WYJĄTKOWE

BALUSTRADY WEWNĘTRZNE

Łódź balustrady wewnętrzne
Sopot balustrady wewnętrzne
Gdynia balustrady wewnętrzne
Katowice balustrady wewnętrzne
Bydgoszcz balustrady wewnętrzne
Toruń balustrady wewnętrzne
Kraków balustrady wewnętrzne
Poznań balustrady wewnętrzne
Sopot balustrady wewnętrzne
Wrocław balustrady wewnętrzne
Wrocław balustrady wewnętrzne
Łódź balustrady wewnętrzne
Lublin balustrady wewnętrzne
Warszawa balustrady wewnętrzne
Sopot balustrady wewnętrzne
Łódź balustrady wewnętrzne
Gdańsk balustrady wewnętrzne
Katowice balustrady wewnętrzne
Toruń balustrady wewnętrzne
Szczecin balustrady wewnętrzne
Toruń balustrady wewnętrzne
Wrocław balustrady wewnętrzne
Łódź balustrady wewnętrzne
Bydgoszcz balustrady wewnętrzne
Wrocław balustrady wewnętrzne
Toruń balustrady wewnętrzne
Wrocław balustrady wewnętrzne
Lublin balustrady wewnętrzne
Toruń balustrady wewnętrzne
Toruń balustrady wewnętrzne
Katowice balustrady wewnętrzne
Gdynia balustrady wewnętrzne

Balustrady wewnętrzne

Mimo, że nasza firma specjalizuje się w tworzeniu drewnianych schodów, do oferowanych przez nas usług należy także wykonywanie balustrad. Wiadomo bowiem, jak ważnym elementem całej konstrukcji klatki schodowej jest balustrada podnosząca jakość bezpieczeństwa i dodająca nieco estetyki, wykańczając całą kompozycję użytkową i wizualną. Aby zatem, tworzyć atrakcyjne i kompletne konstrukcje, zajmujemy się projektowaniem i tworzeniem wewnętrznych balustrad od A do Z.

Różnorodny wybór

Oferowane przez naszą firmę balustrady i barierki mogą być dobrane do najrozmaitszych stylów i kształtów schodów. Wykonujemy na zlecenie naszych klientów balustrady całe wykonane ze szkła, balustrady szklane wykończone poręczą, balustrady, w których łączymy stal, drewno i szkło, osadzając formatki szklane w ramach, a także balustrady bardziej klasyczne – drewniane lub drewniano-stalowe według nowoczesnego wzornictwa.

Z racji tego, że wykonujemy schody oraz balustrady wewnętrzne pod kątem indywidualnych preferencji klientów, nasze produkty nabierają swoistego charakteru i są niepowtarzalne.

Barierka wewnętrzna z drewna

Wewnętrzne balustrady ze szkła bezpiecznego

Nasza firma zajmuje się tworzeniem balustrad ze szkła od etapu projektu po montaż w domu kontrahenta. Bardzo nam zależy, aby oferowany przez nas produkt był nie tylko piękny i niepowtarzalny, ale także bezpieczny. Na wszelkie szklane elementy zostaje nałożona certyfikacja oraz aprobata techniczna, która potwierdza ich jakość i bezpieczeństwo.

Do naszych realizacji używane jest wyłącznie bezpieczne szkło hartowane, tj. laminat oznaczony ESG/VEG. Bazujemy na dwóch typach szkła. Do wyboru jest Float – czyli szkło naturalne, dyskretnie zielonkawe oraz Optiwhite – neutralne, odbarwione.

Szkło jest bardzo uniwersalnym i praktycznym tworzywem. Wykorzystanie go przy schodach daje efekt rozświetlenia wnętrza, nadaje konstrukcji lekkości i nowoczesności. Wspaniale współgra ze szlachetnością drewna.

Barierka wewnętrzna

Rodzaje mocowania balustrad wykonanych ze szkła

W naszej ofercie znajduje się kilka różnych uchwytów montażowych i kilka metod osadzania barierek. Montaż szkła możliwy jest na przykład na uchwytach punktowych, czyli na tzw. rotulach. Uchwyty te wykonywane są ze szczotkowanej stali nierdzewnej. W zależności od gustu klienta mogą być pozostawione w stanie surowym, lub pomalowane na kolor z palety RAL. Uchwyty te pozwalają na montaż do ścian albo schodów, rotule mogą mieć kwadratowy lub okrągły kształt.

Zamontowanie szkła możliwe jest również w profilach balustradowych. Możliwości wykończenia są takie same jak w przypadku uchwytów – można je pozostawić w surowym stanie lub pomalować. Profile balustradowe montuje się na podłodze lub do boku przegrody. Ciekawą formą osadzenia szkła, który stwarza wrażenie, że balustrada wyrasta z podłogi, jest ukrycie profilu w posadzce. Możliwości, jak widać, jest naprawdę sporo.

Parametry techniczne barierek wewnętrznych ze szkła konstrukcyjnego

Balustrady różnią się parametrami pod kątem ich użycia. Standardowo wysokość barierki we wnętrzu wynosi 960mm.

Ponieważ szkło jest nośnym elementem statycznie lub dynamicznie obciążanym, do wykonywania szklanych przegród konstrukcyjnych samonośnych stosujemy dwie grubości laminatów o parametrach:

  • 66.4, który oznacza laminat dwóch formatek szkła o grubości 6mm czterema warstwami folii clear, grubość wynosi 13,52mm
  • 88.4, gdzie grubość ta znacząco wzrasta, aż do 17,52mm.

W przypadku, gdy szkło stanowi jedynie funkcję wypełnienia przegrody słupkowej, możemy pokusić się o zastosowanie znacznie cieńszego materiału. W takim przypadku zazwyczaj stosuje się:

  • 44.2, który oznacza laminat dwóch formatek szkła o grubości 4mm dwoma warstwami folii clear, grubość wynosi 8,52mm
  • 55.2 o nieco większej grubości 10,52mm.
Balustrada wewnętrzna

Ceny balustrad wewnętrznych

Cena wykonania balustrad wewnętrznych zależna jest nie tylko od typu konstrukcji i przeznaczenia. Wpływ na koszt mają również typy i rozmiary przegród, gatunek drewna oraz stali oraz rodzaj wykorzystanego szkła, czy elementy dekoracyjne.

Zapraszamy do zapoznania się z kompletnym cennikiem balustrad wewnętrznych wraz z montażem.

Na wszystkie nasze produkty udzielamy od 2 do nawet 7 lat gwarancji producenckiej. Posiadamy certyfikację na terenie UE oraz UK.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykonanie kalkulacji cenowej balustrad wewnętrznych proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl:

  • numer telefonu kontaktowego
  • lokalizację ewentualnego montażu (kod pocztowy)
  • rzuty z projektu architektonicznego (rzut parteru, piętra oraz przekrój w .pdf)
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub wizualizacje dołączone do projektu architektonicznego
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia (to wszystko pomoże nam jeszcze lepiej spersonalizować ofertę)
  • określenie wzoru balustrady do wykonania na schodach oraz antresoli