NOWOCZESNE

BALUSTRADY SZKLANE

balustrady szklane
balustrada szklana
szklane barierki

W celu wykonania kalkulacji cenowej balustrad szklanych proszę przesłać informacje na e-mail: biuro@helta.pl

 • zdjęcia schodów żelbetowych – dotyczy balustrady do schodów na beton
 • rzuty z projektu architektonicznego – dotyczy balustrady do schodów samonośnych
 • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub dołączone do projektu architektonicznego
 • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
 • określenie wzoru balustrady szklanej do wykonania na schodach oraz antresoli – wzorniki balustrad
 • numer telefonu kontaktowego
 • lokalizację montażu
barierki szklane
szklana balustrada
balustrady szklane wewnętrzne
nowoczesne balustrady szklane
balustrady ze szkła
Balustrada szyba schody
Szyby do balustrad
Szkło hartowane na balustrady
Szyby do balustrad na wymiar
balustrady schodowe szklane
balustrady
balustrada ze szkła
balustrada
szklane balustrady schodowe
szklane balustrady

Balustrady szklane

Nowoczesna architektura obfituje w praktyczne, wygodne i ekologiczne rozwiązania, charakteryzujące się minimalizmem form oraz elegancką prostotą detali. Podczas projektowania domów czy budynków użytkowych wiele osób sięga po inspirację właśnie ku współczesnym nurtom aranżacyjnym.

Nowoczesne schody ze szklaną balustradą budowane według najnowszych technologii, cechują się lekkością i wytrzymałością, zajmując stosunkowo niewiele miejsca. Awangardowe balustrady szklane wyróżniają się swoją przezroczystością, zachowując wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne.

To właśnie one są jednymi z najczęściej instalowanych barierek budujących aranżacje we wnętrzach domów jednorodzinnych i budynkach komercyjnych. Balustrady szklane są eleganckim i nowoczesnym elementem zwieńczającym schody drewniane, antresole, tarasy ogrodowe oraz balkony francuskie.

Chociaż nasza firma specjalizuje się głównie w tworzeniu schodów w tendencji nowoczesnej, w naszej ofercie nie brakuje także różnego rodzaju balustrad. Wiele z nich wykonujemy na specjalne życzenie klienta, podczas projektowania uwzględniając elementy zastanej przestrzeni aranżacyjnej.

szklane balustrady wewnętrzne
balustrady szklane schodowe
szkło na balustrady
barierki szklane wewnętrzne
barierki schodowe szklane
balustrada schodowa szklana

Balustrady szklane Helta™

Jesteśmy projektantami oraz producentami balustrad szklanych zewnętrznych oraz wewnętrznych. Nasza praca polega na wykonaniu aranżacji od podstaw, z uwzględnieniem indywidualnych zapotrzebowań klienta. Samodzielnie wykonujemy wszystkie elementy, dbając o każdy najdrobniejszy szczegół.

Nieraz o ostatecznym wyglądzie aranżacji decydują milimetry, dlatego podczas montażu balustrady z szybą zwracamy uwagę na estetykę oraz precyzję wykonania. Ostateczny efekt zawsze jest dla nas największą nagrodą, a uśmiech na twarzy klienta jest bezcenny. Z uwagi na fakt, że balustrady całoszklane są zarówno estetyczne, jak i praktyczne, szkło stosujemy w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym i wielorodzinnym oraz w obiektach użyteczności publicznej.

Szkło prezentuje się korzystnie na zewnętrznych tarasach i balkonach, a także na schodach i antresolach w domu. Wszystkie balustrady szklane, czyli szklane elementy balustrad, objęte są certyfikacją oraz aprobatą techniczną potwierdzającą ich jakość i bezpieczeństwo. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą balustrad balkonowych, która znajduje się na osobnej podstronie Helta™.

szklana barierka
balustrady ze szkła
balustrady szklane producent
balustrada szklana schody
balustrady szklane na antresoli
balustrady szklane float

Balustrady szklane – szeroki wybór

Rzadko zdarza się, że wykonujemy dwie identyczne balustrady szklane. Zawsze stawiamy na estetykę i bezpieczeństwo, dlatego do wykonania balustrad zawsze wykorzystujemy najbezpieczniejszy rodzaj szkła hartowanego zwanego laminatem (ESG/VSG).

Wybór uwzględnia dwie podstawowe opcje ze względu na ocenę optyczną. To od klienta zależy, czy zdecyduje się na szkło Float o naturalnej, zielonkawej barwie, czy też Optiwhite – pozbawione koloru, neutralne, idealnie przejrzyste.

