NIEPOWTARZALNE

SCHODY SAMONOŚNE

Sopot schody samonośne
Schody samonośne ażurowe

Abyśmy mogli wykonać dokładną kalkulację cenową schodów samonośnych, prosimy o przesłanie na mail: biuro@helta.pl

  • numer telefonu kontaktowego
  • lokalizację montażu (kod pocztowy)
  • rzuty z projektu architektonicznego (rzut parteru, piętra oraz przekrój w .pdf)
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub dołączone do projektu architektonicznego
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia (to wszystko pomoże nam jeszcze lepiej spersonalizować ofertę)
  • określenie wzoru balustrady do wykonania na schodach oraz antresoli – wzorniki balustrad
Schody drewniane samonośne ażurowe
Bydgoszcz schody samonośne
Poznań schody samonośne
Schody drewniane samonośne dywanowe

Schody samonośne

Musimy przyznać, że wewnętrzne schody samonośne wykonane z drewna naturalnego cieszą się ogromną popularnością wśród kupujących. Nic dziwnego, bo ten rodzaj schodów jest lekką formą, a także prezentuje się w ten sposób. To nic innego jak po prostu samodzielna konstrukcja niewymagająca podkładu wykonanego z betonu, podparta dwupunktowo tzn. na posadzce parteru oraz na krawędzi piętra. Takie schody zdecydowanie wizualnie odciążają wnętrze. Istnieje możliwość zrezygnowania z montażu podstopnic, co daje wzmożony efekt lekkości i pozwala stworzyć stylowe ażurowe schody samonośne.

Samonośne schody wewnętrzne
Łódź schody samonośne
Kraków schody samonośne

Gdzie można zastosować schody samonośne?

Schody samonośne wykorzystuje się najczęściej w piętrowych domach jednorodzinnych. Ale coraz częściej zalety tej lekkiej konstrukcji dostrzegają właściciele mieszkań dwupoziomowych. Schody samonośne umożliwiają zaprojektowanie dość stromej oraz bardzo rozłożystej konstrukcji, dzięki czemu nadają się idealnie do trudnych pomieszczeń.

Samonośne schody dębowe
Katowice schody samonośne
Lublin schody samonośne

Duże możliwości realizacji projektu

Schody samonośne dają ogromne możliwości aranżacyjne. Występują w rozmaitych kombinacjach, np. ze spocznikiem, oraz jako schody zabiegowe, mogą mieć również rozmaite kształty. Pozwalają na wykorzystanie stosunkowo niewielkiej przestrzeni w pomieszczeniu.

Drewno lite wykorzystywane do realizacji projektów schodów samonośnych może być różnorodne i zależy od preferencji klienta. Drewniana powierzchnia stopni może zostać uszlachetniona wysokiej jakości twardymi woskami, olejem lnianym lub lakierami w różnych odcieniach. Przekłada się to na wyjątkowy i indywidualny wygląd projektu, a także na trwałość dzięki stosownemu zabezpieczeniu i uszlachetnieniu materiału.

Schody samonośne powinny być zabezpieczone balustradą schodową, która zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo użytkowania. W naszej ofercie znajduje się wiele wariatów balustrad i barierek do wyboru-szklane, drewniane, wykonane ze stali nierdzewnej. Istnieje możliwość mieszania materiałów podczas przygotowania projektu balustrady wewnętrznej, co pozwala na uzyskanie nietuzinkowych i wyjątkowo pięknych realizacji, pasujących do każdej stylistyki panującej we wnętrzu.

Nowoczesne balustrady na antresoli
Wrocław schody samonośne
Wrocław schody samonośne

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Nam, jako profesjonalnemu wykonawcy zależy, aby nasze produkty były bardzo bezpieczne dla wszystkich użytkowników. Dlatego oferujemy kompleksową usługę począwszy od etapu projektu po konsultacje projektowe, wykonanie i montaż, dzięki czemu możemy być pewni jakości końcowego produktu. Decydując się na jedną firmę wykonawczą, nie musisz się martwić o żaden etap prac. Stanowimy bardzo doświadczony i profesjonalny zespół.

Projektowanie schodów samonośnych w CAD

Schody samonośne zawsze najpierw projektujemy w programie CAD. Dzięki temu nasi kontrahenci otrzymują najpierw projekt 3D, my zyskujemy rozkrój produkcyjny oraz pewność, że nic ich nie zaskoczy, a realizację możemy dokładnie omówić i wprowadzić niezbędne zmiany. Znacznie ułatwia to proces komunikacji między firmą a kupującym i pozwala zaoszczędzić część środków finansowych co bezpośrednio przekłada się na atrakcyjną wycenę naszych produktów.

Schody samonośne z drewna litego

Cena schodów samonośnych

Cena samonośnych schodów wewnętrznych zależna jest od stopnia skomplikowania projektu, zastosowanych materiałów i wykończenia. Serdecznie zachęcamy do przejścia do zakładki “cennik schodów”, gdzie określamy dolny pułap cenowy danych inwestycji.