Nowoczesna balustrada to nie tylko design

Pomieszczenie kompletne

Balustrady stanowią niezbędny element wykończenia wnętrza. Pomieszczenie w nie wyposażone jest kompletne i zachwyca swoją formą. Odpowiednio dobrana nowoczesna balustrada jest idealnie wkomponowana i stanowi integralną część pokoju, salonu, korytarza, czy jakiegokolwiek innego miejsca gdzie jej zastosowanie jest niezbędne.

Stosując wysokiej jakości balustrady wewnętrzne nie tylko otaczamy się eleganckim produktem, ale również podnosimy walory użytkowe mieszkania czy gabinetu. Wykorzystywane w produkcji nowoczesnych balustrad technologie, zapewniają bezpieczeństwo i trwałość na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu będziemy cieszyć się efektem przez naprawdę długie lata.

nowoczesna balustrada to nie tylko design

Nowoczesna balustrada to nie tylko design, to konieczność

Zgodnie z obecnie obowiązującym rozporządzeniem Ministra Infrastruktury stosowanie balustrad jest wymagane tam, gdzie wysokość na jakiej znajduje się „balkon” przekroczy pół metra. W praktyce oznacza to, że zabezpieczenia powinny być stosowane właściwie zawsze. Określona jest również ich minimalna wysokość. Dla domu jednorodzinnego wynosi ona 90 cm, zaś dla wielorodzinnego jest to 110 cm.

Ponadto, jeśli schody prowadzące na balkon mają więcej niż 4m szerokości bariera powinna znajdować się również na środku. Wszystko to daje tak naprawdę szerokie pole do popisu dla konstruktorów i projektantów, tak by zapewnić użytkownikom maksymalne walory estetyczne i praktyczne.

nowoczesna balustrada szklana

Innowacyjne rozwiązania idą w parze z praktyką

Nowoczesne balustrady to zgodnie z obowiązującymi trendami głównie szkło. Dlaczego? Wygląda niesamowicie i doskonale wpasowuje się w aktualne standardy budownictwa. Szkło potrafi współgrać z każdym innym materiałem, niezależnie od tego czy jest to beton, stal szlachetna, a nawet drewno naturalne. Świetnie sprawdza się we wnętrzach niewielkich, dzięki swojej przejrzystości dodając im optycznie przestrzeni. Pole widzenia w żaden sposób nie jest wtedy ograniczone. Z kolei w pomieszczeniach dużych i otwartych, nowoczesna balustrada ze szkła wkomponowuje się w idę przestrzenności, a przy odpowiednich zabiegach stylistycznych nadal pozostaje przytulnie.

design balustrady

Uniwersalność na wysokim poziomie

Nowoczesną balustradę łatwo przystosować do wnętrza ze względu na to, że istnieje wiele możliwości jej dodatkowego wykończenia. Balustrada nie musi być wyłącznie taflą przejrzystego czy zielonkawego szkła. Jest ona co prawda w takiej formie sama w sobie uniwersalna, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by projekt ujednolicić w jeszcze większym zakresie. Dodając do balustrady odpowiednio dobrany pochwyt dopasujesz ją do schodów wewnętrznych, mebli czy ścian. Pochwyt w zależności od tego co króluje w pomieszczeniu może być wykonany z drewna naturalnego, aluminium czy stali. Dopasowanie kolorystyczne również nie stanowi problemu. Pochwyt nie tylko dobrze wygląda, ale jest też praktyczny w użytkowaniu.

balustrady design

Indywidualny sposób zamocowania

To jak nowoczesna balustrada będzie przytwierdzona do schodów lub antresoli również stanowi element, dzięki któremu zostaną zaspokojone nawet najbardziej wyszukane potrzeby. Niezależnie od tego czy wolisz maksymalnie prostą formę z wykorzystaniem samych uchwytów punktowych, czy zastosowanie nieco bardziej urozmaicających otoczenie profili balustradowych, balustrada będzie całkowicie spełniać swoją praktyczną i estetyczną funkcję.

Sposób osadzenia również dobiera się tak, by całość wnętrza prezentowała się spójnie i efektownie. Balustradę można przytwierdzać bezpośrednio przy krawędziach antresoli czy schodów, a dzięki odpowiedniej technice montażowej, możliwe jest też ukrycie systemu montażowego. Jednym z rozwiązań, które zawsze robią wrażenie jest z kolei efekt szkła wychodzącego bezpośrednio z podłogi właściwej zrealizowany poprzez całkowite ukrycie systemy montażowego balustrad szklanych.

nowoczesna barierka

Bezpieczeństwo technologii

Zgodność z normami i posiadane atesty to również cecha nowoczesnej balustrady. Do ich produkcji wykorzystywane są najnowocześniejsze metody, dzięki którym nie tylko zachowana jest dbałość o środowisko, ale również powstaje możliwość oferowania niepowtarzalnych kompozycji. Nowoczesne balustrady oferują taką mnogość rozwiązań, że w praktyce trudno spotkać dwa tak samo zrealizowane projekty. W zależności od stopnia zabudowania tafli innymi elementami i tego czy w danym momencie pełni ona funkcję dekoracyjną czy nośną, stosuje się odpowiednie rodzaje szkła hartowanego, które zapewnia należytą trwałość.

Powiązane realizacje