ORYGINALNE

SCHODY ZABIEGOWE

Wrocław schody zabiegowe
Poznań schody zabiegowe
Łódź schody zabiegowe
Łódź schody zabiegowe
Bydgoszcz schody zabiegowe
Łódź schody zabiegowe
Gdańsk schody zabiegowe
Łódź schody zabiegowe
Katowice Schody
Kraków Schody
Toruń Schody
Gdynia Schody
Białystok Schody
Białystok Schody
Katowice Schody
Gdynia Schody

Schody zabiegowe – zastosowanie

Schody zabiegowe to typowe rozwiązanie stosowane w mieszkaniach, domach jednorodzinnych i wszędzie tam, gdzie liczy się oszczędność powierzchni. Są też powszechnie wykorzystywane w budynkach zamieszkania wielorodzinnego oraz w obiektach użyteczności publicznej. Do niedawna schody zabiegowe uważane były za mało reprezentacyjne. Istotnie, pod względem wytworności nie mogą się one równać z szerokimi, rewiowo rozpostartymi schodami jednobiegowymi. Jednak wieloletnie wysiłki architektów, coraz to większa dostępność różnorodnych materiałów oraz technik ich obróbki sprawiły, że schody zabiegowe wyszły z cienia – i to dosłownie: zaczęły opuszczać narożne zakamarki domów, z peryferyjnych części powędrowały na salony, pozostawiając za sobą skrzypiące stopnie z kiepskiego drewna. Słowem, przestały pełnić rolę „schodów dla służby”.

Kunszt wykonawcy

Współcześnie schody zabiegowe to często jeden z najatrakcyjniejszych – jeżeli nie najbardziej atrakcyjny element mieszkania czy budynku. Zwykle stanowią one efekt architektonicznego wyczucia projektanta oraz rzemieślniczego kunsztu wykonawcy. Celowo używamy słowa EFEKT – gdyż w taki właśnie sposób postrzegamy zadanie polegające na skomunikowaniu kondygnacji budynku za pomocą schodów wewnętrznych.

Wewnętrzne schody zabiegowe

Harmonijnie optyczna figura

Schody zabiegowe to schody, których bieg zmienia kierunek (najczęściej o 180 stopni), jednak nie posiadają one tzw. spocznika, to jest niewielkiego poziomego podestu stanowiącego łącznik pomiędzy biegami. Dzięki temu tworzą niezwykle harmonijną optycznie figurę, posiadającą swój rytm, regularność i co najważniejsze – płynność formy niemożliwą do uzyskania przy innego typu schodach.

Wijący się bieg schodów zabiegowych ma w sobie coś zapraszającego – zachęca do śmiałego zwiedzania domu, porywa wzrok ku temu, co kryje się w głębi albo zatrzymuje go samym kształcie drewnianych schodów. A te można zaaranżować w sposób nie tylko przykuwający wzrok, ale też zapierający dech.

Drewniane schody zabiegowe

Przedstawiamy Państwu propozycje schodów zabiegowych z drewna naturalnego. W pierwszym rzędzie zwracamy uwagę na schody drewniane, sprawiające wrażenie zawieszenia w powietrzu. Efekt ten uzyskaliśmy dzięki zastosowaniu unikalnego systemu montażu. Optyczna lekkość konstrukcji podkreślona została tu balustradami szklanymi, mocowanymi punktowo (choć nie jest to zasadą). Specjalnie dobraliśmy proporcje stopnic – ich krzepkość nadaje całości urokliwego kontrastu i budzi skojarzenia z fantastyką, lubiącą brać w nawias prawa fizyki.

Stopnie zabiegowe na beton

Projektowanie schodów zabiegowych

Wykonywane przez nas schody zabiegowe to liczne warianty dotyczące konstrukcji, proporcji i używanych materiałów. Także w zakresie balustrad wewnętrznych, wśród których polecamy balustrady szklane, drewniane, nierdzewne, a także ich najróżniejsze kombinacje, łącznie z formami mniej lub bardziej abstrakcyjnymi, stanowiącymi często efekt wspólnego wysiłku twórczego, będącego w równym stopniu naszym udziałem, co udziałem naszych Klientów.

Schody zabiegowe wybierane przez użytkowników

Schody zabiegowe mają w sobie coś z nowoczesności, niezależnie od tego w jakim kontekście materiałowym i wnętrzowym zostały zastosowane. Decydująca jest tutaj bowiem forma oraz śmiałość w architektonicznym okiełznaniu przestrzeni. Nie tracą przy tym nic z elegancji, charakterystycznej dla drewna, a także takich nowatorskich materiałów jak szkło czy stal nierdzewna. Pasują do każdej stylistyki, są wybierane i lubiane przez szerokie grono użytkowników.

Jedną z niewątpliwych zalet schodów zabiegowych jest oszczędność miejsca – charakterystyczny brak spocznika nie tylko skutkuje ciekawym efektem estetycznym – pozwala też do minimum ograniczyć drogę łączącą poszczególne kondygnacje.