BEZPIECZNE

BALUSTRADY BALKONOWE

balustrady balkonowe

W celu wykonania kalkulacji cenowej balustrad balkonowych proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

 • dokumentację projektową, detale projektowe
 • projekt odwonienia przegrody
 • warstwowanie przegrody
 • rzuty z projektu architektonicznego
 • wizualizacje wykonane przez projektanta lub dołączone do projektu architektonicznego
 • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
 • lokalizację montażu (kod pocztowy)
 • numer telefonu kontaktowego
 • określenie wzoru balustrady
balustrada balkonowa

Balustrady balkonowe

Przeważająca ilość współczesnych projektów architektonicznych opiera się na nowoczesnych rozwiązaniach aranżacyjnych i technologicznych, które są zarówno bezpieczne jak i estetyczne. Świeżość i oryginalny styl balustrad balkonowych, wykonanych ze szkła hartowanego, nadaje budowli lekkości i przestronności.

Domy budowane w nowoczesnym, prostym stylu wymagają również odpowiednich detali zdobniczych, pasujących do całej kompozycji. Balustrady balkonowe, balustrady szklane na tarasach, oryginalne schody drewniane czy nowoczesne balkony francuskie o pięknej linii powinny stanowić spójną całość. W myśl współczesnej tendencji architektonicznej, powinny być jednocześnie proste, bezpieczne i minimalistyczne.

wzory balustrad balkonowych
nowoczesne balustrady balkonowe

Balustrady balkonowe nowoczesne

Nasza firma zajmuje się projektowaniem oraz realizacją balustrad nowoczesnych oraz tworzeniem wszystkich konstrukcyjnych detali wchodzących w skład balustrad. Czuwamy nad każdym etapem powstawania eleganckich i bezpiecznych balustrad, które często montujemy na balkonach i tarasach nowoczesnych domów.

Z zaangażowaniem wykonujemy całą pracę, począwszy od projektu spełniającego oczekiwania inwestora, poprzez produkcję poszczególnych elementów, aż po profesjonalny montaż. Balustrady szklane mocujemy w profilach balustradowych slim, shifted lub tall. Barierki montujemy także na podłożu właściwym oraz do czoła przegrody. Pełną ofertę wraz z techniczną specyfikacją każdego z tych profili znaleźć można na podstronie Akcesoria.

barierki balkonowe
balustrada balkonowa bezpieczna

Balustrady balkonowe – realizacje

W portfolio, które znajdą Państwo na naszej stronie internetowej, mogą Państwo obejrzeć przykładowe realizacje oraz zdjęcia przedstawiające barierki balkonowe i balustrady tarasowe, które wykonaliśmy na zamówienie inwestora.

Znajdą tam Państwo zarówno balustrady balkonowe o charakterze minimalistycznym, jak i te nieco bardziej ozdobne. Prosimy zwrócić uwagę na detale oraz staranność wykonania. Nasze balustrady na balkon wykonujemy z największą precyzją, dbając o spójny i estetyczny wygląd całej fasady domu, co dostrzegą Państwo, oglądając zdjęcia.

barierka balkonowa
balustrady na balkon
balustrady balkonowe nowoczesne

Balustrady balkonowe to nasza specjalność

Helta™ zajmuje się tworzeniem między innymi balustrad wewnętrznych oraz zewnętrznych, w tym nowoczesnych balustrad balkonowych wykonanych ze szkła hartowanego o wyjątkowo dużej wytrzymałości na czynniki atmosferyczne oraz obciążenia. Balustrady na balkon nowoczesne mocujemy zaciskowo w profilu balustradowym, który stabilnie scala formatki szkła z posadzką tarasu lub balkonu. Do montażu wykorzystujemy także uchwyty punktowe wykonane ze stali nierdzewnej szczotkowanej.

Barierki balkonowe – gdzie i dla kogo?

