ORYGINALNE

SCHODY ZABIEGOWE

schody zabiegowe
schody zabiegowe drewniane
schody zabiegowe nowoczesne
schody dywanowe zabiegowe
 schody zabiegowe betonowe

W celu wykonania kalkulacji cenowej schodów zabiegowych proszę przesłać na e-mail: biuro@helta.pl

  • numer telefonu kontaktowego
  • lokalizację montażu (kod pocztowy)
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub dołączone do projektu architektonicznego
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia, szczegóły
  • zdjęcia schodów betonowych – dotyczy schodów na beton
  • rzuty z projektu architektonicznego – dotyczy schodów samonośnych
  • określenie wzoru balustrady do wykonania na schodach oraz antresoli – wzory balustrad
schody zabiegowe projekt
schody zbiegowe
schody drewniane zabiegowe
schody zabiegowe w salonie
 schody zabiegowe metalowe
schody samonośne zabiegowe

Schody zabiegowe – zastosowanie

Schody zabiegowe wewnętrzne to typowe rozwiązanie stosowane w mieszkaniu, domu jednorodzinnym i wszędzie tam, gdzie liczy się oszczędność powierzchni. Są one też powszechnie wykorzystywane w budynkach wielorodzinnych oraz w obiektach użyteczności publicznej.

Do niedawna schody zabiegowe uważane były za mało reprezentacyjne. Istotnie, schody łamane pod względem wytworności nie mogą się równać z szerokimi schodami jednobiegowymi.

 balustrady na schody zabiegowe
rzut schodów
schody zabiegowe rzut
schody zabiegowe krok po kroku

Schody na poziomie

Wieloletnie wysiłki architektów, coraz to większa dostępność różnorodnych materiałów oraz technik ich obróbki sprawiły, że schody zabiegowe wyszły z cienia – i to dosłownie. Zaczęły opuszczać narożne zakamarki domów, z peryferyjnych części powędrowały na salony, pozostawiając za sobą skrzypiące stopnie z kiepskiego drewna. Słowem, przestały pełnić rolę „stopni dla służby”. Poznajcie schody zabiegowe krok po kroku i przekonajcie się, że pewnie wkroczyły na wyższy poziom.

balustrada schody zabiegowe
schody wewnętrzne zabiegowe

Schody drewniane zabiegowe samonośne – kunszt wykonawcy

Współcześnie schody zabiegowe to często jeden z najatrakcyjniejszych, jeżeli nie najbardziej atrakcyjny element mieszkania czy budynku. Zwykle stanowią one efekt architektonicznego wyczucia projektanta oraz rzemieślniczego kunsztu wykonawcy. Celowo używamy słowa EFEKT – gdyż w taki właśnie sposób postrzegamy zadanie polegające na skomunikowaniu kondygnacji budynku za pomocą stopni wewnętrznych.

Schody zabiegowe drewniane – mistrzowska konstrukcja

Schody w układzie zabiegowym to schody drewniane, których bieg zmienia kierunek (najczęściej o 180 stopni), jednak nie posiadają one tzw. spocznika, to jest niewielkiego poziomego podestu stanowiącego łącznik pomiędzy biegami. Dzięki temu tworzą niezwykle harmonijną figurę, posiadającą swój rytm, regularność i co najważniejsze płynną formę niemożliwą do uzyskania przy innego typu schodach.

Schody zabiegowe – rzut

Jeśli spojrzymy na poziomy rzut schodów zabiegowych, zauważymy ich charakterystyczny styl i kształt przypominający literę U. W tym układzie funkcję spocznika zastępują stopnie o niejednakowej szerokości. Na zakręcie przyjmują one często formę trójkątną, co dla większości ludzi nie stanowi problemu. Taka konstrukcja może być jednak nieco kłopotliwa dla osób niepełnosprawnych lub starszych. Jeśli jednak ze schodów będą korzystać w pełni sprawne osoby, warto w taki układ schodów zainwestować, aby zaoszczędzić przestrzeń i zyskać ciekawe wnętrze.

Wijąca się konstrukcja ma w sobie bowiem coś zapraszającego. Zachęca do śmiałego zwiedzania domu, porywa wzrok ku temu, co kryje się w głębi albo zatrzymuje go na samym kształcie stopni schodów. A te można zaaranżować w sposób nie tylko przykuwający wzrok, ale też zapierający dech.

schody z zabiegiem
projektowanie schodów zabiegowych
schody zabiegowe nowoczesne
projekty schodów zabiegowych

Schody wewnętrzne drewniane w różnych odsłonach

Przedstawiamy Państwu propozycje schodów zabiegowych z drewna naturalnego.

Schody samonośne zabiegowe

W pierwszym rzędzie zwracamy uwagę na schody wachlarzowe, sprawiające wrażenie zawieszenia w powietrzu. Mowa tu o konstrukcji dywanowej. Efekt ten uzyskaliśmy dzięki zastosowaniu unikalnego systemu montażu. Optyczna lekkość konstrukcji podkreślona została tu balustradą szklaną, mocowaną punktowo (choć nie jest to zasadą). Specjalnie dobraliśmy proporcje stopni – ich krzepkość nadaje całości urokliwego kontrastu i budzi skojarzenia z fantastyką, lubiącą brać w nawias szczególnie prawa fizyki. Takie schody zabiegowe w salonie mogą być motywem przewodnim całej stylizacji. Nie mniej uroku dają nasze schody ażurowe w układzie zabiegowym, wybierane równie chętnie do nowoczesnych minimalistycznych wnętrz.

