WYJĄTKOWE

BALUSTRADY WEWNĘTRZNE

balustrady wewnętrzne
balustrada wewnętrzna
balustrady na schody wewnętrzne do samodzielnego montażu
balustrady wewnętrzne drewniano-metalowe

W celu wykonania kalkulacji cenowej balustrad wewnętrznych proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

 • zdjęcia schodów żelbetowych – dotyczy balustrad do schodów na beton
 • rzuty z projektu architektonicznego – dotyczy balustrad do schodów samonośnych
 • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub dołączone do projektu architektonicznego
 • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
 • określenie wzoru balustrady – wzory balustrad
 • numer telefonu kontaktowego
 • lokalizację montażu
balustrady drewniane wewnętrzne galeria
balustrady na schody wewnętrzne
balustrada schodowa wewnętrzna
nowoczesne balustrady na schody wewnętrzne
balustrady wewnętrzne nowoczesne
balustrady schodowe wewnętrzne
balustrady ze stali nierdzewnej wewnętrzne
balustrady metalowe wewnętrzne

Balustrady wewnętrzne

Niezbędnym elementem klatki schodowej, który spełnia rolę bezpieczeństwa, jednocześnie dodając jej estetyki, są balustrady schodowe wewnętrzne. Mimo, że nasza firma specjalizuje się w tworzeniu schodów drewnianych, do oferowanych przez nas usług należy także projektowanie oraz wykonywanie balustrad wewnętrznych z materiałów takich jak: drewno, stal nierdzewna, aluminium, szkło.

Dbamy o każdy szczegół, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa użytkowania oraz estetyczne wykonanie. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wygląd barierki ma niebagatelne znaczenie dla wystroju całej aranżacji klatki schodowej oraz domu.

balustrady wewnętrzne drewniane
balustrady schodowe wewnętrzne nowoczesne
balustrady szklane wewnętrzne
balustrady wewnętrzne drewniano metalowe
balustrady wewnętrzne ze stali nierdzewnej
nowoczesne balustrady wewnętrzne
balustrady wewnętrzne szklane
balustrady wewnętrzne metalowe

Balustrady wewnętrzne WZORY

Oferowane przez naszą firmę barierki wewnętrzne dopasowujemy do schodów pod względem stylistycznym, biorąc pod uwagę ich linię oraz materiał, z którego są wykonane. Szeroki wybór dostępnych podstawowych modeli balustrad szklanych, metalowych oraz drewnianych, stwarza szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych. Pamiętamy, że to klient ma ostateczne zdanie, dlatego istnieje możliwość modyfikacji danego modelu wedle gustu osoby zamawiającej. Na zlecenie wykonujemy balustrady:

 • balustrady wewnętrzne szklane
 • balustrady wewnętrzne metalowe
 • balustrady wewnętrzne drewniano-metalowe
 • balustrady wewnętrzne ze stali nierdzewnej

Ponad to oferujemy balustrady szklane z pochwytem i bez, oraz połączenie szkła, metalu i drewna w jednej, spójnej kompozycji. Czasem wykonujemy balustrady szklane w ramach z drewna o bardzo nowoczesnym charakterze, ale także barierki bardziej klasyczne, takie jak np. drewniane lub drewniano-stalowe, które idealnie wpisują się we współczesne aranżacje wnętrz.

balustrady wewnętrzne ceny
balustrada na schody wewnętrzne

Nowoczesne balustrady wewnętrzne – projekty Helta™

Najwięcej satysfakcji sprawiają nam nowatorskie projekty, które tworzymy wspólnie z inwestorem. Kierując się jego preferencjami, tworzymy balustrady wewnętrzne o indywidualnym, specyficznym charakterze. Takie barierki schodowe wewnętrzne są niepowtarzalne, wpisują się w dany typ aranżacji, a płynne przejścia pomiędzy formami, fakturami i kolorami utwierdzają nas w tym, że zadanie zostało należycie wykonane.

