie ukryte w poręczach sprawdza się szczególnie wieczorem i nocą – nie trzeba włączać światła na całej klatce schodowej, aby móc komfortowo i bezpiecznie wejść lub zejść po schodach.

Podświetlane schody w domu

Oświetlenie schodów wewnętrznych

Nasza firma zajmuje się nie tylko projektowaniem, wykonywaniem oraz montażem schodów drewnianych, ale również tworzeniem i instalacją wszelkich niezbędnych i praktycznych dodatków, takich jak poręcze oraz oświetlenie. Zapoznaj się z naszą kompletną ofertą!

Powiązane realizacje