NOWOCZESNE

BALUSTRADY SZKLANE

Balustrady szklane
Bydgoszcz balustrady szklane
Wrocław balustrady szklane
Katowice balustrady szklane
Toruń balustrady szklane
Gdynia balustrady szklane

W celu wykonania kalkulacji cenowej balustrad szklanych proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • numer telefonu kontaktowego
  • lokalizację montażu (kod pocztowy)
  • zdjęcia schodów żelbetowych – dotyczy balustrad do schodów na beton
  • rzuty z projektu architektonicznego – dotyczy balustrad do schodów samonośnych
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub dołączone do projektu architektonicznego
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia (to wszystko pomoże nam jeszcze lepiej spersonalizować ofertę)
  • określenie wzoru balustrady szklanej do wykonania na schodach oraz antresoli – wzorniki balustrad
Toruń balustrady szklane
Poznań balustrady szklane
Balustrady ze szkła hartowanwgo
Kraków balustrady szklane
Gdynia balustrady szklane
Balustrada Optiwhite
Szczecin balustrady szklane
Toruń balustrady szklane
Szkło opti na balustradę

Powszechne rozwiązanie

Nowoczesna architektura to zbiór nie tylko praktycznych, wygodnych i ekologicznych rozwiązań, ale także styl sprowadzony do eleganckiej prostoty i minimalizmu. Wiele osób podczas projektowania swoich domów czy budynków użytkowych sięga właśnie po najnowsze rozwiązania. Nowoczesne schody budowane według najświeższych technologii są lekkie i wytrzymałe, zajmują znacznie mniej miejsca. Awangardowe barierki cechują się przejrzystością a przy tym dużą odpornością mechaniczną. Warto zatem decydować się na takie rozwiązania.

Chociaż nasza firma specjalizuje się głównie w tworzeniu schodów drewnianych w nowoczesnym stylu, w ofercie nie brakuje także szklanych balustrad. To właśnie balustrady szklane są obecnie jednymi z najchętniej instalowanych barierek w domach rodzinnych czy budynkach publicznych. Barierki tego typu są eleganckim i nowoczesnym elementem wykończenia klatki schodowej, antresoli czy balkonu lub tarasu.

Balustrady szklane z czarną poręczą
Toruń balustrady szklane
Lublin balustrady szklane
Nowoczesne balustrady ze szkła bezpiecznego
Balustrady szklane na antresoli
Float balustrady szklane

Nasze balustrady szklane

Balustrady ze szkła, które wykonujemy, realizujemy we wnętrzach oraz na zewnątrz. Wewnętrzne balustrady to oczywiście wykończenia schodów i pięter, zewnętrzne montujemy jako barierki tarasowe lub balkonowe. Aby zapoznać się z pełną ofertą balustrad balkonowych zapraszamy do przejrzenia osobnej, poświęconej tylko im podstrony.

Jesteśmy producentem, zajmującym się tworzeniem balustrad ze szkła od projektu, aż po montaż w domu klienta. Z uwagi na fakt, że balustrady szklane są nie tylko estetyczne, ale i bardzo praktyczne, szkło stosujemy w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym oraz wielorodzinnym i w obiektach użyteczności publicznej. Na wszystkie przegrody szklane, czyli szklane elementy balustrad, przekazujemy certyfikację oraz aprobatę techniczną potwierdzającą ich jakość i bezpieczeństwo.

Balustrady szklane w profilu Shifted
Balustrada ze szkła z woskowanym pochwytem dębowym
Poręcz ścienna na czarnych uchwytach punktowych
Drewnianych pochwyt do szkła konstrukcyjnego
Bramka szklana
Poznań balustrady szklane
Lublin balustrady szklane
Katowice balustrady szklane
Bramka szklana z zamkiem

Różnorodne modele balustrad szklanych

Balustrady szklane, które oferuje nasza firma są bardzo różnorodne. Rzadko kiedy wykonujemy dwie takie same balustrady u różnych klientów. Posiadamy w swojej ofercie bardzo szeroką gamę szkła, pochwytów i mocowań do wyboru.

Do wykonywania wszystkich naszych balustrad zawsze stosujemy szkło bezpieczne hartowane laminat oznaczony ESG/VSG. Szkło dzielimy na dwie podstawowe opcje ze względu na ocenę optyczną. Posiadamy do wyboru szkło o nazwie Float – naturalne, delikatnie zielonkawe oraz Optiwhite – odbarwione, neutralne.

Dokładne specyfikacje balustrad szklanych oraz cennik podstawowy z opcjami dodatkowymi znaleźć można w dziale cennik balustrad szklanych.

Balustrady szklane w profilu liniowym Slim
Katowice balustrady szklane
Toruń balustrady szklane
Balustrady szklane do schodów drewnianych
Balustrady szklane z orzechową poręczą
Bydgoszcz balustrady szklane
Łódź balustrady szklane
Bydgoszcz balustrady szklane
Barierka szklana z drewnianym pochwytem

Jak mocujemy balustrady?

W naszej ofercie znaleźć można kilka różnorodnych uchwytów montażowych i kilka różnych metod osadzania balustrad. Montaż szkła możemy wykonać na uchwytach punktowych zwanych rotulami. Uchwyty te wykonywane są ze stali nierdzewnej szczotkowanej. W zależności od preferencji klienta możemy je zostawić w stanie “surowym” lub pomalować je na kolory z palety RAL.