Balustrady nowoczesne wewnętrzne – malowane proszkowo

Barierki na schody wewnętrzne z metalu malujemy proszkowo, co dodatkowo wzmacnia ich powierzchnię, zabezpieczając ją przed zrysowaniem, korozją i promieniowaniem UV. Balustradę łatwo jest umyć, do jej czyszczenia nie trzeba specjalistycznych środków chemicznych. Farby RAL oraz technika ich nakładania, sprawiają, że powierzchnia elementów balustrady jest gładka i jednolita, co podnosi estetykę wykonania.

Balustrada wewnętrzna ze szkła bezpiecznego

Zajmujemy się tworzeniem balustrad wewnętrznych ze szkła od etapu projektu, aż po montaż w domu klienta. Bardzo zależy nam na tym, aby oferowany przez nas produkt był nie tylko piękny i niepowtarzalny, ale także zapewniał maksimum bezpieczeństwa użytkownikom. Wszelkie szklane elementy objęte są certyfikacją oraz aprobatą techniczną, która potwierdza ich jakość i bezpieczeństwo.

Do naszych realizacji używane jest wyłącznie bezpieczne szkło hartowane, tj. laminat oznaczony symbolem ESG/VSG. Bazujemy na dwóch podstawowych typach szkła, które naszym zdaniem świetnie nadaje się do wykonywania balustrad wewnętrznych. A są to:

FLOAT

Czyli szkło naturalne, subtelnie zielonkawe, w którego skład wchodzą cząsteczki żelaza, nadające mu tej specyficznej barwy. Kolor szkła Float, wchodzące w skład danej realizacji, nada barierkom indywidualnego charakteru.

OPTIWHITE

Neutralne, odbarwione, maksymalnie przezroczyste. Sprawia, że balustrada jest niemal niewidoczna, co świetnie sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach, w których balustrada szklana pozbawiona jest pochwytu. Nie ingeruje nadmiernie w przestrzeń, wtapiając się w otoczenie.

Szkło jest bardzo uniwersalnym i praktycznym surowcem, łączy z sobą różne materiały i style. Wykorzystanie go przy schodach wewnętrznych daje efekt rozświetlenia, nadaje konstrukcji lekkości i nowoczesności. Wspaniale współgra z szlachetnością drewna dębowego oraz jesionowego, z powodzeniem łączy się także z egzotycznymi gatunkami drewna. Dzięki swojej neutralności, materiał ten perfekcyjnie łączy się z wszystkimi kolorami w danej aranżacji.

Balustrada na schody wewnętrzne – montaż

Uchwyty punktowe metalowe

Oferujemy kilka różnych uchwytów montażowych i kilka metod osadzania balustrad. Montaż szkła możliwy jest na przykład poprzez zastosowanie uchwytów punktowych, czyli na tzw. rotul. Uchwyty te wykonywane są ze stali szczotkowanej nierdzewnej. W zależności od gustu klienta elementy te mogą być pozostawione w stanie surowym, lub pomalowane proszkowo na kolor z palety RAL. Uchwyty umożliwiają montaż balustrad wewnętrznych do ścian, schodów oraz antresoli. Rotule mogą mieć kwadratowy lub okrągły kształt, dzięki czemu możliwe jest jeszcze lepsze dopasowanie balustrady do danej aranżacji.

Profile aluminiowe

Formatki szkła montujemy również w profilach aluminiowych SLIM. Profile tak samo jak uchwyty, można pomalować proszkowo na dowolny kolor z palety RAL oraz anodować efektem drewna. Profile balustradowe montuje się bezpośrednio na podłodze lub na boku przegrody. Ciekawą formą osadzenia szkła, która stwarza wrażenie, że balustrada wyrasta z podłogi, jest ukrycie profilu SHIFTED w posadzce.

nowoczesna balustrada wewnętrzna
balustrada wewnętrzna nowoczesna
barierki wewnętrzne
barierka wewnętrzna

