KLASYCZNE I NOWOCZESNE

BALUSTRADY DREWNIANE

balustrady z drewna
balustrady drewniane warszawa
barierki drewniane na schody
balustrady drewniane wewnętrzne
balustrada
balustrada drewniana

W celu wykonania kalkulacji cenowej balustrad drewnianych proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

 • zdjęcia schodów żelbetowych – dotyczy balustrady do schodów na beton
 • rzuty z projektu architektonicznego – dotyczy balustrady do schodów samonośnych
 • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub dołączone do projektu architektonicznego
 • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
 • numer telefonu kontaktowego
 • lokalizację montażu
 • określenie wzoru balustrady – wzory balustrad
balustrady drewniane
barierki drewniane
balustrada drewniana wewnętrzna
balustrada drewniana na schody
balustrady

Balustrady drewniane

Niezbędnym elementem zwieńczającym schody drewniane są balustrady, które zwiększają bezpieczeństwo poruszania się, jednocześnie pełniąc rolę oryginalnej dekoracji wpisującej się w daną przestrzeń. Barierki pojawiają się wewnątrz domów jedno lub wielorodzinnych, oraz w przestrzeni komercyjnej biur, restauracji, przychodni oraz instytucji.

Występują także w aranżacjach zewnętrznych na balkony oraz tarasy. Jednym z budulców, które idealnie nadają się do robienia balustrady, jest drewno lite. Balustrady wewnętrzne oraz zewnętrze wykonane z drewna wprowadzają do otoczenia ciepłą, przytulną atmosferę, tworząc przyjazny klimat.

Drewno, jako materiał naturalny, łatwo jest poddać obróbce, dlatego barierki wykonane z dębu, świerka czy drewna egzotycznego z powodzeniem można stosować na wszystkich układach schodów, w każdym możliwym wariancie. Uniwersalność drewna polega na tym, że można je stosować w zestawieniu z innymi materiałami– stal, szkło, cegła. Tylko od projektanta zależy czy nada barierce nowoczesnego charakteru, czy też klasycznej, ponadczasowej formy.

drewniane balustrady
balustrady drewniane na schody
balustrady wewnętrzne drewniane

Jakie drewno na drewniane balustrady?

Najlepszym drewnem, które w pełni spełnia wszelkie normy pod względem trwałości i estetyki wewnątrz obiektu, są: dąb, jesion, buk, orzech oraz egzotyczne gatunki drewna np. jatoba czy sapella. Naturalnie jeśli chodzi o balustrady zewnętrzne drewno musi być odpowiednio zaimpregnowane oraz zakonserwowane, aby mogło zachować swój piękny wygląd. Są jednak egzotyczne odmiany, których nie trzeba zabezpieczać, takie jak: massaranduba i cumaru. Z powodzeniem radzą sobie one z trudnymi warunki atmosferycznymi oraz promieniowaniem UV, przez długi czas nie wymagają serwisu.

barierka
barierka drewniana

Z czego składa się balustrada drewniana?

Współczesne balustrady drewniane na schody wykonujemy ze słupków, elementów wypełniających oraz poręczy. Barierka drewniana może posiadać wypełnienie poziome lub pionowe, o mniejszej lub większej ażurowości. W nowoczesnych konstrukcjach pojawiają się elementy szczelnie wypełniające przestrzeń pomiędzy balustradą a słupkami.

Przykładem takiego zestawienia jest balustrada szklana z drewnianym pochwytem. Największym powodzeniem, jeśli chodzi o klasyczne rozwiązania, cieszą się jednak balustrady drewniane wypełnione pionowymi elementami, tzw. tralkami. Barierki schodowe drewniane z wypełnieniem ażurowym nie ograniczają nadmiernie przestrzeni, nie blokują dopływu światła, pełniąc jednocześnie swoją ochronną funkcję.

balustrada schodowa drewniana
balustrady drewniane schody
balustrada drewniana wewnętrzna
balustrady drewniane wewnętrzne galeria

Balustrada z drewna jako klasyczne wykończenie schodów wewnętrznych

Wnętrze domu o przyjaznej, ciepłej atmosferze zasługuje w pełni na balustrady drewniane schodowe. Z powodzeniem mogą one zwieńczenie schody dwubiegowe, zabiegowe i jednobiegowe, a także schody dywanowe, z białymi podstopniami lub schody policzkowe. To czy dana balustrada drewniana wewnętrzna wpisze się w przestrzeń aranżacyjną, zależy od tego, z czego jest wykonana i w jakim stopniu balustrada koresponduje z materiałami wykończeniowymi oraz detalami dekoracyjnymi występującymi w domu.

