NADZWYCZAJNE

SCHODY DYWANOWE

Warszawa schody dywanowe
Bydgoszcz schody
Katowice schody dywanowe

W celu wykonania kalkulacji cenowej samonośnych schodów dywanowych proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • numer telefonu kontaktowego
  • lokalizację montażu (kod pocztowy)
  • rzuty z projektu architektonicznego (rzut parteru, piętra oraz przekrój w .pdf)
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub wizualizacje dołączone do projektu architektonicznego
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia (to wszystko pomoże nam jeszcze lepiej spersonalizować ofertę)
  • określenie wzoru balustrady do wykonania na schodach oraz antresoli – wzorniki balustrad
Gdynia schody dywanowe
Kraków schody dywanowe
Lublin schody
Warszawa schody dywanowe
Kraków schody dywanowe

Schody dywanowe

Schody dywanowe to jeden z typów schodów samonośnych, które produkcje nasza firma. Bardzo chętnie wykonujemy zlecenia na schody dywanowe, ponieważ są to schody masywne i solidne. Klienci poszukujący bezpiecznego rozwiązania do swojego domu decydują się często właśnie na nie. Ich solidna budowa, bezpieczeństwo i lekki design sprawiają, że drewniane schody dywanowe chętnie są wybierane przez wielu inwestorów.

Czym wyróżniają się schody dywanowe?

Samonośne schody dywanowe wykonujemy z różnorodnych gatunków drewna, jednak zwykle wybieram te najbardziej solidne i zaufane. Wiele naszych realizacji na schody dywanowe wykonanych jest z drewna dębowego, a sam dywan – czyli stopnie – ma grubość znacznie większą niż w przypadku schodów na beton czy schodów policzkowych. Najczęściej jest to około 90 mm.

Powierzchnię schodów, w zależności od preferencji klienta, uszlachetniamy farbami i woskami w naturalnych odcieniach drewna. W przeciwieństwie jednak do innych naszych konstrukcji, schody dywanowe pokrywamy powłoką uszlachetniającą w całości, nie tylko na stopniach.

Schody dywanowe z balustradą szklaną

Schody dywanowe w różnych układach

Jak pokazują powyższe zdjęcia z realizacji tych nowoczesnych schodów, oferują one duże możliwości konstrukcyjne i designowe.

Schody dywanowe można instalować na dużych, jak i na naprawdę małych powierzchniach. Możemy umieścić je zarówno na dużej klatce schodowej, jako schody jednobiegowe, a także w małych, nawet kilkumetrowych klatkach schodowych. Na małych powierzchniach tworzymy je najczęściej jako schody dwubiegowe ze spocznikiem, czyli półpiętrem, a także jako schody zabiegowe.

Na jednej z widocznych wyżej realizacji, stworzyliśmy bezpieczne, przestronne i wygodne schody dywanowe na ekstremalnie małej powierzchni. Klatka schodowa miała tam jedynie około 4 metrów kwadratowych. Potwierdza to tylko fakt, jak bardzo uniwersalnym typem schodów są schody dywanowe.

Konstrukcja oraz projektowanie schodów dywanowych

Samonośne schody dywanowe, które wykonujemy zawsze w pierwszej kolejności projektujemy w CAD. Dzięki temu klient na bieżąco dostaje wizualizacje 3D naszych założeń, co znacznie ułatwia późniejsze działania.

W każdym z naszych projektów schody są liczone statycznie. Uwzględniamy wszystkie moduły ugięcia oraz niezbędne aspekty konieczne do wykonania solidnych schodów samonośnych.

Nasz zakres pracy zawsze obejmuje działanie kompleksowe. Od projektu, aż po instalację gotowych schodów wraz ze wszelkimi dodatkami w domu klienta. Równolegle do projektu konstrukcji schodów realizujemy zatem projekt balustrad szklanych, a także kolorystyki. Inwestorzy w trakcie naszej pracy warsztatowej zawsze otrzymują do wyboru kilkanaście próbek wybarwienia w różnych kolorach do wyboru. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć idealnie pasujący do potrzeb i wymagań klientów projekt.

Balustrada szklana na schodach dywanowych

Schody dywanowe posiadają bardzo ciekawą konstrukcję, którą warto zaprezentować, zwłaszcza, jeśli klienta interesuje nowoczesny, świeży design wnętrza. Aby jednak jeszcze bardziej podnieść komfort używania takich schodów i ich bezpieczeństwo, warto pomyśleć o barierce. Jeśli zatem chcemy połączyć aspekty bezpiecznego używania schodów i prezentacji ich estetycznego wyglądu warto zastosować barierki szklane.

Wybierając barierki szklane, klient ma ogromne możliwości wyboru. Dla nas jako wykonawców najważniejszym parametrem jest podwójne zabezpieczenie szkła, więc wszystkie realizacje wykonujemy ze szkła bezpiecznego hartowanego, tzw. laminatu ESG/VSG.

Barierki można zamówić z wykończeniem z poręczy drewnianej, stalowej lub aluminiowej, a także bez poręczy, gdzie wszystkie krawędzie są szlifowane. Dzięki wyborowi balustrad szklanych estetyka schodów dywanowych zachowana jest na wysokim poziomie.

Cena schodów dywanowych

Schody dywanowe to jedne z droższych konstrukcji schodów drewnianych. Koszt wykonania schodów zależy bowiem od wielu czynników. Najczęściej od gatunku drewna, grubość stopni schodowych, zaawansowania konstrukcji, balustrady i kolorystyki oraz stopnia w jakim uszlachetniamy drewno.

W dziale cennik schodów prezentujemy wstępny cennik realizacji, podając orientacyjne dolne pułapy cenowe dla poszczególnych typów konstrukcji schodów drewnianych.

Oczywiście, żeby utrzymać jakość odpowiedzi na bieżącej stronie, informujemy, że ceny schodów dywanowych w naszym wykonaniu zaczynają się od 16 000 złotych netto.

Cennik schodów dywanowych