UNIKALNE

SCHODY DYWANOWE NA BETON

schody dywanowe na beton
schody zabiegowe na beton
schody dywanowe na betonie
schody dywanowe betonowe
schody na beton montaż
schody dywanowe na beton jak zrobic

W celu wykonania kalkulacji cenowej schodów dywanowych na beton proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • zdjęcia schodów betonowych
  • numer telefonu
  • lokalizację montażu
  • rzuty z projektu architektonicznego
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
  • określenie wzoru balustrady – wzorniki balustrad
schody na beton warszawa
schody dywanowe zabiegowe na beton
schody dywanowe drewniane
schody drewniane zabiegowe na beton
schody

Schody dywanowe na beton

Schody dywanowe są nowoczesną konstrukcją układaną na żelbet. W wersji samonośnej sprawiają wrażenie zawieszonych w powietrzu. Schody dywanowe drewniane kładzione na beton, pokrywają go niczym dywan. Drewniana konstrukcja nie posiada policzków, ani innych widocznych elementów nośnych. W konstrukcji tej beton jest widoczny jedynie z boku schodów.

schody dębowe dywanowe
schody dywanowe drewniane na beton
schody drewniane
schody dywanowe na beton grubość
oświetlenie schodów dywanowych
nowoczesne schody dywanowe

Schody w układzie dywanowym na betonie

Schody dywanowe na betonie wyglądają na bardzo solidne i masywne. Nie odznaczają się taką lekkością, jak te w wersji samonośnej. Najczęściej znajdują się na klatce schodowej, chociaż mogą być też częścią dużego salonu. Schody dywanowe drewniane są łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż goły beton pokryty wykładziną, a do tego wizualnie ocieplają wnętrze.

Schody drewniane w układzie dywanowym to produkt coraz bardziej popularny. Nam, jako wykonawcy pracującemu ze szczególną ochotą nad nowoczesnymi realizacjami, bardzo on odpowiada. Można wręcz powiedzieć, że jesteśmy ukierunkowani na tego typu realizacje. Ta nasza specjalizacja przekłada się bezpośrednio na jakość oferowanego przez nas produktu, więc jeśli schody dywanowe na beton, to tylko z nami…

schody dywanowe na beton opinie
dębowe schody dywanowe na beton
nowoczesne schody dywanowe na beton

Wykonanie i wykończenie schodów dywanowych na beton

Wykonujemy schody dywanowe do położenia na beton w dwóch wersjach:

  • Klasyczna

Stopnie i podstopnie drewniane klejone są z graniaków 40×40 mm. Powierzchnia każdego stopnia składa się z 7 lub 8 graniaków. Uzależnione to jest od głębokości schodów betonowych.

  • Premium

W wersji tej wykonany z graniaków rdzeń stopni i podstopni jest dodatkowo pokryty obłogiem, dzięki czemu stopnie sprawiają wrażenie jakby były wykonane z jednej deski. Podnosi to wrażenie wizualne pozwalając na płynne przejście linii podłoga – schody w sytuacji, gdy podłoga wykonana jest z paneli lub desek o szerokości równej szerokości warstwy obłogu.

Generalnie wykonujemy wszystkie formy stopni oraz schodów w układzie dywanowym. Chętnie zrealizujemy schody dywanowe na beton ze spocznikiem (półpiętrem), jak na powyższych zdjęciach z naszej realizacji, schody zabiegowe, schody jednobiegowe oraz inne wariacje układów schodów dywanowych na betonie.

W swojej ofercie posiadamy piętnaście gatunków drewna, więc nie będzie problemu z produkcją schodów drewnianych dębowych, jesionowych, mahoniowych czy z merbau. W zakresie uszlachetnienia powierzchni obsługujemy wszystkie dostępne technologie, czyli woski olejne, oleje lniane, powierzchnie lakierowane. Sposób uszlachetnienia oraz kolorystyka jest dobierana do wiodących elementów wyposażenia wnętrza oraz preferencji i stylu życia przyszłych użytkowników.

schody dywanowe na beton klejenie
schody dywanowe na beton gdańsk
schody dywanowe na beton producent
wewnętrzne schody dywanowe na beton
drewniane schody na beton

Montaż drewnianych schodów dywanowych na beton

Uwaga: ważna informacja dla przyszłych użytkowników schodów dywanowych na betonie!