W szczególności należy zwrócić uwagą na harmonijne i spójne połączenie balustrady ze schodami oraz antresolą. Poręcze drewniane zwieńczające całą konstrukcję muszą być odpowiednio skonstruowane i dopasowane zarówno pod względem estetycznym jak i ergonomicznym. Układ, wysokość oraz długość barierek decyduje o ostatecznym efekcie, zamykając przestrzeń klatki schodowej w bezpiecznych ramach chroniących użytkowników przed utratą zdrowia lub życia.

barierki schodowe drewniane
drewniane barierki

Barierki drewniane na schody Helta™

Jako jedni z wiodących producentów balustrad w swojej pracy zawsze kierujemy się tym, aby nasze projekty oraz realizacje w pełni uwzględniały zapotrzebowania inwestora. Dbałość o każdy szczegół, staranny dobór materiałów oraz produkty, które perfekcyjnie wpisują się w daną aranżację – wszystkie te elementy sprawiają, że nasze prace są estetyczne i nowoczesne. Nie brak nam również doświadczenia w zakresie tworzenia klasycznych balustrad drewnianych. Wszystko zaczyna się od projektu oraz szczegółowego wywiadu z inwestorem. Kiedy wizja zaczyna nabierać realnych kształtów, dbamy o dobór najlepszych materiałów i rozwiązań. Każdy etap pracy jest dla nas ważny, co widać na wszystkich zdjęciach naszych realizacji. Każdy detal wykonujemy profesjonalnie i ma on ogromne znaczenie.

Nowoczesne balustrady drewniane w naszej ofercie

Nasza firma oferuje szeroki wybór drewnianych balustrad schodowych wraz montażem. Prócz klasycznych modeli balustrad drewnianych, dysponujemy także wariantami zawierającymi w sobie połączenia drewna ze stalą nierdzewną, drewna ze szkłem, a także drewna ze stalą oraz szkłem. Drewno jest uniwersalnym i pięknym naturalnym materiałem, wspaniale prezentuje się solo oraz w połączeniu z innymi surowcami. Możliwość różnych kombinacji otwiera pełen wachlarz wariantów, które z powodzeniem można zastosować w nowoczesnych oraz klasycznych wnętrzach.

Balustrada drewniana – kolor

Nie bez znaczenia jest również możliwość zastosowania rozmaitych gatunków drewna naturalnego. W naszych aranżacjach najczęściej wykorzystujemy drewno lite, np. dębowe lub jesionowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby realizacja została wykonana z egzotycznego drewna amerykańskiego lub afrykańskiego. Balustrady na schody drewniane mogą być wykonane z tego samego gatunku co stopnie, lecz nie jest to konieczność. Kontrastowe zestawienia różnych barw będzie równie estetyczne. Możliwość wybarwienia powierzchni na dowolny kolor przy pomocy bejc oraz wosków, pozwoli na podkreślenie naturalnych walorów tego materiału. W wersji bardziej nowoczesnej często stosujemy kolory z palety RAL, które perfekcyjnie i jednolicie pokrywają wszystkie elementy.

balustrada drewniana nowoczesna

Bezpieczne balustrady schodowe drewniane

Balustrady w domach oraz budynkach użyteczności publicznej są prawnie zastrzeżonymi elementami gwarantującymi bezpieczeństwo poruszania się po schodach, balkonach oraz antresolach. Liczy się odpowiednia wysokość i długość, ergonomiczny układ zapewniający maksimum bezpieczeństwa. Pochwyty drewniane, wchodzące w skład balustrad, stosowane są zarówno z domach jednorodzinnych, jak i w przestrzeniach biurowych.

Bezpieczeństwo użytkowania barierek drewnianych w domach naszych klientów jest bardzo istotną kwestią. Dlatego oferujemy usługę kompleksową, gdzie nad całym procesem możemy czuwać osobiście – począwszy od momentu wykonania projektu, aż po ostateczne wykonanie. Cała odpowiedzialność spoczywa na nas! Daje to gwarancję profesjonalnego wykonania i montażu, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników. Nasze produkty objęte są wieloletnią gwarancją. Istnieje opcja przedłużenia gwarancji do 7 lat.

Skontaktuj się z nami, odpowiemy na każde pytanie!

Ceny balustrad drewnianych

Cena balustrad drewnianych zależna jest od wielu czynników. Podczas wyceny bierzemy pod uwagę następujące kryteria:

 • rodzaj i wielkość inwestycji
 • stopień trudności wykonania
 • rodzaj użytych materiałów
 • detale, wykończenia i uszlachetnienia
 • dodatkowe życzenia inwestora

Dolna granica cenowa naszych balustrad drewnianych wynosi 650zł netto/mb. Każda realizacja zabezpieczona jest umową podpisywaną przez obie strony. Preferujemy płatności etapowe, zgodne z harmonogramem przeprowadzonych płac.

Balustrady drewniane wewnętrzne GALERIA

Oprócz świetnej oferty oraz szerokiego wachlarza możliwości, dysponujemy także galerią wykonanych przez nas balustrad drewnianych, które po dzień dzisiejszy cieszą oko naszych klientów, zapewniając im bezpieczeństwo. Z reguły wykonujemy schody drewniane wraz z balustradami z tego samego gatunku drewna.

Balustrada metalowo drewniana , balustrada drewniana z szklanym wypełnieniem, szklana balustrada z drewnianym pochwytem… – możliwości jest wiele. Zapraszamy do zobaczenia pełnej galerii naszych prac. Zdjęcia powiedzą więcej niż tysiąc słów. Dysponujemy także ofertą gotowych modeli balustrad, którą można znaleźć w ofercie zamieszczonej na naszej stronie.

Powiązane realizacje


— NASZE REALIZACJE —