NOWATORSKIE

SCHODY Z BIAŁYMI PODSTOPNIAMI NA BETON

Warszawa Schody
Sopot Schody
Łódź Schody
Stopnie podstopnie

W celu wykonania kalkulacji cenowej schodów drewnianych z białymi podstopniami na beton proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • numer telefonu kontaktowego
  • lokalizację montażu (kod pocztowy)
  • zdjęcia schodów betonowych (kilka zdjęć telefonem w zupełności wystarczy)
  • rzuty z projektu architektonicznego (rzut parteru, piętra oraz przekrój w .pdf)
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub wizualizacje dołączone do projektu architektonicznego
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia (to wszystko pomoże nam jeszcze lepiej spersonalizować ofertę)
  • określenie wzoru balustrady do wykonania na schodach oraz antresoli – wzorniki balustrad
Toruń Schody
Białystok Schody
Schody zabiegowe z drewna litego
Katowice Schody
Gdańsk Schody
Zabiegowe schody z drewna

Schody z białymi podstopniami na beton – minimalizm i piękno

Bardzo często projektując schody w swoim wymarzonym obiekcie wzorujemy się na obowiązujących trendach, szukamy inspiracji, co do zastosowania różnych materiałów, które zachwycą nas swoim pięknem i które będą trwałe pod kątem wytrzymałości. Czy musimy szukać daleko? W efekcie, natrafiamy na coś jakże klasycznego, uniwersalnego, a jednocześnie coś, co od lat jest modne i chętnie wybierane przez osoby ceniące sobie jakość i kunszt wykonania- drewno lite. Jak się okazuje, stanowi ono doskonały pomysł na wykończenie schodów wewnętrznych, które już zostały w naszym domu wykonane- a więc tych o konstrukcji żelbetowej. Przedstawiamy propozycję aranżacji schodów betonowych, gdzie chłodna, minimalistyczna biel doskonale łączy się z ciepłym, naturalnym litym drewnem o unikatowej strukturze.

Białe podstopnie w schodach
Białe podstopnie

Schody drewniane z białymi podstopniami – gdzie takie rozwiązanie się sprawdzi?

Jest to rozwiązanie stosowane w budynkach, w których już na etapie projektowym przewidziano budowę schodów żelbetowych. Mamy już do dyspozycji schody, pozostaje nam więc wybrać na nie okładzinę, która będzie wytrzymała, a dodatkowo- po prostu piękna. I tutaj pojawia się drewno, które sprawdza się w takiej roli idealnie- można zastosować je w formie stopnic schodowych i zestawić je z białym kolorem podstopnic, tym samym sprawiając, że dość ciężka, betonowa konstrukcja schodów nagle nabierze pewnej lekkości. Dzięki takiemu rozwiązaniu wnętrze od razu wydaje się jaśniejsze i bardziej przestronne.

Płyta mdf na podstopniach schodowych
Stopnie z białymi podstopniami

Aranżacja, której nie brak lekkości

Schody są zazwyczaj takim miejscem w każdym domu, który od razu rzuca się w oczy i przykuwa uwagę. Dlatego też nie bójmy się ich projektować z rozmachem i wizjonerstwem, co zaowocuje oryginalną, lekką i wspaniałą aranżacją przestrzeni, z której będziemy korzystać na co dzień. Jednocześnie- zaufajmy specjalistom, a więc osobom, które będą w stanie doradzić nam jaki gatunek drewna powinniśmy wybrać do wykonania stopnic schodowych- oferujemy tutaj szeroki wachlarz możliwości wybierania spośród różnych gatunków drewna krajowego czy też egzotycznego.

Podstopnie mogą zostać wykończone na biało poprzez zastosowanie płyty zbrojonej włóknem szklanym pod farbę ceramiczną, która będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkiem do tak pięknego wykończenia przestrzeni samych schodów jest odpowiednia balustrada. Można zaprojektować ją w takiej samej kolorystyce, co wykończenie schodów- a więc połączyć ten sam gatunek drewna, jaki został zastosowany do wykonania stopnic z klasyczną bielą, tworząc tym samym bardzo spójną aranżację.

Podstopnie schodowe z płyty
Lublin Schody
Warszawa Schody
Białe podstopnie do schodów

Czy uda się nam zaprojektować wnętrze z duszą?

Być może zależy nam na tym, aby nasz dom był minimalistyczny, a może chcielibyśmy nadać mu prostego i funkcjonalnego charakteru w myśl skandynawskich aranżacji. A może bardziej interesuje nas klasyczny dom w starym stylu. We wszystkich tych wnętrzach drewno jako materiał wykończeniowy sprawdzi się idealnie, wprowadzając do środka ciepło i sprawiając, że będzie to miejsce przytulne, harmonijne, zaprojektowane ze smakiem. Dodatkowo, białe podstopnice pozwolą doświetlić przestrzeń schodów i dodadzą jej charakteru.

Sposób wykonania stopnic bardzo mocno warunkuje stylistykę całych schodów. Można zastosować wykończenie stopni z kapinosem tym samym nawiązując do bardzo klasycznych aranżacji. Wykończenie poprzez zastosowanie dość ostrych krawędzi oraz zakończenie ich listwą to bardzo nowoczesna propozycja, bardzo chętnie wybierana przez klientów. Schody z białymi podstopniami mogą również zostać wykończone wangą. Jak widać, oferujemy szereg możliwości aranżacyjnych, z których warto wybrać tę, która będzie najbliższa naszemu sercu i naszemu wyczuciu estetyki.