UNIKALNE
SCHODY DĘBOWE
Jeżeli pragną Państwo poznać dokładny kosztorys inwestycji, zachęcamy do kontaktu mailowego pod adresem biuro@helta.pl
Prosimy o skompletowanie i przesłanie nam:
- rzut z projektu architektonicznego, na który składa się rzut parteru, piętra oraz przekrój w .pdf
- wizualizacje, które zostały dołączone do projektu albo wykonane przez architekta
- zdjęcia, inspiracje i przykładowe projekty, które się Państwu podobają, dzięki czemu będziemy w stanie jeszcze bardziej zrozumieć Państwa oczekiwania
- wzór balustrady – która miałaby dopełnić inwestycję
- numer telefonu
- kod pocztowy montażu
Schody drewniane dębowe – charakterystyka
Dąb jest od stuleci uważany za symbol ogromnej siły i stabilności. Istnieje bardzo wiele związków frazeologicznych nawiązujących do jego właściwości, np. silny jak dąb. Kiedyś tworzono wieńce z dębowych liści i ozdabiano nimi głowy władców, a także najbardziej walecznych i zwycięskich wodzów. Nie dzieje się to bez powodu. Dębina rzeczywiście jest bardzo twardym i mało podatnym na zniszczenia rodzajem drewna. Dlatego też bardzo chętnie wykorzystywany jest w budownictwie.
Schody drewniane dębowe mają niską ścieralność. Z tego względu z powodzeniem nadają się do każdego domu, gdzie panuje aktywny tryb życia, a domownicy często z nich korzystają. Dąb jest gatunkiem drewna uznanym za bardzo szlachetny materiał. Schody takie będą więc wspaniale wyglądać w każdym wnętrzu, dodając mu klasy i elegancji. Schody z drewna dębowego to z pewnością inwestycja na długie lata.
Drewno dębowe – dane techniczne
Drewno dębu jest stabilne wymiarowo. Ciężar właściwy w zakresie wilgotności wynosi 6-8%, czyli 560-650 kg/m³. Dębina sprawdza się wspaniale jako wiodący gatunek w wyposażeniu polskich obiektów użytkowych. Optymalny pułap wilgotności powietrza w pomieszczeniach użytkowych dla tego gatunku drewna wynosi 45-65%. W takich warunkach dębina zachowuje się bardzo przewidywanie oraz stabilnie.
Twardość drewna dębowego w skali Brinella wynosi 3,7 kg/mm². Dębina jest gatunkiem średniokurczliwym. Najpopularniejszą odmianą dębu w naszej strefie klimatycznej jest dąb szypułkowy, który charakteryzuje się estetycznymi ciekami oraz splotami włókien. Z kolei nazwę swoją zawdzięcza temu, że jego owoce rosną na kilkucentymetrowych szypułkach.
Drewno dębowe jest bardzo popularnym wyborem w zakresie aranżacji wnętrz. Wykorzystuje się je z powodzeniem w tworzeniu podłóg drewnianych, schodów drewnianych wewnętrznych, fornirów stosowanych do produkcji drzwi oraz naturalnych frontów kuchennych.
Schody dębowe – kolory
Schody dębowe naturalne uszlachetnione bezbarwnym woskiem lub lakierem przybierają ciepły i równomierny kolor miodowy. Wartość optyczna dębiny jest ponadczasowa, a skala kolorystyczna waha się od lekko miodowej do jasnobrunatnej. Przy wyborze schodów dębowych trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że z upływem czasu dębina nieco ciemnieje.
Jest to jednak materiał bardzo neutralny i chętnie zestawiany przez inwestorów z bielą, antracytem albo matową czernią. Dobrą wiadomością dla osób, które chcą mieć schody drewniane jasne, jest jednak to, że drewno dębowe posiada wyraźne i otwarte pory, które dają się łatwo penetrować i wybarwiać m.in. przez bejce tradycyjne, bejce olejne oraz woski lazurowe. W ten sposób może powstać niesamowity efekt np. bielonego drewna dębowego, w wyniku czego otrzymamy schody dębowe jasne. Na życzenie klienta wykonujemy takie usługi.
Schody z drewna dębowego – możliwości aranżacyjne
Schody dębowe, poza rozmaitymi możliwościami kolorystycznymi, bez problemu można dopasować do stylu wnętrza w zestawieniu z balustradami wewnętrznymi.