Schody zabiegowe na betonie

Podejmujemy się też ocieplania drewnem istniejących już zabiegowych konstrukcji betonowych. Proste schody wewnętrzne zabiegowe z białymi podstopniami i drewnianymi stopniami to konstrukcja wyróżniająca się elegancją i solidnością. Drewno stopni znakomicie komponuje się z bielą podstopni.

Schody zabiegowe ze spocznikiem

Nie posiadają go w większości wariantów schody zabiegowe. Projekt może jednak zakładać wykonanie spocznika po jednej stronie biegu i schody proste, a po drugiej funkcję spocznika przejmują stopnie.

Powyższe przykłady są dowodem na to, że na pytanie jak zrobić schody zabiegowe, nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Projektowanie schodów zabiegowych

Projektowane przez nas schody zabiegowe to liczne warianty dotyczące konstrukcji, proporcji i używanych materiałów. Dotyczy to także balustrad wewnętrznych, wśród których polecamy balustrady szklane, nierdzewne i wykonane z drewna. Możliwe są też ich najróżniejsze kombinacje, łącznie z formami mniej lub bardziej abstrakcyjnymi, stanowiącymi często efekt wspólnego wysiłku twórczego, będącego w równym stopniu naszym udziałem, co udziałem naszych klientów. Warto dodać, że projekty schodów zabiegowych cieszą się coraz większą popularnością.

schody wachlarzowe
balustrada na schody zabiegowe
rzut schodow

Wykonanie schodów zabiegowych

Schody w zabiegu, podobnie jak inne, wykonujemy z drewna klejonego, ponieważ daje ono gwarancję solidności i trwałości przez wiele lat, nawet przy intensywnym użytkowaniu. Do wyboru mamy kilkanaście gatunków drewna w najróżniejszych wybarwieniach. Klient może wybrać jedną spośród dwóch wersji.

Wersja podstawowa

Stopnie są klejone z litych graniaków.

Wersja premium

Zawiera wariant podstawowy łącznie z dodatkowymi płatami drewna pokrywającymi każdy stopień.

Klejone graniaki, ściśnięte i sprasowane ze sobą, tworzą nie tylko niepowtarzalne kompozycje, ale też odznaczają się większą wytrzymałością niż tradycyjne schody. Przy pokrywaniu konstrukcji betonowych drewnianymi schodami dywanowymi sklejamy całe biegi schodów w warunkach warsztatowych i przywozimy je na miejsce do przymierzenia.

Przestrzegamy przed montowaniem na betonie pojedynczych modułów dywanowych konstrukcji, które są często oferowane przez niedoświadczonych producentów, a które okazują się nietrwałe.

Schody w układzie zabiegowym wybierane przez inwestorów

Schody zabiegowe mają w sobie coś z nowoczesności, niezależnie od tego, z jakich materiałów je wykonano i w jakich wnętrzach zostały zastosowane. Decydująca jest tutaj bowiem forma oraz śmiałość w architektonicznym okiełznaniu przestrzeni. Nie tracą przy tym nic z elegancji, charakterystycznej dla drewna, a także takich nowatorskich materiałów jak szkło czy stal nierdzewna. Schody zabiegowe nowoczesne pasują do każdej stylistyki wnętrz. Są wybierane i lubiane przez szerokie grono inwestorów.

Jedną z niewątpliwych zalet schodów zabiegowych jest oszczędność miejsca. Charakterystyczny brak spocznika nie tylko skutkuje ciekawym efektem estetycznym. Pozwala też do minimum ograniczyć drogę łączącą poszczególne kondygnacje domu.

zabiegowe
schody zabiegowe balustrada

Balustrada podkreśla styl schodów i wnętrza

Odpowiednio dobrana do schodów balustrada dodaje stylu samych schodom, a także całemu wnętrzu. Jest też gwarantem bezpieczeństwa, szczególnie w konstrukcjach schodowych, których nie okalają ściany. W przypadku schodów zaprojektowanych w zabiegu jest ona szczególnie ważna ze względu na niejednakową szerokość stopni na zakręcie. W nowoczesnych wnętrzach najpiękniej zaprezentują się balustrady szklane, w industrialnych metalowe, a w skandynawskich wykonane z drewna.

Schody zabiegowe w naszych realizacjach

Tych z Państwa, którzy chcieliby skorzystać z naszych usług i mieć w swoim domu tego typu schody wewnętrzne zapraszamy do obejrzenia zdjęć i opisów naszych realizacji. One najlepiej zaprezentują piękno schodów w gotowych wnętrzach domowych. Jednocześnie pokażą różne możliwości tworzenia tych wyjątkowych konstrukcji. Zapraszamy również niezdecydowanych. Być może znajdą tam inspiracje do zastosowania w swoich wnętrzach.

Cena schodów zabiegowych

Cena schodów zabiegowych jest zróżnicowana i zależy od wielu czynników. Schody zabiegowe – projektowanie, gatunek drewna i sposób jego uszlachetnienia, rodzaj i wielkość stopni, a także sposób ich wykończenia mają wpływ na cenę końcową. Z tego względu dokonujemy na życzenie klientów wyceny indywidualnej po przesłaniu nam kilku informacji, niezbędnych do skalkulowania kosztów.

Cena usług kompleksowych, będących połączeniem zamówienia na schody z zabiegiem i balustradę jest niższa, niż w przypadku tych usług realizowanych osobno.

Warto napisać do nas i o taką wycenę poprosić, ponieważ cena wyjściowa waha się w przedziałach podstawowych od 10 000 zł do 18 000 zł. W przypadku niezdecydowania zawsze służymy pomocą i znajdziemy optymalne dla Państwa rozwiązanie oraz warunki. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

POWIĄZANE REALIZACJE