ORYGINALNE

SCHODY ZABIEGOWE

Wrocław schody zabiegowe
Zabiegowe schody

W celu wykonania kalkulacji cenowej schodów zabiegowych proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • numer telefonu kontaktowego
  • lokalizację montażu (kod pocztowy)
  • zdjęcia schodów betonowych – dotyczy schodów na beton
  • rzuty z projektu architektonicznego – dotyczy schodów samonośnych
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub dołączone do projektu architektonicznego
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia (to wszystko pomoże nam jeszcze lepiej spersonalizować ofertę)
  • określenie wzoru balustrady do wykonania na schodach zabiegowych oraz antresoli – wzorniki balustrad
Schody zabiegowe z drewna litego
Gdynia Schody
Katowice Schody
Zabiegowe schody z drewna

Schody zabiegowe – zastosowanie

Schody zabiegowe to typowe rozwiązanie stosowane w mieszkaniach, domach jednorodzinnych i wszędzie tam, gdzie liczy się oszczędność powierzchni. Są też powszechnie wykorzystywane w budynkach zamieszkania wielorodzinnego oraz w obiektach użyteczności publicznej. Do niedawna schody zabiegowe uważane były za mało reprezentacyjne. Istotnie, pod względem wytworności nie mogą się one równać z szerokimi, rewiowo rozpostartymi schodami jednobiegowymi. Jednak wieloletnie wysiłki architektów, coraz to większa dostępność różnorodnych materiałów oraz technik ich obróbki sprawiły, że schody zabiegowe wyszły z cienia – i to dosłownie: zaczęły opuszczać narożne zakamarki domów, z peryferyjnych części powędrowały na salony, pozostawiając za sobą skrzypiące stopnie z kiepskiego drewna. Słowem, przestały pełnić rolę „schodów dla służby”.

Stopnie zabiegowe
Schody w układzie zabiegowym

Kunszt wykonawcy

Współcześnie schody zabiegowe to często jeden z najatrakcyjniejszych – jeżeli nie najbardziej atrakcyjny element mieszkania czy budynku. Zwykle stanowią one efekt architektonicznego wyczucia projektanta oraz rzemieślniczego kunsztu wykonawcy. Celowo używamy słowa EFEKT – gdyż w taki właśnie sposób postrzegamy zadanie polegające na skomunikowaniu kondygnacji budynku za pomocą schodów wewnętrznych.

Schody zabiegowe z drewna egzotycznego
Drewno Jatoba w układzie zabiegowym

Harmonijnie optyczna figura

Schody w układzie zabiegowym to schody, których bieg zmienia kierunek (najczęściej o 180 stopni), jednak nie posiadają one tzw. spocznika, to jest niewielkiego poziomego podestu stanowiącego łącznik pomiędzy biegami. Dzięki temu tworzą niezwykle harmonijną optycznie figurę, posiadającą swój rytm, regularność i co najważniejsze – płynność formy niemożliwą do uzyskania przy innego typu schodach.

Wijący się bieg schodów zabiegowych ma w sobie coś zapraszającego – zachęca do śmiałego zwiedzania domu, porywa wzrok ku temu, co kryje się w głębi albo zatrzymuje go samym kształcie drewnianych schodów. A te można zaaranżować w sposób nie tylko przykuwający wzrok, ale też zapierający dech.

Schody zabiegowe z oświetleniem
Schody zabiegi

Drewniane schody zabiegowe

Przedstawiamy Państwu propozycje schodów zabiegowych z drewna naturalnego. W pierwszym rzędzie zwracamy uwagę na schody drewniane, sprawiające wrażenie zawieszenia w powietrzu. Efekt ten uzyskaliśmy dzięki zastosowaniu unikalnego systemu montażu. Optyczna lekkość konstrukcji podkreślona została tu balustradami szklanymi, mocowanymi punktowo (choć nie jest to zasadą). Specjalnie dobraliśmy proporcje stopnic – ich krzepkość nadaje całości urokliwego kontrastu i budzi skojarzenia z fantastyką, lubiącą brać w nawias prawa fizyki.

Stopnie zabiegowe na beton

Projektowanie schodów zabiegowych

Wykonywane przez nas schody zabiegowe to liczne warianty dotyczące konstrukcji, proporcji i używanych materiałów. Także w zakresie balustrad wewnętrznych, wśród których polecamy balustrady szklane, drewniane, nierdzewne, a także ich najróżniejsze kombinacje, łącznie z formami mniej lub bardziej abstrakcyjnymi, stanowiącymi często efekt wspólnego wysiłku twórczego, będącego w równym stopniu naszym udziałem, co udziałem naszych Klientów.

Stopnie zabiegowe na beton

Schody w układzie zabiegowym wybierane przez użytkowników

Schody zabiegowe mają w sobie coś z nowoczesności, niezależnie od tego w jakim kontekście materiałowym i wnętrzowym zostały zastosowane. Decydująca jest tutaj bowiem forma oraz śmiałość w architektonicznym okiełznaniu przestrzeni. Nie tracą przy tym nic z elegancji, charakterystycznej dla drewna, a także takich nowatorskich materiałów jak szkło czy stal nierdzewna. Pasują do każdej stylistyki, są wybierane i lubiane przez szerokie grono użytkowników.

Jedną z niewątpliwych zalet schodów zabiegowych jest oszczędność miejsca – charakterystyczny brak spocznika nie tylko skutkuje ciekawym efektem estetycznym – pozwala też do minimum ograniczyć drogę łączącą poszczególne kondygnacje.