UROKLIWE

SCHODY DWUBIEGOWE

Schody dwubiegowe na betonie
Schody dwubiegowe drewniane na beton
Schody dwubiegowe dywanowe
Schody dwubiegowe w układzie dywanowym

W celu wykonania kalkulacji cenowej schodów dwubiegowych proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • numer telefonu kontaktowego
  • lokalizację montażu (kod pocztowy)
  • zdjęcia schodów betonowych – dotyczy schodów na beton
  • rzuty z projektu architektonicznego – dotyczy schodów samonośnych
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub dołączone do projektu architektonicznego
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia (to wszystko pomoże nam jeszcze lepiej spersonalizować ofertę)
  • określenie wzoru balustrady do wykonania na schodach dwubiegowych oraz antresoli – wzorniki balustrad
Gdańsk schody dwubiegowe
Warszawa schody dwubiegowe
Warszawa schody dwubiegowe
Warszawa schody dwubiegowe

Schody dwubiegowe

Schody dwubiegowe to bardzo popularny typ drewnianych schodów wewnętrznych, wybierany często w aranżacji w domach jednorodzinnych. Biegi schodów są zazwyczaj ustawione w stosunku do siebie pod kątem 180º (powrotne), ale popularne są też ustawienia pod kątem prostym (łamane). Schody dwubiegowe charakteryzuje najczęściej mniej więcej w połowie wysokości tzw. spocznik (podest), na którym następuje zmiana kierunku.

Gdzie stosujemy schody dwubiegowe?

Ten typ schodów ma szerokie i uniwersalne zastosowanie we wszelkich budynkach piętrowych. Schody dwubiegowe mogą być rozmaicie wykończone, pasują więc do wszelkiego typu pomieszczeń i praktycznie każdego stylu aranżacji. Tego typu modele są też chętnie wybierane, ponieważ podest stanowi wspaniałe miejsce na zaaranżowanie jakiegoś dodatku – często widuje się ustawione, wspaniałe kompozycje roślinne lub latarenki ze świeczkami.

Aby zmniejszyć przestrzeń, którą zajmują schody zdarza się, że wykonywane są stopnie także na spocznikach. Wtedy schody nazywany zabiegowymi, a stopnie wykonane w tym miejscu przybierają kształt trójkąta lub trapezu. Nie jest to rozwiązanie jednak tak bardzo wygodne jak zastosowanie tradycyjnego podestu.

Czym wyróżniają się schody dwubiegowe?

Schody dwubiegowe mają szerokie możliwości konstrukcyjne. Mogą być osadzone jako stopnie drewniane na betonie lub mieć konstrukcję samonośną. Nasze realizacje wykonywane są z rozmaitych gatunków drewna.

W zależności od preferencji naszych klientów, powierzchnię schodów drewnianych uszlachetniamy woskami, olejem lnianych oraz lakierami w różnych odcieniach. Stawiamy na narzędzia i produkty tylko wysokiej jakości, co przekłada się na piękno i trwałość naszych realizacji oraz wysokie zadowolenie naszych kontrahentów.

Schody dwubiegowe samonośne
Bydgoszcz schody dwubiegowe
Gdynia schody dwubiegowe
Warszawa schody dwubiegowe

Konstrukcja oraz projektowanie schodów w CAD

Schody dwubiegowe zawsze najpierw projektujemy w CAD. Dzięki temu nasi klienci na bieżąco otrzymują wizualizacje 3D koncepcji, co znacznie ułatwia dalsze działania.

We wszystkich naszych projektach schody są liczone statycznie. Bierzemy pod uwagę moduły ugięcia oraz niezbędne aspekty potrzebne do wykonania solidnych i trwałych schodów dwubiegowych. Zajmujemy się kompleksowo realizacją – od projektu po instalację gotowych schodów w obiekcie klienta. Równolegle z projektem schodów przygotowujemy zatem także projekt balustrad schodowych, a także najmniejszych detali, np., kolorystyki.

Kontrahenci przed rozpoczęciem naszej pracy warsztatowej otrzymują zawsze do wyboru kilkanaście próbek wybarwienia w odcieniach zbliżonych do wzorca. Dzięki temu do użytku oddajemy całościowy produkt, idealnie pasujący do potrzeb i wymagań naszych klientów.

Balustrada szklana na nowoczesnych schodach

Schody dwubiegowe wykonane z pięknego drewna warto uwydatnić, szczególnie jeżeli chodzi o nowoczesny i stylowy design wnętrza. Ciekawym zabiegiem jest zastosowanie szklanej barierki, która poza funkcją ozdobną pełni także funkcję użytkową. Przede wszystkim wpływa na bezpieczeństwo użytkowników, ale i wspaniale podkreśla szlachetność użytych materiałów oraz nadaje całej konstrukcji lekkości i przestrzenności.

Wybierając ten rodzaj barierek, klienci mają ogromne możliwości aranżacyjne. Barierki wewnętrzne można zamówić z rozmaitym wykończeniem – z poręczą drewnianą, stalową, aluminiową, jak również bez poręczy (wtedy wszystkie krawędzie są polerowane).

Dla nas, jako wykonawców, najważniejszą rzeczą jest bezpieczeństwo naszych kontrahentów i ich rodzin, dlatego stawiamy w każdej realizacji na podwójne zabezpieczenie szkła. Wszystkie projekty wykonywane są z bezpiecznego, hartowanego szkła, tzw. laminatu ESG/VSG.

Nowoczesne schody dwubiegowe na beton
Toruń schody dwubiegowe
Kraków schody dwubiegowe
Katowice schody dwubiegowe

Cena wewnętrznych schodów dwubiegowych na beton

Ceny w zależności od danej realizacji różnią się i zależą od parametrów naszego projektu oraz wybranych elementów. W dziale cennik schodów prezentujemy wstępny cennik realizacji, podając orientacyjne dolne pułapy cenowe dla poszczególnych typów konstrukcji schodów.

Aby utrzymać jakość odpowiedzi na naszej stronie, informujemy, iż cena realizacji schodów dwubiegowych na beton rozpoczyna się od 10500zł netto

Schody drewniane – kategorie