Poznaj nasz innowacyjny balkon francuski ze szkła

Balkon typu francuskiego, który zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy od podstaw, zaskakuje nie tylko innowacyjnym systemem montażowym. Prezentuje także walory estetyczne, obok których nie można przejść obojętnie. Wytrzymałość o wartości 1kN, podświetlana balustrada, pełna paleta barw proszkowych do wyboru… Przekonaj się, czym jeszcze zaskoczy Cię ten produkt.

Balkon francuski szklany – innowacyjny montaż, który Cię zaskoczy

Jednym z najważniejszych aspektów pracy jest dla nas staranność wykonania. Nasze realizacje wyróżniają się precyzją, są dopracowane do ostatniego, najmniejszego szczegółu. To przekłada się na jakość produktu. Lecz jest jeszcze coś, co jest dla nas ważne, mianowicie to, jak zainstalowane przez nas portfenetry wyglądają po latach użytkowania. Doświadczenie nauczyło nas, że tradycyjny montaż balkonów szklanych na rotulach, może powodować w późniejszym czasie defekty estetyczne –zacieki na elewacji. Dzieje się tak z bardzo prostej przyczyny – rotule mocujące pod wpływem czynników atmosferycznych rdzewieją, a tym samym brudzą ściany domu. Dlatego opracowaliśmy całkiem nowy system montażowy, który zrewolucjonizował nasze projekty, a już niebawem odmieni realizacje architektów oraz deweloperów budujących osiedla mieszkaniowe. Montujemy szklane balkony francuskie w prowadnicach. Schowane w nich wkręty nie ulegają korozji, gdyż chronione są przed czynnikami zewnętrznymi. Tym sposobem szklany balkon francuski nowoczesny zachowuje swój ładny wygląd przez długie lata.

Portfenetr balustrada podświetlana – stworzymy ją dla Ciebie od postaw!

Jedną z opcji, dostępnej w zakresie naszego najnowszego produktu, jest możliwość podświetlenia szklanej balustrady. Już wielokrotnie projektowaliśmy i wykonywaliśmy taką balustradę we wnętrzach domów prywatnych. Takie rozwiązanie wprowadziło do wnętrza oryginalny, nowoczesny klimat – pomysł bardzo spodobał się klientom. Dlatego postanowiliśmy spróbować czegoś podobnego i tym razem. Zamontowane w balustradzie, klimatyczne światło wieczorową porą nada salonowi lub pokojowi wyjątkowego uroku. Z zewnątrz budynek będzie wyróżniał się ciekawymi walorami estetycznymi. Nie od dziś wiadomo, że światło buduje atmosferę. A jeśli połączy się je z szkłem i zastosuje w nowoczesnych aranżacjach, można uzyskać naprawdę świetny efekt. Balustrada balkon francuski zasługuje także na uwagę ze względów technicznych.

Portfenetr naszej produkcji – poznaj zalety techniczne

Oprócz szeregu walorów wizualnych, zaprojektowany przez nas portfenetr wyróżnia się także wieloma zaletami technicznymi. System montażowy z prowadnicami składa się z pięciu różnych elementów, które tworzą spójną, bezpieczną i wytrzymałą konstrukcję. To w niej ukryte są wkręty mocujące. Aby w pełni dopasować balkon w stylu francuskim do fasady domu, każdorazowo wykonujemy specjalistyczne obliczenia. Dzięki temu wiemy, między innymi, ile wkrętów potrzebujemy i jaki powinien być ich odpowiedni rozstaw. W efekcie badań przeprowadzonych przez techników, otrzymaliśmy maksymalną wytrzymałość balkonu, która wyniosła 1kN/m. Ponad to portfenetr nadaje się montażu z oknami ALU i PVC. Produkt z wariantem barwnym pokrywamy odpornymi na czynniki zewnętrzne farbami proszkowymi.

Maksymalne parametry techniczne pojedynczego modułu wynoszą:
– Szerokość [L] – max 1846 mm
– Wysokość [H] – max 1208 mm
– Grubość szkła [A] – 13,52 mm

Produkt spełnia następujące normy:
– PN-EN 1991-1-1 – Norma obciążenia użytkowe w budynku
– PN-EN 1991-1-4 – Norma obciążenia wiatrem.

