PONADPRZECIĘTNE

SCHODY METALOWE

schody metalowe

W celu wykonania kalkulacji cenowej schodów metalowych proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

 • rzuty z projektu architektonicznego – rzut parteru, piętra oraz przekrój w .pdf
 • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub dołączone do projektu architektonicznego
 • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
 • określenie wzoru balustrady do wykonania na schodach oraz antresoli – wzory balustrad
 • numer telefonu kontaktowego
 • lokalizację montażu – kod pocztowy
schody metalowo drewniane
schody metalowe wewnętrzne

Schody metalowe – konstrukcja i nowoczesne wykończenie

W dziale schodów metalowo-drewnianych przedstawiamy konstrukcje schodów policzkowych imitujących wykonanie na policzkach stalowych. Policzki to boczne panele utrzymujące stopnie.

Oto powody, dla których zdecydowaliśmy się na umieszczenie w naszej ofercie schodów wykonanych z drewna, które imitują schody z metalu:

 • spore zainteresowanie klientów spowodowane zamiłowaniem Polaków do stylu industrialnego
 • zbyt duży ciężar policzków wykonanych ze stali
 • konieczność mocowania zakończeń policzków stalowych do posadzki (konstrukcji żelbetowej) parteru domu
  nieestetyczne naszym zdaniem uchwyty, które muszą zostać przyspawane w celu podparcia dla stopni na schody. Konstrukcja metalowa w takim wydaniu mogłaby przytłaczać, gdyż brakuje w niej lekkości charakterystycznej dla współczesnych wnętrz

Powyższe powody skłoniły nas do poszukiwań rozwiązania, które zaspokoi oczekiwania klientów, a jednocześnie będzie produktem pozbawionym wad, jakie niosłaby ze sobą ciężka konstrukcja z policzkami z metalu. Ponieważ lubimy takie wyzwania, podjęliśmy także i to, czego owocem są schody drewniane z policzkami wykonanymi z drewna, lecz do złudzenia przypominające schody z metalu.

Nasze schody gotowe metalowe to wysoka estetyka połączenia stopnia schodowego z policzkiem bocznym, gdzie gniazdo oraz czop są całkowicie niewidoczne. Policzki boczne możemy pomalować z efektem tzw. skórki pomarańczy imitującej natrysk farby proszkowej.

Schody metalowe wewnętrzne zabiegowe i inne

Schody drewniano-metalowe znakomicie zaprezentują się w przestronnych wnętrzach stylizowanych na lofty. Mogą powstać w różnych układach jako schody jednobiegowe, schody dwubiegowe ze spocznikiem, a także jako schody zabiegowe, gdzie półpiętro zastępują stopnie o różnej szerokości. Układ schodów przede wszystkim powinien być dobrany do możliwości konstrukcyjnych danego wnętrza. Tego typu schody o drewnianych stopniach i stylizowanych na metal policzkach w każdym z tych układów zaprezentują się niezwykle elegancko.

Metalowo-drewniane schody z nowoczesną balustradą

Finalny efekt, jaki dadzą schody drewniane stylizowane na schody nowoczesne metalowe, podkreśli nowoczesna balustrada, która także zagwarantuje bezpieczeństwo użytkownikom.

W stylizacji industrialnej szczególnie pięknie zaprezentują się schody z balustradą szklaną montowaną systemem zaciskowym w policzku schodów. Ten innowacyjny sposób konstrukcji znajduje coraz więcej zwolenników i wygląda bardzo elegancko, ponieważ system mocujący jest ukryty.

Szklaną balustradę można też zamocować do boku policzka za pomocą uchwytów punktowych.

Jeśli ktoś nie przepada za szkłem w aranżacji wnętrza może zdecydować się na schody z balustradą metalową, lub drewniano-metalową, które podkreślą indywidualny charakter wnętrza.

Wewnętrzne schody metalowe – projekt

Realizujemy tylko konstrukcje schodów wewnętrznych. Zakres projektowy obejmuje wykonanie szczegółowego projektu schodów oraz wizualizacji 3d. W przypadku realizacji schodów z balustradami schodowymi wykonujemy zbieżnie dwa projekty warsztatowe nakładające się na siebie, dzięki temu dokładność wykonania gotowego produktu jest bardzo wysoka. Rodzaj, szerokość i długość schodów dostosowujemy do możliwości konstrukcyjnych domu. Zawsze zwracamy uwagę na to, aby projektowane przez nas schody były funkcjonalne i bezpieczne.