Sposobów na osadzenie balustrad szklanych na uchwytach punktowych jest również kilka. Mogą one przylegać do ścian lub schodów, możemy je także odsunąć od czoła żelbetu lub przegrody na maksymalnie 70 mm. Taki zabieg nieco poszerzy też światło klatki schodowej. Uchwyty punktowe mogą mieć formę okrągłą o średnicy 50 lub 60 mm oraz kwadratową.

Montaż szkła może być również wykonany w profilach balustradowych. Profile te standardowo są wykonane w anodzie srebrnej lub w anodzie stal nierdzewna szczotkowana. Jak w przypadku uchwytów punktowych możemy je wymalować na dowolny kolor palety RAL.

Profil balustradowy możemy zamontować na podłodze lub zainstalować go do boku przegrody – wtedy balustrada będzie oddalona nieco od podłogi. Istnieje również możliwość ukrycia profila balustradowego poprzez wpuszczenie go w podłogę właściwą. Powstaje wtedy efekt szkła wychodzącego z podłogi. Każdy z profili balustradowych został dokładnie przez nas opisany – główne profile, czyli Slim, Slim do boku, Shifted oraz Tall dostępne są w dziale Akcesoria.

Balustrady szklane na uchwytach punktowych oraz w profilach balustradowych możemy nazwać balustradami szklanymi samonośnymi, tego typu przegrody możemy wykonać z samego szkła lub zwieńczyć je pochwytem.

Balustadry szklane do schodów żelbetowych
Toruń balustrady szklane
Poznań balustrady szklane
Balustrady ze szkła float na rotulach
Lublin balustrady szklane
Balustrady szklane do schodów dębowych
Balustrady szklane z pochwytem

Parametry techniczne balustrad

Tworzone przez nas balustrady szklane do wnętrz jak i na zewnątrz budynków różnią się między sobą głównie ze względu na wysokość jak i grubość szkła. Wykonujemy balustrady trzymając się schematu określającego:

Wysokość balustrady we wnętrzach 960 mm.

Wysokość balustrady na balkonach 1000-1100 mm.

Wysokość balustrady w obiektach użyteczności publicznej 1100 mm.

Jako, że szkło jest elementem nośnym obciążanym statycznie lub dynamicznie w balustradach samonośnych, do wykonywania szklanych przegród konstrukcyjnych stosujemy dwie grubości laminatów o parametrach:

66.4, który oznacza laminat dwóch formatek szkła o grubości 6mm czterema warstwami folii clear, grubość wynosi 13,52mm

88.4, gdzie grubość ta znacząco wzrasta, aż do 17,52mm.

Przy tworzeniu balustrad, gdzie szkło jest wypełnieniem ramy stworzonej ze słupków i poręczy, a zatem pełni rolę dekoracyjną, a nie nośną możemy zastosować znacznie cieńsze szkło. W tym przypadku stosujemy szkło o parametrze:

44.2, który oznacza laminat dwóch formatek szkła o grubości 4mm dwoma warstwami folii clear, grubość wynosi 8,52mm

55.2 o nieco większej grubości 10,52mm.

Warszawa Balustrady szklane
Katowice Balustrady szklane
Lublin Balustrady szklane
Balustrady szklane we wnętrzach

Elementy dekoracyjne

Jak wcześniej wspominaliśmy, poza parametrami konstrukcyjnymi, takimi jak długość czy grubość oferujemy również możliwość wyboru zabarwienia szkła. Najbardziej podstawowymi i stosowanymi przez nas rodzajami szkła są Float i Optiwhite – oba te rodzaje szkła są w 100% przezierne.

Float to szkło naturale delikatnie zielonkawe, co oznacza, że biała ściana za tą formatką optycznie złapie zielonkawy kolor. Szkło Float wydaje się nieco ciemniejsze od swojego odbarwionego odpowiednika, jednak chętnie jest wybierane między innymi na balkony lub do budynków użyteczności publicznej.

Optiwhite to z kolei szkło odbarwione, zupełnie neutralne z lazurową krawędzią. Biała ściana za formatką szkła nie ma zmodyfikowanego koloru. Ta zupełnie przejrzysta tafla szkła chętnie wybierana jest do wykończenia klatek schodowych w domach prywatnych.

Istnieje również możliwość wykonania balustrad szklanych nieprzeziernych. Balustrady takie wykonujemy ze szkła mlecznego, dymionego oraz grafitowego.

Poza kolorem szkła można również wybierać między różnorodnymi pochwytami zwieńczającymi balustrady szklane. Posiadamy naprawdę różnorodne rodzaje pochwytów do wyboru.

– drewniane

– drewno egzotyczne na zewnątrz

– aluminiowe cienkościenne

– ze stali nierdzewnej szczotkowanej

Każdy z nich również może być zabarwiony według uznania i życzenia klienta. Kształty i rozmiary z kolei są indywidualnie ustalane podczas prac projektowych.

Ceny balustrad

Cena wykonania balustrad szklanych zależy nie tylko od typu konstrukcji i przeznaczenia. Ważne są również rozmiary barierek, typy i kolory wykorzystanego szkła, czy elementy dekoracyjne.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z kompletnym cennikiem balustrad szklanych wraz z montażem.

Na wszystkie nasze wyroby udzielamy od 2 do nawet 7 lat gwarancji producenckiej. Posiadamy certyfikację na terenie UE oraz UK.

— NASZE REALIZACJE —