ORYGINALNE

BALUSTRADY NOWOCZESNE

balustrady nowoczesne
balustrady nowoczesne schody

W celu wykonania kalkulacji cenowej balustrad nowoczesnych proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

 • numer telefonu kontaktowego
 • lokalizację montażu (kod pocztowy)
 • zdjęcia schodów żelbetowych – balustrady do schodów na beton
 • rzuty z projektu architektonicznego – balustrady do schodów samonośnych
 • wizualizacje wykonane przez projektanta lub dołączone do projektu architektonicznego
 • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
 • określenie wzoru balustrady – wzory balustrad
balustrada nowoczesna
nowoczesne balustrady na schody wewnętrzne

Balustrady nowoczesne

Nowoczesne schody wewnątrz domów i budynków użyteczności publicznych potrzebują nowoczesnych balustrad, które będą spójne z otoczeniem a przy tym bezpieczne. Współczesne aranżacje wnętrz stosują balustrady wykonane ze szkła hartowanego w formie całoszklanej bądź z detalami dodającymi im indywidualnego charakteru. Szklane balustrady świetnie komponują się z materiałami takimi jak drewno, stal nierdzewna, beton i ceramika. Dzięki swojej przezroczystości szkło wtapia się w otoczenie, staje się integralnym elementem aranżacji schodów dywanowych, dwubiegowych, zabiegowych, policzkowych a także antresol i półpięter. Walory estetyczne szkła Float oraz Optiwhite wykorzystywane są w konstrukcjach wpisanych w bieg schodów dywanowych, oraz tych instalowanych na boku schodów betonowych.

Nowoczesne balustrady na schody wewnętrzne

Oferujemy Państwu barierki schodowe wykonane ze szkła hartowanego bezpiecznego o różnej grubości formatek. Poddane laminowaniu szkło to dodatkowa gwarancja bezpieczeństwa. Balustrady spełnią swoją rolę na klatkach schodowych o nietypowych konfiguracjach schodów oraz na antresolach. Szklane balustrady na drewniane schody zwieńczamy poręczami z drewna o barwie identycznej w stosunku do koloru stopni oraz podług występujących w aranżacji. Balustrady całoszklane idealnie wpisują się w linię antresol, w połączeniu np. z betonem lub drewnem. Szklane wypełnienia konstrukcji ze stali nierdzewnej podkreślą nowoczesny charakter wystroju klatki schodowej.

nowoczesne balustrady ze stali nierdzewnej
nowoczesne balustrady drewniane
nowoczesne balustrady schodowe wewnętrzne

Balustrada nowoczesna – montaż

Oferujemy kilka różnych sposobów montażu oraz mocowań balustrady, które w różny sposób mogą wpływać na aranżację klatki schodowej lub antresoli. Balustrady szklane instalujemy:

 • w biegu schodów drewnianych dywanowych
 • na uchwytach punktowych, pozostawiając wolną przestrzeń pomiędzy schodami i balustradą
 • na boku schodów, zamykając szczelnie kompozycję, lub pozostawiając przestrzeń między betonowym cokołem oraz szklanymi elementami

Do instalowania na boku wykorzystujemy rotule ze stali nierdzewnej szczotkowanej. Nowoczesne balustrady wewnętrzne montujemy również na profilach aluminiowych Slim, Tall lub Shifted. Kolor rotul dopasowujemy pod względem kolorów występujących w najbliższym otoczeniu balustrady, używając do tego farb proszkowych z palety RAL. Kolor profili również jest istotny, dlatego malujemy je farbami, które perfekcyjnie dopasowują się do otoczenia, tworząc na elementach równomierną, gładką warstwę zabezpieczającą.

nowoczesne balustrady wewnętrzne drewniane
nowoczesna balustrada
nowoczesna balustrada na schody
nowoczesna balustrada schodowa

Nowoczesne balustrady na schody wewnętrzne

Szkło to bardzo uniwersalny i ponadczasowy materiał, który idealne nadaje się do większości współczesnych aranżacji wnętrz. Dlatego właśnie w dzisiejszych czasach architekci często stawiają na balustrady ze szkła. Ostateczny efekt wizualny zależy jednak od wykończenia formatek szklanych, detali zdobniczych, mocowań i sposobu montażu, kolorów poręczy i profili. Poręcze są z reguły tym ostatecznym elementem zdobniczym, który przesądza o charakterze balustrady. Nowoczesne barierki na schody zwieńczamy poręczami z drewna pasującego kolorystycznie i fakturalnie do schodów, lub pochwytami cienkościennymi z aluminium i grubościennymi wykonanymi z metalu. Pochwyty te można pomalować na dowolny kolor z palety RAL, aby balustrada scaliła się z otoczeniem.

nowoczesna balustrada wewnętrzna
balustrady nowoczesne gdańsk
nowoczesne barierki wewnętrzne