Schody wewnętrzne metalowe z drewnianymi stopniami

Stopnie schodowe możemy wykonać z każdego dostępnego gatunku drewna. W bazie mamy ponad piętnaście gatunków drewna krajowego oraz egzotycznego. Korzystamy z nowoczesnych technologii także w procesie produkcji stopni schodowych, po to, aby inwestor był zadowolony z naszego produktu przez wiele lat.

Używanie litego drewna klejonego

Do produkcji schodów wykorzystujemy drewno klejone z graniaków 40×40 mm, które odznacza się wielką wytrzymałością. W efekcie powierzchnia każdego stopnia składa się z 7 lub 8 graniaków, które tworzą mocną i efektowną kompozycję.

Obłogowanie drewna

W wersji premium pokrywamy dodatkowo każdy stopień dodatkowymi warstwami drewna, tzw. obłogu, dającego efekt jednolitej deski. Nadaje to płynności linii schody / podłoga, szczególnie jeśli jest ona wykonana z paneli lub desek o szerokości liści obłogu.

Uszlachetnianie powierzchni drewna

Powierzchnię stopni schodowych możemy uszlachetniać poprzez woskowanie, olejowanie lub lakierowanie. Istnieje również możliwość dodatkowej obróbki mechanicznej powierzchni stopni w postaci szczotkowania lub postarzania.

Malowanie drewna

Dla tego typu realizacji policzki boczne malujemy najczęściej farbami kryjącymi w kolorze czarnym RAL 9004, RAL 9005 (black jack), RAL 9011 oraz RAL 9017. Oczywiście dostępne są również inne kolory z palety RAL, szczególnie biel, szarości oraz antracyty. Tak powstają nowoczesne schody metalowe. Producent z wieloletnim doświadczeniem bardzo dba o ich jakość.

Schody metalowo-drewniane a styl wnętrza

Popularność schodów z metalu wzrosła wraz w rosnącą modą na styl industrialny. Połączenie drewna z ciemnym metalem jest bardzo pożądane w loftach. Jeśli jednak policzki zostaną pomalowane na biało, mogą pięknie zaprezentować się także w nowoczesnych wnętrzach minimalistycznych, szczególnie w wersji ażurowej zawierającej tylko stopnie, bez podstopni. Gładkość policzków i konstrukcja pozbawiona widocznych mocowań, szczególnie w połączeniu z zaciskowo mocowaną balustradą to schody minimalistyczne w najlepszym wydaniu. Nasze produkty z powodzeniem odnajdą się też we wnętrzach skandynawskich. Gładkość i biel policzków podkreśli surowość charakterystyczną dla tego stylu, a drewniane stopnie dodadzą charakteru i ciepła w skandynawskim domu. Schody w konstrukcji policzkowej z takim wykończeniem nadają się także do wnętrz eklektycznych. Co więcej, takie schody mogą nawet stać się motywem przewodnim całej aranżacji.

Schody metalowe – cena

Cena schodów drewnianych z efektem metalowych policzków uzależniona jest od kilku czynników. Mają na nią wpływ: wielkość schodów, gatunek drewna, z jakiego wykonane są schody, sposób wykończenia i obróbki powierzchni policzków i stopni, a także dodatki takie jak balustrady.

Wyjściowa cena schodów drewniano-metalowych bez specjalnych dodatków zaczyna się od 13 000 zł. Jeśli jednak chcecie Państwo poznać realny koszt schodów w konstrukcji policzkowej, warto przesłać nam e-mail i kilka danych, których zakres dostępny jest na górze strony pod zdjęciem głównym i poprosić o indywidualną wycenę dostosowaną do konkretnych potrzeb i wymagań. W odpowiedzi zwrotnej prześlemy propozycję oferty i przewidywany koszt schodów. Jednocześnie informujemy, że zamówienie pełnego serwisu obejmującego schody z balustradą obniża ostateczny koszt schodów.

Realizacje schodów drewniano-metalowych

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami tego typu schodów z balustradami. Można w nich obejrzeć zdjęcia z zastosowaniem takich konstrukcji we wnętrzach i poznać więcej szczegółów.

POWIĄZANE REALIZACJE