Balustrada schodowa wewnętrzna ze szkła konstrukcyjnego – parametry techniczne

Parametry różnych modeli balustrad wewnętrznych różnią się od siebie w zależności od przeznaczenia. Standardową wysokością barierki we wnętrzu domu jest 960mm. Ponieważ szkło jest nośnym elementem statycznie lub dynamicznie obciążanym, do wykonywania szklanych przegród konstrukcyjnych samonośnych stosujemy dwie grubości laminatów o parametrach:

 • 66.2, który oznacza laminat dwóch formatek szkła o grubości 6mm z dwoma warstwami folii clear. Łączna grubość wynosi 13mm
 • 88.2, gdzie grubość ta znacząco wzrasta, aż do 17mm

W przypadku, gdy szkło stanowi jedynie funkcję wypełnienia przegrody słupkowej, możemy pokusić się o zastosowanie znacznie cieńszego materiału. W takim przypadku zazwyczaj stosuje się:

 • 44.2, który oznacza laminat dwóch formatek szkła o grubości 4mm, z dwiema warstwami folii clear. Łączna grubość wynosi 8,52mm
 • 55.2 o nieco większej grubości 10,52mm
barierka schodowa wewnętrzna
barierka
barierki

Balustrady na schody wewnętrzne

Cena wykonania balustrad wewnętrznych zależna jest od rodzaju konstrukcji i przeznaczenia. Wpływ na koszt mają również typy i rozmiary przegród, gatunek zastosowanego drewna, stali oraz szkła, a także elementy dekoracyjne. W zakres ceny wchodzą także wybarwienia, np. malowane proszkowo detale, oraz indywidualne życzenia klienta.

Balustrady wewnętrzne schodowe CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z kompletnym cennikiem balustrad wewnętrznych wraz z montażem. Na wszystkie nasze produkty udzielamy od 2 do nawet 7 lat gwarancji producenckiej. Posiadamy certyfikację na terenie UE oraz UK. Ofertę można podzielić na kilka kategorii:

Nowoczesne balustrady ze szkła hartowanego

 • Balustrady szklane na uchwytach punktowych – cena od 1000 zł
 • Balustrady szklane na uchwytach punktowych, poręcz drewniana – cena od 1150 zł
 • Balustrady szklane wklejone w bieg schodów drewnianych – cena od 1550 zł
 • Balustrady szklane mocowane na boku schodów w profilu – cena od 1250 zł
 • Balustrady z drewna w formie ramowej z wypełnieniem szklanym, szkło bezpieczne hartowane – cena od 850 zł

Wewnętrzne balustrady nowoczesne z metalu i drewna

 • Balustrada drewniano-stalowa „abstrakcja” – od 850 zł
 • Balustrady ze stali szczotkowanej szczotkowanej, poręcze z drewna– cena od 700zł
 • Balustrady ze stali szczotkowanej nierdzewnej z pochwytem drewnianym, montaż na boku schodów – cena od 750 zł
 • Balustrada wewnętrzna z drewna i stali z wypełnieniem metalowym, poziomym – cena od 650 zł
 • Balustrada wewnętrzna z drewna i stali nierdzewnej z wypełnieniem szkłem hartowanym – cena od 850 zł

Balustrady wewnętrzne przemysłowe stalowe

 • Gotowe barierki przemysłowe, minimalistyczne z poziomym wypełnieniem metalowym – od 700 zł
 • Balustrady przemysłowe, minimalistyczne z wypełnieniem metalowym, pionowym – cena od 700 zł
 • Balustrady stalowe, profil okrągły – cena od 700 zł
 • Balustrady stalowe, profil okrągły, montaż na boku – cena od 750 zł
 • Balustrady nierdzewne, profil okrągły, wypełnienie szklane – cena od 850 zł

Barierka na schody wewnętrzne z drewna

 • Wewnętrzne balustrady drewniane z wypełnieniem poziomym – cena od 750 zł
 • Wewnętrzne balustrady drewniane z wypełnieniem pionowym – cena od 750 zł

Podane wartości obejmują cenę za metr bieżący danej konstrukcji z uwzględnieniem doradztwa.

POWIĄZANE REALIZACJE