Często o ostatecznym wyglądzie aranżacji decyduje rodzaj pochwytu lub jego brak. Przeważnie wykonujemy poręcze z drewna dębowego, wybarwionego odpowiednie względem koloru schodów oraz detali budujących przestrzeń.

Nasza oferta uwzględnia szeroki wybór mocowań, pochwytów oraz pełen zakres kształtów formatek ze szkła. Dokładne specyfikacje balustrad oraz cennik podstawowy z opcjami dodatkowymi znaleźć można w dziale cennik balustrad szklanych.

barierka szklana
szkło do balustrad
balustrady ze szkłem
drewnianych pochwyt do szkła konstrukcyjnego
bramka szklana
balustrady szklane Poznań
balustrada szklana antresola
szklane poręcze
ze szkła

Jak mocujemy balustrady szklane?

Stabilnie zamocowanie balustrad ze szkła to kwestia bardzo istotna, nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także ze względu na estetykę aranżacji. Rodzaj zastosowanych mocowań zależy od preferencji inwestora.

W naszej ofercie znaleźć można kilka różnorodnych uchwytów montażowych i kilka różnych metod osadzania balustrady z szybami. Montaż szkła wykonujemy na uchwytach punktowych zwanych rotulami lub osadzamy je w profilach aluminiowych. Jeden i drugi sposób montażu wykorzystujemy w przypadku szklanych balustrad samonośnych.

Rotule ze stali nierdzewnej szczotkowanej

Uchwyty te wykonywane są ze stali nierdzewnej szczotkowanej, która pięknie komponuje się z każdym rodzajem szkła. W zależności od preferencji inwestora możemy je zostawić w stanie “surowym” lub pomalować je na jeden z kolorów wchodzących w zakres palety barwnej RAL.

Istnieje kilka sposobów na zainstalowanie balustrad szklanych na uchwytach punktowych. Rotule mogą przylegać ściśle do ścian lub schodów, tym samym szczelnie zamykając przestrzeń. Innym sposobem jest odsunięcie uchwytów od czoła żelbetu lub przegrody na odległość maksymalnie 70 mm. Taki zabieg poszerza światło klatki schodowej, dodając jej przestronności.

Uchwyty punktowe mogą mieć formę okrągłą o średnicy 50-60 mm oraz kwadratową.

Balustrada szklana MOCOWANIE

Formatki szklane często mocujemy także w profilach aluminiowych. Standardowo wykonujemy je w anodzie srebrnej lub w anodzie ze stali nierdzewnej szczotkowanej. Aby nadać im nieco bardziej indywidualnego charakteru, malujemy je na dowolny, wybrany z palety RAL kolor, który idealnie łączy szkło z otaczającą przestrzenią aranżacyjną.

Profil balustradowy możemy zamontować na podłodze lub przymocować do boku przegrody. Istnieje również możliwość ukrycia profilu balustradowego poprzez wpuszczenie go w podłogę właściwą. Powstaje wtedy efekt szkła wyłaniającego z podłogi. Każdy z profili balustradowych został dokładnie przez nas opisany – główne profile, czyli Slim, Slim do boku, Shifted oraz Tall dostępne są w dziale Akcesoria.

balustrady szklane w profilu liniowym
balustrady szklane warszawa
balustrady szklane gdańsk
balustrady szklane do schodów drewnianych

Szklane balustrady – parametry techniczne

Tworzone przez nas balustrady szklane wewnętrzne oraz zewnętrzne różnią się między sobą głównie ze względu na wysokość i grubość formatek szkła. Ze względów ergonomicznych, stosujemy następujące sprawdzone przez nas w praktyce parametry:

 • Wysokość balustrady we wnętrzach 900-940 mm
 • Wysokość balustrady na balkonach 1000-1100 mm
 • Wysokość balustrady w obiektach użyteczności publicznej 1100 mm

Ze względu na fakt, że szkło jest elementem nośnym obciążanym statycznie lub dynamicznie w balustradach samonośnych ze szkła hartowanego, do wykonywania przegród konstrukcyjnych stosujemy trzy grubości laminatów:

 • 66.2 – laminat dwóch formatek o grubości 6mm, z dwoma warstwami folii clear, gdzie łączna grubość wynosi 13mm
 • 88.2 – grubość 17mm
 • 1010.2 – grubość 21mm

Przy tworzeniu balustrad, gdzie szkło bezpieczne stanowi wypełnienie ramy składającej się ze słupków i poręczy, a zatem pełni rolę wypełnienia ramy a nie nośną, możemy zastosować znacznie cieńsze szkło. W tym przypadku stosujemy szkło o parametrze:

 • 44.2 – laminat dwóch formatek o grubości 4mm, z dwiema warstwami folii clear, o łącznej grubość 8,52mm
 • 55.2 – o grubości 10,52mm

Balustrady całoszklane dekoracyjne

Jak wcześniej wspominaliśmy, poza parametrami konstrukcyjnymi takimi jak: długość czy grubość, oferujemy również możliwość wyboru zabarwienia szkła. Podstawowymi i najczęściej stosowanymi przez nas rodzajami szkła są Float i Optiwhite.