Jeżeli przyjdzie do Państwa w ramach konkursu ofert wykonawca proponujący składanie schodów dywanowych z pojedynczych modułów i klejenie ich między sobą klejami: polimerowymi, poliuretanowymi itp. proponujemy zrezygnować z takich usług. Najlepsza forma schodów dywanowych to klejenie blokowe na szerokości i właśnie w tym kierunku drewno ma najwięcej do powiedzenia jako materiał higroskopijny. Higroskopijny w dużym uproszczeniu oznacza nadal żyjący i reagujący na zmieniające się warunki otoczenia, szczególnie wilgotność powietrza.

Co się stanie jak drewno sobie trochę popracuje…?

Odpowiedź brzmi: najprawdopodobniej już w drugim roku użytkowania pojawią się szpary liniowe pomiędzy stopniami a podstopniami, zaczną się “piski” oraz “strzelanie” podczas chodzenia po schodach.

Reasumując, nasze produkty nie są składane z pojedynczych modułów, lecz sklejamy całe biegi schodów dywanowych w warunkach warsztatowych. Następnie z surowymi biegami przyjeżdżamy na budowę w celu przymiaru oraz wykonania kratownicy poziomującej w kierunkach x,y. Dzięki temu zabiegowi mamy pewność, że w momencie dostarczenia już gotowych (uszlachetnionych) biegów schodowych montaż przebiegnie sprawnie, a produkt końcowy będzie wysokiej jakości.

schody drewniane
schody na betonie
schody na beton
trepy na beton

Nowoczesne schody dywanowe na betonie

Schody betonowe w nowoczesnym stylu pokryte są pięknym drewnianym dywanem. Dodatkową ozdobą zapewniającą bezpieczeństwo może być szklana balustrada z drewnianymi, czy metalowymi poręczami lub bez nich. Jeśli szkło nie ma poręczy, jego brzegi są dokładnie szlifowane. Nowoczesne schody dywanowe na betonie w takim wydaniu zaprezentują się znakomicie, ponieważ transparentne szkło nie zasłoni światła i piękna drewnianych stopni. Drewniany dywan położony na betonie ociepli wnętrze i doda przytulności.

schody dywanowe balustrada
schody dywanowe ze spocznikiem
stopnie dywanowe na schody

Konstrukcja betonowa pod schody dywanowe

Schody dywanowe na betonie prezentują się pięknie i odznaczają się dużą stabilnością. Na efekt finalny ma jednak wpływ także betonowa konstrukcja. Jeśli komuś marzy się położenie na betonie drewnianych schodów dywanowych, warto przed wylaniem wylewki wziąć to pod uwagę. Schody dywanowe bowiem, aby wyglądały estetycznie, powinny mieć jednakową wysokość poszczególnych stopni. Z tego względu najlepiej przed zrobieniem szalunków uwzględnić to, że pierwszy i ostatni stopień schodów powinny mieć inną wysokość niż pozostałe. Pierwszy stopień powinien być niższy o wysokość obłożenia drewnem, a ostatni o tyle wyższy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi realizacjami przedstawionymi na zdjęciach i do kontaktu z nami w przypadku jakichkolwiek pytań. Zawsze chętnie służymy pomocą w wyborze najlepszych możliwości, a nasze długoletnie doświadczenie pozwala nam dobierać optymalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania.

schody dywanowe co to jest
schody dywanowe opinie

Cena schodów dywanowych na beton

Cena dywanowych schodów na beton ustalana jest indywidualnie i uzależniona jest od rodzaju użytego drewna, stopnia jego uszlachetnienia, a także wielkości schodów i sposobu ich wykończenia. Cena netto schodów dywanowych na beton zaczyna się od 12 000 zł. Nie zawiera ona jednak dodatkowego wykończenia schodów w formie oblistwowania, czy balustrady. Przy zamówieniach schodów z balustradą inwestor zyskuje obniżkę ceny jednostkowej produktów, co oznacza, że zamawiając w komplecie, zapłaci mniej, niż w przypadku osobnego zamówienia schodów i balustrady. Nie należy więc sugerować się cenami jednostkowymi schodów i balustrad, lecz poprosić o wycenę w oparciu o indywidualnie wybrane opcje.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi realizacjami przedstawionymi na zdjęciach i do kontaktu z nami w przypadku jakichkolwiek pytań. Zawsze chętnie służymy pomocą w wyborze najlepszych możliwości, a nasze długoletnie doświadczenie pozwala nam dobierać optymalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania.

POWIĄZANE REALIZACJE