Szklane balustrady balkonowe nowoczesne sprawdzają się idealnie zarówno w domach mieszkalnych, hotelach jak i budynkach użytkowych, takich jak biura, restauracje czy ośrodki wypoczynkowe. Ich prosta, elegancka linia nadaje budynkom lekkości i nowoczesnego designu, pozwalając na zachowanie przestronności, nie ograniczając dopływu światła.

Barierki ze szkła spodobają się osobom, które cenią sobie prostotę form i skromny minimalizm. Detale zdobnicze, które jednocześnie spełniają funkcję użytkową, dopełniają całości kompozycji. Wąski, subtelny pochwyt, formatki szkła zamknięte w szczelnych ramach, wyraziste rotule przytwierdzające balustrady do cokołu balkonu – to właśnie nowoczesna elegancja.

Balustrady balkonowe, które wykonuje nasza firma, tworzone są z wysokiej jakości szkła bezpiecznie hartowanego o parametrze ESG/VSG. Formatki szkła, które wykorzystujemy do stworzenia przegrody szklanej w barierce, są sklejane z sobą przy użyciu przezroczystej folii w różnych konfiguracjach i wariantach.

gotowe balustrady balkonowe
balustrady balkonowe szklane
balustrady balkonowe zewnętrzne
balustrady na balkonie
balkon balustrady

Szkło w produkcji balustrad balkonowych

Nowoczesne balustrady balkonowe wykonane z wysokiej jakości hartowanego szkła to gwarancja bezpieczeństwa. Szczelnie zamknięte przegrody szklane nie ograniczają jednak przepływu światła, zwłaszcza jeśli są pozbawione pochwytu. Subtelne i wąskie pochwyty drewniane oraz aluminiowe, które czasem stosujemy w naszych realizacjach, dodają balustradom indywidualnego charakteru, nie ograniczając dopływu światła, które balkonie jest niezwykle istotne.

Jest to ważne również ze względu na dopływ światła słonecznego do pomieszczeń w środku budynku. Ciepło i jasność promieni słońca rozjaśnia i ogrzewa wnętrza, co również wpływa na budżet domowy. Szklane balustrady nowoczesne, przez które przebija się światło, dodatkowo rozświetlają balkon i sąsiadujące z nim pomieszczenia, co jest ważne zwłaszcza w czasie jesiennych i zimowych dni.

Szkło mleczne lub dymne

Szklane balustrady mają zatem nie tylko estetyczne, ale i praktyczne zastosowanie. Kierując się gustami i potrzebami różnych inwestorów, stworzyliśmy ofertę, która pozwala na indywidualne dobranie parametrów balustrad balkonowych ze szkła. Tradycyjne przezroczyste formatki możemy na przykład zastąpić szkłem mlecznym lub dymnym, co pozwoli na optyczne zasłonięcie balkonu.

balustrada na balkon
balustrada balkonowa szklana

Balustrady na balkon

Proponujemy Państwu kilka rodzajów mocowań balustrad ze szkła, które pozwolą na uzyskanie różnorodnych efektów wizualnych. Barierki szklane instalujemy zarówno w domach, na linii schodów i antresol, jak i na zewnętrznych balkonach i tarasach. W jednym i drugim przypadku istnieje możliwość dowolnego łączenia z sobą formatek szkła, np. wąską ramką z pochwytem, na styk lub z pozostawieniem wolnej przestrzeni między formatkami.

Balustrady ze szkła to rozwiązanie uniwersalne ze względu na charakter materiału, który umożliwia wybranie odpowiedniego wariantu. Szkło łączy z sobą różne style, scala kompozycję, nie ingerując nadmiernie w zastaną przestrzeń. Balustrady balkonowe ze szkła umożliwiają stworzenie jednolitego, nowoczesnego stylu całej fasady budynku.

Balustrada balkonowa – parametry techniczne

Podczas projektowania i wykonywania balustrad balkonowych priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo ich użytkowania, dlatego nasze balustrady spełniają wszystkie wymogi i posiadają niezbędne certyfikaty.