Oba te rodzaje szkieł są w 100% przezierne. Istnieje również możliwość produkcji balustrad nieprzeziernych. Wykonujemy je ze szkła mlecznego, dymionego, grafitowego oraz laminowanego folią barwną.

Balustrada szklana Float

Float to szkło delikatnie zabarwione na zielono, co wynika z naturalnej budowy tego materiału, w którego skład wchodzi żelazo. Przebarwienie widoczne jest w chwili, gdy formatka szkła pokrywa się z bielą ściany, oraz na węższym boku, w przekroju tafli.

Szkło Float wydaje się nieco ciemniejsze od swojego odbarwionego odpowiednika, jednak jest chętnie wybieranym elementem budującym balustrady szklane balkonów domów lub budynków użyteczności publicznej.

Balustrada szklana Optiwhite

Optiwhite to z kolei szkło odbarwione, zupełnie neutralne w swojej barwie. Jest tak dlatego, że w swojej budowie nie posiada tak wiele żelaza jak Float. W przekroju wyróżnia się jaśniejszą barwą o bardziej lazurowym zabarwieniu.

Patrząc na aranżacje z udziałem balustrad wykonanych z Optiwhite, widać, że formatki szkła nie powodują zmiany koloru białych cokołów schodów lub ścian, na których są mocowane. To pozwala na uzyskanie zupełnie innych walorów estetycznych. Ta zupełnie przejrzysta tafla szkła chętnie wybierana jest do wykończenia klatek schodowych w domach prywatnych, odznaczających się nowoczesną stylistyką.

Poręcze do balustrad szklanych

Poza wyborem koloru i rodzaju szkła, dysponujemy także szerokim wyborem pochwytów zwieńczających balustrady szklane. Projektując poręcz, bierzemy pod uwagę gatunek i kolor schodów oraz detali występujących w otoczeniu.

Liczy się odpowiedni kształt, przejścia pomiędzy poziomami, rodzaj materiału, z którego są wykonane pochwyty oraz kolorystyka, która idealnie dopasuje się do danej aranżacji. W swojej ofercie Helta™ posiada poręcze:

 • drewniane
 • wyprodukowane z drewna egzotyczne
 • aluminiowe cienkościenne
 • wyprodukowane ze stali nierdzewnej szczotkowanej

Każda z wyżej wymienionych poręczy może być zabarwiona według uznania i życzenia inwestora. Kształty i wymiary muszą być jednak dobierane indywidualnie podczas prac projektowych. Pochwyt to element zwieńczający całą aranżację, zatem dbamy o to, aby był dopasowany do niej pod każdy względem.

Ceny i jakość barierek

Cena realizacji balustrady szklanej zależy od wielu czynników. Przede wszystkim liczy się konstrukcja oraz przeznaczenie. Ważne są również rozmiary oraz gabaryty barierek, typy i kolory wykorzystanego szkła. Na cenę ma także wpływ rodzaj materiału, z którego zostaną zrealizowane.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, nie mamy jednego, uniwersalnego rozwiązania, które dopasowałoby się do każdej aranżacji. Najpierw podejmujemy rozmowę z inwestorem, który dokładnie opisuje nam czego oczekuje i jakim dysponuje budżetem.

Po zapoznaniem się z wszystkimi wytycznymi, oraz po dokonaniu niezbędnych pomiarów, dokonujemy szczegółowej kalkulacji. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z wstępnym cennikiem balustrad wraz z montażem.

Na wszystkie nasze wyroby udzielamy od 2 do nawet 7 lat gwarancji producenckiej. Posiadamy certyfikację na terenie UE oraz UK.

balustrada szklana optiwhite
balustrada szklana wewnętrzna

BALUSTRADY SZKLANE projekty i wykonanie Helta™

Dysponujemy w ramach oferty pełną galerią zdjęć realizacji, które wykonaliśmy po montażu produktów oraz dzięki uprzejmości naszych klientów. Zawsze kierujemy się tym, aby nasze produkty zapewniały bezpieczeństwo użytkownikom i stanowiły efektowny dodatek do danej aranżacji wnętrza. Biorąc pod uwagę indywidualne zapotrzebowania klientów, było nam już dane wykonać szereg ciekawych i nowatorskich rozwiązań.

POWIĄZANE REALIZACJE