EFEKTOWNE

SCHODY DREWNIANE NA BETON

schody wewnętrzne drewniane na beton
schody drewniane
schody na beton
schody drewniane na beton

W celu wykonania kalkulacji cenowej schodów na beton proszę przesłać na e-mail: biuro@helta.pl

  • zdjęcia schodów betonowych
  • numer telefonu
  • lokalizację montażu
  • rzuty z projektu architektonicznego
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
  • określenie wzoru balustrady – wzory balustrad
stopnie drewniane na beton

Schody drewniane na beton – jaki to rodzaj schodów?

Schody drewniane na beton to niezwykle popularny typ schodów. Często stosuje się je w nowoczesnych budynkach. To podstawowy model, który daje bardzo duże możliwości aranżacyjne. Schody na beton mogą być całkowicie proste albo mieć podest. Mogą być również w zabiegu. Charakteryzują się, jak nazwa wskazuje, betonową konstrukcją, która jest wykończona odpowiednim gatunkiem drewna. Takie schody drewniane na beton wykonuje się we wnętrzach, gdzie w projekcie przewidziano gotową, wylaną już ich konstrukcję żelbetową.

schody na betonie
nowoczesne schody drewniane na beton

Nowoczesne schody betonowe obłożone drewnem w różnych układach

Schody betonowe nowoczesne występują w różnych układach. W zależności od wykonanej wcześniej wylewki betonowej mogą być schodami prostymi jednobiegowymi, czy dwubiegowymi. Coraz popularniejsze i stwarzające ciekawy materiał do aranżacji są też schody zabiegowe na beton, których drewniane stopnie znakomicie współgrają z bielą podstopni w tym układzie. Dywanowe schody na betonie również mogą być realizowane we wszystkich tych układach.

wykończenie schodów betonowych

Schody żelbetowe – wykończenie

Schody na beton bywają rozmaicie wykończone. Oto kilka możliwości i przykładów na to, czym obłożyć schody betonowe.

Schody na betonie z podstopniami gresowymi

Schody te pięknie się prezentują, ale ze względu na łączenie różnych materiałów, w tym wypadku drewna stopni z gresem podstopni, konieczne jest zadbanie o staranne opracowanie styków obu płaszczyzn. Każdy materiał podczas użytkowania inaczej pracuje, często odmiennie reaguje na zmiany wilgotności powietrza, co może skutkować uszkodzeniami w miejscach styków.

Schody z białymi podstopniami

Biel podstopni znakomicie komponuje się z różnymi rodzajami drewna. Może być jednak podatna na zabrudzenia czubkami butów. Z tego względu zaleca się pokrycie podstopnic farbą ceramiczną. To efektowne rozwiązanie jest dobrym pomysłem na tanie schody na beton.

Schody dywanowe

Schody dywanowe to taki wariant, gdzie zarówno stopnie, jak i podstopnie wykonane są z drewna i stanowią jednorodną konstrukcję nakładaną na beton. Obicie schodów drewnem jest pełne, z wyjątkiem boków betonowej konstrukcji.

Schody z białymi podstopniami wykończone listwą

Schody wykończone listwą przy ścianie sprawiają, że zygzak schodów jest bardziej widoczny, co daje ciekawy efekt wizualny.

drewniane schody na beton
nowoczesne schody drewniane gdańsk
schody drewniane na betonie

Jakie drewno na schody na betonie?

Naszym klientom oferujemy wykańczanie schodów na betonie przepięknymi i różnorodnymi rodzajami drewna w nieograniczonych opcjach kolorystycznych. Drewno na schody betonowe może pochodzić z rodzimych gatunków, ale polecamy również drewno amerykańskie i egzotyczne. W zależności od upodobań inwestora powierzchnia stopni zostaje uszlachetniona olejami, lakierem albo woskami w naturalnych odcieniach.

producent schodów drewnianych pomorskie
drewniane na beton
schody z drewna
schody wewnętrzne drewniane

Schody na betonie w szczególnych aranżacjach

Istnieje możliwość wykonania schodów wewnętrznych wkutych lub zlicowanych ze ścianą. To tzw. industrialne wykończenie, które można zrealizować bez oblistwowania. Mnogość wariantów wśród dostępnych elementów sprawia, że każde schody, które wykonujemy, są indywidualnym i niepowtarzalnym elementem aranżacyjnym.

Schody betonowe – przygotowanie podkładu

Najlepiej jeśli decyzję o rodzaju obłożenia schodów betonowych podejmuje się już na etapie ich projektowania. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę w projekcie schodów betonowych grubość ich przyszłego obłożenia. O ile środkowe schody powinny mieć taką samą wysokość, to już wysokość pierwszego i ostatniego schodka powinna być zaprojektowana z uwzględnieniem grubości drewna i podłóg.

montaż schodów drewnianych
wykończenie schodów
nowoczesne schody drewniane

Wykańczanie schodów betonowych drewnem – korzyści

Wykończenie schodów 0 podłożu betonowym przy pomocy drewna daje korzyści wizualne i praktyczne. Nie tylko ociepla wnętrze, ale też czyni schody bezpieczniejszymi. Nawet w razie niefortunnego upadku drewno lepiej zamortyzuje go niż beton. Warto też wiedzieć, że rodzaj obłożenia może mieć wpływ na późniejsze użytkowanie i utrzymanie w czystości.