Nowoczesna balustrada – szkło hartowane

W odczuciu wizualnym balustrady szklane są lekkie i eleganckie. Nie ingerują nadmiernie w zastaną przestrzeń, integrując się z otoczeniem. Szkło nie ogranicza przepływu światła, dodatkowo powiększając optycznie wnętrze. Przezroczystość formatek sprawia, że balustrady niemal wtapiają się w otoczenie, zwłaszcza jeśli są w całości wykonane ze szkła Optiwhite, które odznacza się najwyższą przejrzystością i kolorystyczną neutralnością. Pozbawione jonów żelaza szkło wyróżnia się lazurową krawędzią, która może stanowić dodatkowy element dekoracyjny.

Innym wariantem jest Float, które daje nieco inne wrażenia wzrokowe. Dzięki zawartości jonów żelaza, wykonane z niego nowoczesne barierki schodowe, powodują przebarwienia optyczne widoczne na cokołach schodów betonowych oraz innych elementach występujących w przestrzeni aranżacyjnej. Formatki wykonane ze szkła Float wyróżniają się zielonkawą barwą, co również może stanowić dodatkową dekorację klatki schodowej lub antresoli.

balustrady na schody nowoczesne
nowoczesne barierki schodowe
nowoczesne barierki na schody

Nowoczesne balustrady CENA

Producent balustrad szklanych Helta™ oferuje Państwu wzory balustrad nowoczesnych ze szkła hartowanego. Oferta balustrad szklanych zawiera pełną specyfikację modeli całoszklanych, ze szkła i stali nierdzewnej, ze szkła i drewna. W ofercie znajdą Państwo aż 10 podstawowych fasonów balustrad, które można modyfikować na różne sposoby z zakresie danego produktu. Ceny obejmują pomiar, doradztwo techniczne i projektowe oraz montaż. W ramach podjęcia współpracy zawieramy z klientem umowę zawierającą wykaz płatności etapowych. Grubość formatki szklanej w podstawowej wersji modeli wynosi 13,5mm. Nasze produkty objęte są certyfikatami UE.

Nasze propozycje balustrad

Proponujemy Państwu balustrady nowoczesne wewnętrzne w następujących wersjach:

 • balustrada wykonana w całości ze szkła, mocowana na uchwytach punktowych – od 1000 zł netto za mb
 • barierka z drewna i stali nierdzewnej szczotkowanej z wypełnieniem szklanym – od 850 zł za metr bieżący
 • balustrada ze stali nierdzewnej z wypełnieniem szklanym – cena za metr bieżący od 850 zł netto
 • barierka mocowana na boku schodów wyposażona w drewnianą poręcz – od 1150 zł za mb
 • barierka drewniana w formie ramowej z wypełnieniem szklanym – od 850 zł netto mb
 • całoszklane balustrady mocowane na profilach SLIM, TALL lub SHIFTED – od 1100 do 1250 zł mb

Usługi dodatkowe

W zakresie danego modelu możemy zmienić kolor uchwytów punktowych i profili, a także wykonać formatki z grubszego laminowanego szkła hartowanego 17,5mm lub 21,5mm. Pozostawiamy także klientom wybór dotyczący rodzaju szkła: Float lub Optiwhite. Istnieje możliwość przedłużenia dwuletniej gwarancji podstawowej do lat 7.

balustrada na schody nowoczesna
nowoczesne balustrady wewnętrzne
balustrada schodowa nowoczesna
balustrady schodowe nowoczesne

Balustrada na schody nowoczesna we współczesnych aranżacjach wnętrz

Producent balustrad nowoczesnych Helta™ dysponuje galerią przykładowych aranżacji, które firma wykonała na zlecenie klienta. Projekty oraz ich wykonanie mogą Państwo obejrzeć na głównej stronie, klikając w zdjęcie. Szczegółowo opisane aranżacje przybliżą Państwu nasze możliwości i być może zainspirują podczas wyboru balustrad do własnego domu. Barierka na schody nowoczesna, wykonana ze szkła to częsty obiekt naszych zleceń. Wykonywaliśmy już balustrady na konstrukcje zabiegowe, dwubiegowe, policzkowe oraz dywanowe. Zajmujemy się także projektowaniem i wykonywaniem schodów, co często okazuje się przydatną umiejętnością w zakresie doboru odpowiedniej poręczy, profili i mocowań, a także koloru drewna czy farby. Dzięki kompleksowemu podejściu do wykonania zlecenia, nasze realizacje są spójne i perfekcyjnie dopasowane do otoczenia. Balustrada wyposażona w pochwyt lub całoszklana może stać się elementem wystroju Państwa domu, wystarczy tylko do nas napisać lub zadzwonić, aby omówić szczegóły.

POWIĄZANE REALIZACJE