NADZWYCZAJNE

SCHODY DYWANOWE

schody dywanowe
schody samonośne dywanowe
schody drewniane dywanowe
schody dywanowe samonośne
schody dywanowe cena
dywanowe schody

W celu wykonania kalkulacji cenowej samonośnych schodów dywanowych proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • rzuty z projektu architektonicznego (rzut parteru, piętra oraz przekrój w .pdf)
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub wizualizacje dołączone do projektu architektonicznego
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia (to wszystko pomoże nam jeszcze lepiej spersonalizować ofertę)
  • określenie wzoru balustrady do wykonania na schodach oraz antresoli – wzorniki balustrad
  • numer telefonu kontaktowego
  • lokalizację montażu (kod pocztowy)
schody dywanowe nowoczesne
drewniane schody dywanowe
nowoczesne schody dywanowe
schody dywanowe dębowe
schody dębowe dywanowe

Schody dywanowe

Schody dywanowe to hit konstrukcyjny XXI wieku. Pasują do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz dzięki surowej prostocie i braku ozdobników, policzków oraz belek nośnych ze stali.

Schody dywanowe mają konstrukcję samonośną, ale mogą występować też w innym wariancie jako schody dywanowe na beton. Schody dywanowe samonośne wyglądają jak zawieszony w powietrzu dywan wyścielający niewidoczne stopnie. W drugim wariancie schody dywanowe drewniane kładzione są na istniejące już betonowe. Poniżej znajdziecie państwo więcej informacji o schodach dywanowych samonośnych, a w innej podkategorii o tych kładzionych na beton.

Schody dywanowe samonośne

Schody dywanowe samonośne wyróżnia charakterystyczna budowa bez widocznych elementów konstrukcyjnych. Stopnie i podstopnie mają taką samą grubość i widziane z boku tworzą charakterystyczny zygzak biegu schodów.

Samonośne schody dywanowe wykonujemy z różnorodnych gatunków drewna. Zwykle jednak wybieramy te najbardziej solidne i zaufane. Wiele naszych realizacji na nowoczesne schody dywanowe wykonanych jest z drewna dębowego, a sam dywan, czyli stopnie, ma grubość znacznie większą niż w przypadku schodów na beton, czy schodów policzkowych. Najczęściej jest to około 8 – 10 cm grubości.

Powierzchnię schodów, w zależności od preferencji inwestora, uszlachetniamy olejem lnianym, twardymi woskami oraz lakierem w naturalnych odcieniach drewna.

Nowoczesne schody dywanowe – solidność i lekkość

Schody dywanowe samonośne to jeden z ulubionych typów schodów, jakie produkuje nasza firma. Bardzo chętnie wykonujemy na nie zlecenia, ponieważ są to schody masywne i solidne. Klienci poszukujący bezpiecznego rozwiązania do swojego domu decydują się często właśnie na nie. Ich solidna budowa, bezpieczeństwo i lekki nowoczesny design sprawiają, że drewniane schody dywanowe chętnie wybierane są przez wielu inwestorów.

schody dywanowe drewniane
montaż schodów dywanowych
schody dywanowe metalowe

Schody dywanowe w różnych układach aranżacji

Jak pokazują powyższe zdjęcia z realizacji, te nowoczesne schody dywanowe oferują duże możliwości konstrukcyjne i designowe.

Dywanowe schody można instalować na dużych, jak i na naprawdę małych powierzchniach. Możemy umieścić je zarówno na dużej klatce schodowej, jako schody proste jednobiegowe, a także w małych, nawet kilkumetrowych klatkach schodowych. Na małych powierzchniach tworzymy je najczęściej jako schody dwubiegowe ze spocznikiem, czyli półpiętrem, a także jako schody zabiegowe.

Na jednej z widocznych realizacji, stworzyliśmy bezpieczne, przestronne i wygodne schody dywanowe na ekstremalnie małej powierzchni. Klatka schodowa miała tam jedynie około 4 metrów kwadratowych. Potwierdza to tylko fakt, jak bardzo uniwersalnym typem schodów są schody dywanowe.

