BEZPIECZNE

BALUSTRADY BALKONOWE

Białystok balustrady balkonowe
Katowice balustrady balkonowe
Łódź balustrady balkonowe
Balustrady balkonowe
Szczecin balustrady balkonowe
Toruń balustrady balkonowe

W celu wykonania kalkulacji cenowej balustrad balkonowych proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • numer telefonu kontaktowego
  • lokalizację montażu (kod pocztowy)
  • rzuty z projektu architektonicznego
  • wizualizacje wykonane przez projektanta lub dołączone do projektu architektonicznego
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia (to wszystko pomoże nam jeszcze lepiej spersonalizować ofertę)
  • określenie wzoru balustrady szklanej do wykonania na balkonie – wzorniki balustrad
Balustrady balkonowe ze szkła
Sopot balustrady balkonowe
Toruń balustrady balkonowe
Balustrady balkonowe szklane w profilu

Balustrady balkonowe nowoczesne rozwiązania

Współcześnie, przeważająca ilość projektów architektonicznych opiera się na nowoczesnych rozwiązaniach. Najbardziej popularne jest budowanie w świeżym, oryginalnym stylu. Domy budowane w nowoczesnym, prostym stylu wymagają jednak stworzenia pasujących do nich elementów ozdobnych. Barierki balkonowe, balustrady szklane na tarasach, oryginalne schody czy nowoczesne parapety o pięknej linii, to większość z tych elementów.

Nasza firma zajmuje się tworzeniem wszystkich wymienionych produktów. Z zaangażowaniem wykonujemy całą pracę, począwszy od projektu spełniającego oczekiwania klienta, poprzez produkcję poszczególnych elementów, aż po profesjonalny montaż w domu klienta. Balustrady szklane możemy zrealizować w profilach balustradowych slim, shifted, tall, a także mocować je na podłożu właściwym oraz do czoła przegrody – pełną ofertę ze specyfikacją każdego z tych profili znaleźć można na podstronie Akcesoria.

W naszym portfolio znaleźć można również kilka różnych realizacji na barierki i balustrady balkonowe, które wykonaliśmy w ostatnich latach.

Balustrady balkonowe to nasza specjalność

Nasza firma zajmuje się tworzeniem między innymi nowoczesnych balustrad balkonowych wykonanych ze szkła mocowanego zaciskowo w profilu balustradowym. Wykorzystujemy do tworzenia naszych balustrad nierdzewne uchwyty punktowe.

Szklane balustrady balkonowe sprawdzają się idealnie zarówno w domach mieszkalnych, hotelach jak i budynkach użytkowych, takich jak biura. Prosta, elegancka linia barierek tego typu nadaje budynkowi lekkości i nowoczesnego designu, który dopełnia całości.

Balustrady balkonowe, jakie wykonuje nasza firma tworzone są z wysokiej jakości szkła bezpiecznie hartowanego, o parametrze ESG/VSG. Formatki szkła, wykorzystywane do stworzenia przegrody szklanej w barierce, są sklejane ze sobą przy użyciu przezroczystej folii w różnych konfiguracjach i wariantach.

Toruń Balustrady balkonowe
Białystok Balustrady balkonowe
Szczecin Balustrady balkonowe
Balustrady balkonowe producent

Barierki szklane są wielofunkcyjne

Nowoczesne barierki balkonowe wykonane z wysokiej jakości szkła, wykończone na przykład drewnianym pochwytem są nie tylko estetyczne, ale i zapewniają lepszy dostęp światła słonecznego na balkon i taras. Pomieszczenie dłużej oświetlane i ogrzewane jest przez słońce, a co za tym idzie światło trafia do budynków, co pozwala również nieco zaoszczędzić na rachunkach.

Szklane balustrady mają zatem nie tylko estetyczne, ale i praktyczne zastosowania. Oczywiście można również zastosować szkło mleczne lub dymione w celu osłonięcia optycznego balkonu.

Ponadto balustrady szklane, które produkuje nasza firma, mogą być montowane zarówno na zewnątrz budynków, jak i wewnątrz nich. Mogą tworzyć piękne kompozycje na balkonach i tarasach, ale także na przykład na klatkach schodowych. Jest to uniwersalne rozwiązanie, pozwalające stworzyć jednolity, nowoczesny styl w całym budynku.

Parametry techniczne

Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo ich użytkowania, dlatego nasze balustrady spełniają wszystkie wymogi i posiadają niezbędne certyfikaty.

Do tworzenia barierek zewnętrznych wykorzystujemy szkło, które jest odporne na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne. Są też odporne na uderzenie dynamiczne, rotację, ugięcie, przy niektórych parametrach nawet na napór tłumu. Nasze barierki cechuje się naprawdę dużą wytrzymałością.

Pośród typów szkła, jakich używamy do tworzenia naszych zewnętrznych i wewnętrznych barierek znaleźć można różnorodne modele szkła bezpiecznie hartowanego ESG/VSG. Szkło to dostępne jest w wariantach optycznych Float i Optiwhite. Float jest to naturalne szkło o barwie lekko zielonkawej, Optiwhite z kolei to szkło odbarwione posiadające lazurową krawędź.

Grubość szklanej przegrody barierki zależy jednak od typu konstrukcji i jej przeznaczenia, najczęściej grubości te wahają się od 13,52 mm do 21,52 mm. Są to między innymi warianty 66.4, 88.4, czy też 1010.4, oznaczające sklejone ze sobą formatki szkła, o których wspominaliśmy wcześniej.

Balustrada balkonowa

Ceny balustrad

Cena wykonania balustrad balkonowych szklanych zależy nie tylko od typu konstrukcji. Cena zależy również od rozmiarów barierek, typu i koloru wykorzystanego szkła, a także dodatkowych elementów montażowych i dekoracyjnych. Dodatkowo ważne są parametry takie jak wykończenia pochwytem, grubość laminatu, poręcze i wiele innych.

Balustrady balkonowe możemy bowiem stworzyć jako całkowicie szklane lub górną krawędź zwieńczyć pochwytem. Dostępne jest wykończenie aluminiowym pochwytem cienkościennym, ze stali nierdzewnej grubościennym oraz drewnianym wykonanym z gatunków drewna egzotycznego.

Wykorzystujemy do konstrukcji różnorodne typy drewna, szkła i stali, których szczegółowe opisy można znaleźć w zakładce Cenników Balustrad Szklanych.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z kompletnym cennikiem balustrad balkonowych wraz z montażem. Na wszystkie nasze wyroby udzielamy od 2 do nawet 7 lat gwarancji producenckiej. Posiadamy certyfikację na terenie UE oraz UK.

— NASZE REALIZACJE —