Schody dąb naturalny – do jakiego stylu pasują?
Schody dębowe będą idealnym wyborem dla entuzjastów minimalizmu, a także klasyki, czy nawet awangardy. Idealnie odnajdą się w aranżacjach skandynawskich, rustykalnych, ale też nowoczesnych, czy industrialnych. Można śmiało stwierdzić, że schody dębowe pasują do każdego wnętrza i dają dużo możliwości aranżacyjnych.
Schody dębowe mogą mieć rozmaitą formę, np. mogą być wykonane jako dywanowe na beton albo jako samonośne ażurowe lub też jako schody dębowe zabiegowe. W każdym wariancie będą się wspaniale prezentować, a przede wszystkim spełniać swoją rolę przez długie lata.
Jaka balustrada do dębowych schodów?
Dębowe schody w domu mogą mieć tradycyjne barierki, np. wykonane również z drewna dębowego albo nowoczesne- ze szkła lub metalu. Ciekawie też wyglądają łączone kompozycje różnych materiałów. Warto skorzystać z opcji zamawiania pełnego serwisu, czyli konstrukcji łączonej – schodów razem z balustradą, ponieważ koszt takiej usługi jest niższy, niż przy zamówieniach osobnych.
Dębowe schody – trwałość większa niż kiedyś
Dzięki nowoczesnym technologiom schody dębowe mogą być jeszcze bardziej wytrzymałe i trwałe. Nawet po wielu latach nie grozi im skrzypienie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu do produkcji schodów drewna klejonego z graniaków, które powstają ze zdrowego litego drewna. Przy wycinaniu graniaków odrzuca się mniej wartościowe partie np. zawierające sęki, strefę rdzeniową oraz biel. Proces klejenia i prasowania drewna podnosi jego wytrzymałość na odkształcenia.
Jako wieloletni producent schodów z bogatym doświadczeniem potwierdzamy to i wykorzystujemy zalety tej technologii.
Dębowe schody z litego drewna klejonego – wykończenie w dwóch wersjach
Wariant klasyczny (podstawowy)
Stopnie produkowanych przez nas schodów w wersji klasycznej wykonujemy z klejonych graniaków o wymiarach 40×40 mm każdy, co oznacza, że powierzchnia każdego stopnia to 7 lub 8 graniaków. W wersji podstawowej, którą wykonujemy, tworzą one unikalne kompozycje, ponieważ każdy z nich posiada oryginalne słoje.
Wariant premium (rozszerzony)
Swoim klientom proponujemy też wersję premium, w której dodatkowo nakładamy na klejonkę płaty drewna. Proces ten nazywa się obłogowaniem. Stopień pokrywa się dwoma płatami obłogu, a podstopień jednym. Schody dzięki temu zyskują taką powierzchnię, jakby były wykonane z jednego kawałka drewna. Kiedy szerokość płatów obłogu jest taka sama jak paneli, czy desek na podłodze, przejście linii schody / podłoga następuje w sposób optycznie płynny.
Schody dębowe – cena
Drewno dębowe jest nieco droższym materiałem, ale warto rozważyć taką inwestycję, ponieważ zwróci się ona w jakości oraz funkcjonalności. Ciężko jest podać dokładną cenę inwestycji, ponieważ jest ona zawsze zależna od kilku czynników. Wpływ na nią ma potencjalna wielkość schodów, sposób montażu, wykończenie, uszlachetnienie oraz typ dodatków, np. balustrad.
Ceny dębowych schodów policzkowych jednobiegowych zaczynają się od 17000 zł.
Schody dębowe na beton – cena
Wyjściowa cena schodów dębowych z białymi podstopniami zaczyna się od 14000 zł
Jeśli są Państwo zainteresowani określonym typem schodów oraz ich wykończeniami i chcielibyście poznać przewidywane koszty takiej usługi, wykonany na Państwa życzenie dokładną wycenę.
Aby było to możliwe, potrzebujemy od Państwa kilku danych, których zakres jest wypunktowany u góry strony pod zdjęciem głównym. Proszę te informacje przesłać do nas przez e-mail, a my skalkulujemy wszystko i przedstawimy indywidualną wycenę. Służymy też radą w doborze wykończenia i balustrad. Zapraszamy do kontaktu.