Schody na betonie – wskazówki praktyczne

Schody drewniane na betonie w wersji dywanowej będą łatwe w czyszczeniu. Natomiast schody na beton z białymi podstopniami mogą wymagać częstego malowania podstopni i serwisu, chyba że pomaluje się je farbą ceramiczną, którą można doskonale i wielokrotnie zmywać.

schody na beton drewniane

Schody na beton – sposób wykonania i montaż

Nasza firma wykonuje kompleksowe usługi, tzn. zajmujemy się realizacją od momentu projektu, po montaż gotowego produktu w domu klienta. Kontrahenci otrzymują od nas także kilkanaście próbek wybarwienia drewna, dzięki czemu dużo łatwiej jest im podjąć właściwą decyzję.

Schody drewniane na beton w wersji dywanowej lub w postaci samych drewnianych stopni realizujemy w dwóch wersjach – podstawowej i premium.

Wariant podstawowy

Wersja podstawowa obejmuje wykonanie stopni drewnianych lub całych schodów dywanowych z klejonki. Powierzchnia jednego stopnia to 7 lub 8 graniaków, z których każdy ma około 40×40 mm. Taka klejona kompozycja tworzy niepowtarzalne usłojenie.

Wariant premium

Wersja premium obejmuje, podobnie jak podstawowa, obłożenie schodów betonowych stopniami z klejonych graniaków, które w tym wariancie są jeszcze pokryte obłogiem, czyli dodatkowymi lamelami drewna. Stopnie w tej wersji wyglądają jak wykonane z jednorodnej deski. Daje to doskonały efekt, jeśli szerokość liści obłogu jest taka sama, jak szerokość paneli podłogowych, czy desek. Schody w tym wypadku idealnie komponują się z podłogą.

Balustrada szklana pięknym i praktycznym dodatkiem

Schody drewniane nowoczesne na beton nadają ciepła wnętrzu i czynią go z pewnością bardziej przytulnym. Aby podkreślić ich piękno, warto rozważyć zastosowanie balustrady szklanej. Szkło w nowoczesny, ale nie przytłaczający sposób uwypukla atrakcyjność drewna.

Balustrada wykończona poręczą

Balustrady szklane z naszej oferty są trwałe, praktyczne i stylowe. Istnieje możliwość wykończenia ich rozmaitymi rodzajami poręczy drewnianych. Przykuwającym uwagę zabiegiem jest również zrezygnowanie z tego elementu.

Taka balustrada jest również bezpieczna i pełni swoją praktyczną funkcję. Wszelkie krawędzie są szlifowane i nie stanowią zagrożenia. Szkło jako element wykończenia drewnianych schodów na beton stanowi z pewnością przepiękny dodatek i nadaje wnętrzu elegancji oraz lekkości całej konstrukcji.

schody drewniane na beton montaż
wykończenie schodów wewnętrznych

Inna balustrada jako wykończenie schodów

Jeżeli ogólna aranżacja wnętrza będzie utrzymana w stylu klasycznym, można dobrać bardziej tradycyjną barierkę. Balustrada drewniana lub będąca połączeniem drewna z metalem doskonale wpisze się w klasyczną aranżację. Do domu urządzonego w stylu industrialnym balustrada może być wykonana z metalu albo ze szkła ze stalowymi elementami. W takim wydaniu ciekawie będzie się prezentować metalowa balustrada w odcieniach bieli, szarości lub antracytu. Może też mieć kolor czarny.

Wykończenie schodów betonowych – cena

Ceny różnią się w zależności od wybranych wariantów wykończeniowych oraz parametrów projektu. Dział cennik schodów prezentuje szacowane ceny realizacji, podając dolne granice cenowe, dla różnych typów konstrukcji drewnianych schodów na beton. Jeśli wejdziecie Państwo do działu cennik, należy odszukać schody na beton, cena widoczna jest wyjściowym kosztem realizacji.

Nasze ceny zaczynają się już od 10 000 zł za schody z białymi podstopniami i od 12 000 zł w przypadku konstrukcji dywanowych na beton.

schody wewnętrzne
schody drewniane nowoczesne na beton

Realny koszt wykończenia schodów betonowych

Rzeczywisty koszt jest powiększony o dodatki, takie jak balustrada i uzależniony od wybranych przez Państwa wariantów.

Możemy dokonać spersonalizowanej wyceny i podpowiedzieć jak tanio wykończyć schody betonowe. Zapraszamy do kontaktu. Proszę wysłać do nas e-mail z informacjami, których zakres widnieje u góry strony. Proszę też napisać jakie schody chcielibyście mieć Państwo w swoim domu i z jakiego drewna powinny być wykonane stopnie.

Schody wewnętrzne drewniane na beton – realizacje

Nasze schody na beton prezentuje galeria. Można obejrzeć poszczególne typy pokrycia schodów wewnętrznych na betonie i zdecydować, który z nich odpowiada Państwu najbardziej. W przypadku niezdecydowania, jako wieloletni producent schodów drewnianych, podpowiemy jak wykończyć schody, służymy radą i dokładną wyceną na podstawie indywidualnej kalkulacji sporządzanej na wniosek klienta.

POWIĄZANE REALIZACJE