Balkon francuski aranżacje

Kolor portfenetru w aranżacji fasady domu

W ofercie Helta znajdziesz także ponad 30 różnych wariantów kolorystycznych, które możesz wykorzystać, aby dopasować portfenetr do fasady domu. W produkcji wykorzystujemy tylko najlepsze i najtrwalsze farby. Malowanie proszkowe – farbami z palety RAL – zapewnia trwałość i odporność powierzchni elementów na uszkodzenia, zarysowania czy promieniowanie UV. Do wyboru są dwie palety farb proszkowych: klasyczna oraz drewnopodobna. Doskonale wiemy, że kolor detali musi pasować do koloru okien, parapetów, drzwi a nawet dachu. Balkon francuski antracyt z powodzeniem sprawdzi się w aranżacjach nowoczesnych i minimalistycznych. Domy bliskie naturze, szczególnie te z drewna lub z detalami drewnianymi, to dobre otoczenie dla farb drewnopodobnych. Z kolei aranżacje klasyczne sięgną po farby anodowane – metalizujące.

Balkon francuski szklany – wpływ szkła na otoczenie

Szkło to uniwersalne i ponadczasowe tworzywo, z powodzeniem stosowane w wielu współczesnych aranżacjach wewnątrz oraz na zewnątrz domów i budynków użyteczności publicznej. Swoje powodzenie zawdzięcza gładkiej, przeźroczystej strukturze, która łączy z sobą materiały, takie jak: drewno, kamień, metal. Architekci często używają szkła do łączenia stylów dawnych ze współczesnymi. Szkło powiększa przestrzeń optycznie, co często obserwujemy w aranżacjach tarasów oraz balkonów. Użyte przez nas szkło hartowane, z którego wykonujemy balustrady, ma grubość około 13 mm. Wyróżnia się wysoką przezroczystością i trwałością. W efekcie zamontowane na fasadach domów portfenetry, są w odczuciu wizualnym niezwykle lekkie i nowoczesne. Ich przezroczystość nie ogranicza widoczności, a z zewnątrz są prawie niewidoczne. Wyróżniają się na fasadzie domu refleksami odbijającego się światła słonecznego.

Portfenetr szklany – producent Helta

Realizujemy sprzedaż w kilku różnych wariantach:
– sprzedajemy całe sztangi długość 6mb + zestaw montażowy, tzn.: śruby, uszczelki, maskownica i podkładki)
– sprzedajemy docięte na wymiar profile + uzbrojenie + szkło
– robimy pomiar, wykonujemy zlecenie i montujemy produkt (2 lata gwarancji).

Nowoczesny balkon francuski portfenetr ze szkła to tylko jedna z możliwości, jaką mamy Ci do zaoferowania. Sprzedajemy gotowe moduły, ale projektujemy także balkony do specyficznych budynków. Nieobca jest nam praca z trudnymi, wymagającymi klientami,
którzy chcą mieć w swoim otoczeniu coś wyjątkowego. Dlatego jeśli jeszcze wahasz się przed skontaktowaniem się z nam, nie czekaj! Mamy ci do zaoferowania więcej niż myślisz. Zapraszamy na niezobowiązujące spotkanie, które może przerodzić się w długofalową, owocną współpracę. Choć z chęcią podejmujemy się także pojedynczych, trudnych wyzwań.

Barierki balkon francuski – zamów u nas

Na co możesz liczyć, jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami?
1. Projekt i wykonanie od A do Z – zadbamy, aby okno portfenetr idealnie dopasowało się do fasady Twojego domu.
2. Materiały niezmiennej jakości – jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami w zakresie dużego zlecenia (np. osiedle mieszkaniowe), otrzymasz tylko sprawdzone materiały najwyższej jakości.
3. Podstawowe komponenty dostępne są w naszym magazynie, gwarantujemy szybką dostawę.
4. Zamówienie możesz złożyć w dogodnej dla Ciebie porze dnia lub nocy – realizujemy sprzedaż online 24/h.
5. Gwarantujemy Ci fachową obsługę techniczną i pomoc na każdym etapie realizacji.
Masz do nas jakieś pytania? Zadzwoń, napisz lub przyjdź do nas!