Do tworzenia barierek na balkonie wykorzystujemy szkło, które jest odporne na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Balustrady szklane są odporne na uderzenia, rotację, ugięcia, a przy niektórych parametrach nawet na napór tłumu. Nasze barierki cechuje wysoka wytrzymałość na różne obciążenia, które nie wpływają na ich stabilność.

W produkcji zewnętrznych i wewnętrznych barierek używamy różnorodne rodzaje szkła bezpiecznie hartowanego ESG/VSG, dostępnych w wariantach optycznych Float i Optiwhite. Float jest to naturalne szkło o barwie lekko zielonkawej, ze względu na obecność w jego składzie cząsteczek żelaza. Optiwhite z kolei to szkło odbarwione, posiadające lazurową krawędź, wyróżniające się wysoką przejrzystością.

Grubość szklanej przegrody barierki zależy od typu konstrukcji i jej przeznaczenia. Najczęściej parametry te wahają się od 13 mm do 21 mm. Są to między innymi warianty 66.2 i 88.2, czy też np. 1010.2, oznaczające sklejone ze sobą formatki szkła, o których wspominaliśmy wcześniej.

barierka na balkon
nowoczesna balustrada balkonowa
barierka na balkonie

Barierki na balkon CENA

Cena wykonania balustrad balkonowych zależy od typu konstrukcji, stopnia skomplikowania projektu, wielkości aranżacyjnej, użytych materiałów i mocowań. Cena zależy również od wysokości oraz długości barierek, typu i koloru wykorzystanego szkła, a także dodatkowych elementów montażowych i dekoracyjnych. Istotne są detale, takie jak: wykończenia pochwytem, grubość laminatu, kolor profili i rotul itd.

Różne warianty

Balustradę balkonową możemy stworzyć jako całkowicie szklaną, pozwalając na to, aby wtopiła się w otocznie, lub jej górną krawędź zwieńczyć wygodnym pochwytem, który jednocześnie nada jej indywidualnego charakteru. Dostępne jest wykończenie aluminiowym pochwytem cienkościennym lub grubościennym ze stali nierdzewnej, a także drewnianym wykonanym z gatunków drewna krajowego lub egzotycznego.

Balustrady balkonowe CENY

Do produkcji balustrad balkonowych wykorzystujemy różnorodne typy drewna, szkła, stali i aluminium, których szczegółowe opisy można znaleźć w zakładce CENNIK BALUSTRAD SZKLANYCH. W ofercie znajdą Państwo następujące podstawowe warianty wraz z cenami:

 • balustrada balkonowa w profilu SLIM – cena od 1100 zł
 • barierka balkonowa w profilu SHIFTED – cena od 1150 zł
 • balustrada na balkon w profilu TALL – cena od 1250 zł

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z kompletnym cennikiem balustrad balkonowych z uwzględnieniem różnych parametrów technicznych, wraz z doradztwem projektowo-technicznym oraz montażem. Na wszystkie nasze wyroby udzielamy od 2 do nawet 7 lat gwarancji producenckiej. Posiadamy certyfikację na terenie UE oraz UK.

Wzory balustrad balkonowych

Wzory balustrad schodowych dostępne w naszej ofercie mogą Państwo zobaczyć w dziale WZORNIKI BALUSTRAD. Przedstawione na zdjęciach propozycje podstawowych modeli balustrad posiadają warianty dodatkowe. Barierka na balkon z drewna, szkła i stali nierdzewnej, w różnych wariantach barwnych i konfiguracjach, pozwoli na perfekcyjne dopasowanie jej do danej aranżacji.

Na życzenie klienta możemy wykonać poręcz na balkon z drewna lub stali nierdzewnej. Balkony nowoczesne to miejsce na barierki balkonowe całoszklane pozbawione pochwytu.

POWIĄZANE REALIZACJE