Projektowanie schodów dywanowych

Samonośne schody dywanowe, które wykonujemy, zawsze w pierwszej kolejności projektujemy w CAD. Dzięki temu klient na bieżąco dostaje wizualizacje 3D i wygląd naszych założeń, co znacznie ułatwia późniejsze działania.

W każdym z naszych projektów schody są liczone statycznie. Uwzględniamy wszystkie moduły ugięcia oraz niezbędne aspekty konieczne do wykonania solidnych schodów samonośnych.

Nasz zakres pracy zawsze obejmuje działanie kompleksowe – od projektu, aż po instalację gotowych schodów wraz ze wszelkimi dodatkami w obiekcie inwestora. Równolegle do projektu konstrukcji schodów realizujemy zatem projekt balustrad szklanych, a także kolorystyki. Inwestorzy w trakcie naszej pracy warsztatowej zawsze otrzymują do wyboru kilkanaście próbek wybarwienia w różnych kolorach. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć idealnie pasujący do potrzeb i wymagań klientów projekt.

schody dywanowe wymiary
schody

Schody dywanowe – konstrukcja

Konstrukcja schodów dywanowych może być różna i uzależniona jest od możliwości aranżacyjnych wnętrza oraz indywidualnych potrzeb przyszłych użytkowników. Schody dywanowe mogą być zrealizowane jako jednobiegowe, dwubiegowe ze spocznikiem, a także jako schody dywanowe zabiegowe. Konstrukcja schodów dywanowych w nowoczesnych wnętrzach często jest samonośna, ale mogą zostać też wykonane na beton jako schody zabiegowe dywanowe lub w innych układach.

Schody dywanowe – wymiary

Schody dywanowe nie mają nosków i aby były bezpieczne i wygodne, stopnie powinny być wystarczającej szerokości, dostosowanej do długości ludzkiej stopy. Kąt nachylenia biegu w wersji optymalnej wynosi 30 stopni. Ilość stopnic nie powinna przekraczać 17 w jednym biegu.

schody dywanowe konstrukcja
schody zabiegowe dywanowe

Schody dywanowe nowoczesne – wykonanie i wykończenie

Wykonanie i wykończenie zaprojektowanej konstrukcji schodów drewnianych dywanowych realizujemy w dwóch wariantach:

Klasyczny

W wersji klasycznej stopnie i podstopnie klejone są z graniaków o wymiarach 40×40 mm. Oznacza to, że powierzchnia każdego stopnia składa się z 7-8 graniaków tej samej grubości, z których każdy wyróżnia się oryginalnym odcieniem i usłojeniem. Daje to ciekawe efekty wizualne i zapewnia niepowtarzalne kompozycje.

Premium

W tej wersji rdzeń stopni i podstopni nadal wykonany jest z klejonki powstałej z graniaków, ale dodatkowo powierzchnia schodów jest obłogowana. Każdy stopień pokrywają dwa liście obłogu, a podstopień jeden. Zabieg ten podnosi znacząco estetykę schodów. Szczególnie elegancko prezentuje się to w sytuacjach kiedy zestawia się je z podłogą z paneli, czy desek, których szerokość odpowiada szerokości liści obłogu. Pozwala to na płynne przejście linii podłoga / schody.

Montaż schodów dywanowych samonośnych

Montaż schodów dywanowych wymaga specjalnego podejścia. Samonośne schody dywanowe ze względu na konstrukcję pozbawioną policzków muszą być solidnie zamocowane w niewidoczny dla oka sposób w podłodze, stropie oraz często w ścianach bocznych, lub innych elementach nośnych.

Nie bez znaczenia dla stabilności schodów drewnianych dywanowych jest dobór drewna, które musi pochodzić z twardych i stabilnych wymiarowo jego gatunków, np. dębu. Dodatkowym wsparciem stabilności i elementem gwarantującym bezpieczne użytkowanie jest balustrada schodowa. Odpowiednio dobrana podkreśli piękno schodów dywanowych samonośnych.

