Zewnętrzna szklana balustrada w profilu liniowym

Nowoczesne balustrady szklane – jak osiągnąć efekt panoramiczny?

Balustrady szklane są nowoczesnymi, praktycznymi elementami tarasów, balkonów i schodów zarówno w przestrzeniach prywatnych, publicznych jak i firmowych. Szkło optycznie powiększa, stwarza wrażenie głębi oraz wzmacnia nowoczesny charakter elewacji budynku. Zewnętrzne, szklane balustrady stanowią element aranżacji nowoczesnych, minimalistycznych projektów, które wyjątkowy efekt uzyskują wtedy, gdy tafla szkła nie posiada widocznych mocowań i elementów dodatkowych.

Balustrada o charakterze transparentnym tworzy zachwycający efekt panoramiczny, zwłaszcza w sytuacji, gdy zaadaptowana przy jej udziale przestrzeń jest duża lub tworzy trzy płaszczyzny. Dopełnieniem całości jest widok, który zachwyca. W obserwacji piękna przyrody lub wielkomiejskiej architektury nie przeszkodzi osłona w postaci obudowanej balustrady.

zewnętrzna szklana balustrada w profilu liniowym

Jak montowane są balustrady całoszklane?

Balustrady zewnętrzne całoszklane montowane są do podłoża – posadzki lub do balkonu. Aby osiągnąć efekt panoramiczny, bez widocznych mocowań stosuje się profile liniowe. Balustrada całoszklana montowana jest poprzez osadzenie jej w profilu liniowym od góry, a całość przytrzymywana jest przez kliny. Ilość oraz rozmieszczenie klinów określane są każdorazowo względem długości balustrady.

Balustrady szklane tworzą zdumiewający efekt, jednak aby dopełnić całości nie mogą być widoczne mocowania boczne szklanych tafli do ścian budynku. Aby osłonić otwory montażowe, stosowane są zaślepki. Montując caloszklaną balustradę nie oznacza, że powinniśmy rezygnować z jej bocznego wzmocnienia. Najczęściej otwory montażowe występują w więcej niż jednej sztuce, co umożliwia wybór dostosowanego do potrzeb, a tym samym rodzi potrzebę osłonięcia elementów nieużytych, by nie zaburzały koncepcji wizualnej szkła. Profile liniowe nie potrzebują obłożenia blachą, a nawet malowania. O trwałości i niezawodności świadczy jakość wykonania. Balustrada bezramowa najkorzystniej prezentuje się, gdy jej otoczenie jest dopracowane w każdym szczególe.

balustrady liniowe

Balustrady bezramowe, a jakość wykonania

Niezwykle istotne w punktu widzenia użyteczności balustrady jest jej należyte wykonanie oraz prawidłowy montaż. Aby mieć pewność niezawodnego montażu balustrady, warto skonsultować jej dobór z doświadczonym pracownikiem, prezentującym ofertę balustrad. Balustrady całoszklane powinny być wykonane z najlepszej jakości materiału, powinny również stanowić taflę o odpowiednio dobranej grubości. Panoramiczny efekt balkonu uzyskamy, gdy tafla balustrady będzie idealnie przejrzysta, bez widocznych załamań lub rys.

Aby zwiększyć odporność balustrady na niekorzystne warunki pogodowe, od strony górnej warto zamontować uszczelkę, zabezpieczająca przed napływem wody. Uszczelka dodatkowo chroni przed zabrudzeniem. Doskonała jakość wykonania ważna jest z punktu widzenia trwałości balustrad, które jeśli zostały odpowiednio wykonane oraz precyzyjnie zamontowane z uwzględnieniem odpowiednich odległości pomiędzy klinami.

Gdzie sprawdzą się balustrady bezramowe?

Balustrady szklane bezramowe najefektowniej prezentują się na balkonach francuskich nowoczesnych budynków, zlokalizowanych w centrach miast. Czy istnieje piękniejszy widok nocą, niż pełne świateł miasto, widoczne z balkonu w nieograniczonej balustradą przestrzeni? Doskonale prezentują się zarówno na balkonach wieżowców, jak i jako loggie w budynkach mieszkalnych, biurowych lub użytkowych. Szklane balustrady bezramowe optycznie poszerzają przestrzeń balkonu, tworząc wrażenie szerokiej perspektywy, obserwowanej z niego.

Zjawiskowe balustrady całoszklane doskonale wyglądają również w budynkach tradycyjnych, wprowadzając do aranżacji elewacji odrobinę nowoczesności. Połączenie balustrady i braku widocznych mocowań z tradycyjną cegłą lub kamieniem tworzy zachwycający efekt aranżacji industrialnej, modnej i efektownej w miejskiej architekturze. Znakomicie sprawi się połączenie szkła z drewnem jako balustrada przyschodowa do drzwi wejściowych. Zastosowanie szklanej balustrady bezramowej na tarasie nowoczesnego budynku tworzy nieograniczone możliwości doboru roślinności oraz mebli wypoczynkowych.