Balustrada szklana na schodach dywanowych

Schody dywanowe posiadają bardzo ciekawą konstrukcję, którą warto zaprezentować, zwłaszcza, jeśli klienta interesuje nowoczesny, świeży design wnętrza. Aby jednak jeszcze bardziej podnieść komfort używania takich schodów i ich bezpieczeństwo, warto pomyśleć o barierce. Jeśli zatem chcemy połączyć aspekty bezpiecznego używania schodów i prezentacji ich estetycznego wyglądu warto zastosować barierki szklane. Schody samonośne dywanowe ze szkłem zachwycają minimalistyczną lekkością.

Decydując się na barierki ze szkła, klient ma ogromne możliwości wyboru. Dla nas jako wykonawców najważniejszym parametrem jest podwójne zabezpieczenie szkła, więc wszystkie realizacje oparte są o szkło bezpieczne hartowane, tzw. laminat ESG/VSG.

Barierki szklane można zamówić z wykończeniem z poręczy drewnianej, wykonanej ze stali lub aluminiowej, a także bez poręczy, gdzie wszystkie krawędzie są szlifowane. Dzięki wyborowi balustrad szklanych estetyka schodów dywanowych zachowana jest na wysokim poziomie. Na zdjęciach można zobaczyć nasze realizacje z wykorzystaniem różnego typu balustrad.

schody dywanowe balustrada
schody dywanowe zabiegowe

Balustrada a bezpieczne korzystanie ze schodów

Balustrada przy schodach to gwarancja bezpieczeństwa. Oczywiście, jeśli ktoś nie lubi w przestrzeni mieszkalnej takiej ilości szkła, żeby montować szklaną barierkę, istnieje możliwość zamontowania innych balustrad. Może to być balustrada drewniana lub zawierająca elementy stali. Przestrzegamy jednak przed całkowitym rezygnowaniem z balustrady, szczególnie jeśli w domu są dzieci lub osoby starsze.

Przestrzeń pod schodami dywanowymi

Schody dywanowe w nowoczesnych wnętrzach pięknie prezentują się w wersji niezabudowanej, ale istnieje możliwość zaaranżowania przestrzeni pod nimi. Architekt wnętrz w oparciu o ogólną stylizację wnętrza, może zaproponować ciekawy sposób na wykorzystanie miejsca pod schodami. Oto przykłady.

Zabudowa dająca miejsce do przechowywania

Wykonane pod schodami sprytne schowki czy szuflady, dostosowane do kształtu schodów dywanowych, zapewnią dodatkowe miejsce do przechowywania. Trzeba jednak pamiętać, żeby zostały wykonane tak, aby nie obciążyć konstrukcji schodów.

Azyl dla mola książkowego

Umieszczenie wygodnego fotela z niewielkim regałem na książki i dobre doświetlenie tego miejsca może być azylem dla miłośnika książek. Taki kącik zapewni mu odrobinę prywatności.

Kącik prywatności dla domowego pupila

W niektórych aranżacjach może być to dobre miejsce na legowisko dla zwierzaka, czy drapak dla kota.

Schody dywanowe – cena

Schody dywanowe to jedne z droższych konstrukcji drewnianych. Jednocześnie koszt ich wykonania zależy od wielu czynników, najczęściej od gatunku drewna, grubości stopni schodowych, zaawansowania konstrukcji, balustrady i kolorystyki oraz stopnia, w jakim uszlachetniamy drewno.

W dziale cennik schodów prezentowana jest wstępna cena różnych realizacji. Podajemy orientacyjne dolne pułapy cenowe dla poszczególnych typów konstrukcji. Skorzystanie z pełnego serwisu, poprzez zamówienie schodów z balustradą, jest korzystniejsze dla klienta, który może liczyć na odpowiednie rabaty.

Oczywiście, żeby utrzymać jakość odpowiedzi na bieżącej stronie, informujemy, że schody drewniane dywanowe w naszym wykonaniu zaczynają się od 18 000 złotych netto.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami, widocznymi w ofercie i na prezentowanych zdjęciach. Jeśli chcielibyście państwo mieć te designerskie schody w swoim domu, zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści ocenią możliwości aranżacyjne, udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania oraz profesjonalnie doradzą. W celu otrzymania kalkulacji cenowej proszę przesłać e-mail z informacjami koniecznymi dla nas do przeprowadzenia wyceny, których zakres przedstawiony jest u góry strony pod zdjęciami głównymi.

POWIĄZANE REALIZACJE