BALUSTRADA WZÓR 1

Balustrada z drewna i stali nierdzewnej, wypełnienie w osi słupków

Balustrada z drewna i stali nierdzewnej, wypełnienie w osi słupków
Wizualizacja balustrady drewnianej
Projektowanie barierek drewnianych z wypełnieniem stalowym

Wersja podstawowa balustrady

Słupek balustrady
 • Przekrój słupka: 50x50mm
 • Budowa słupka: połączenie drewna ze stalą nierdzewną
 • Drewno: dowolny gatunek drewna (w ofercie posiadamy ponad 15 gat. drewna litego)
 • Uszlachetnienie powierzchni drewna: uszlachetniamy poprzez olejny lniany, twarde woski olejne oraz lakier poliuretanowy
 • Stal nierdzewna: szczotkowana w klasie 304
Poręcz
 • Poręcz: pochwyt drewniany 65x45mm
 • Drewno: dowolny gatunek drewna (w ofercie posiadamy ponad 15 gat. drewna litego)
Wypełnienie balustrady
 • Wypełnienie mocowane przez oś słupka
 • Wypełnienie: pręty ze stali nierdzewnej średnica 12mm
 • Ilość prętów: cztery

Opcje dodatkowe

 • Przekrój słupka: 60×60mm
 • Wypełnienie: pręty ze stali nierdzewnej średnica 16mm
 • Ilość prętów: pięć

Balustrada z drewna i stali nierdzewnej

Balustrada z drewna i stali nierdzewnej w wersji podstawowej, którą można dostosować do wymogów i oczekiwań klienta. Słupek balustrady o przekroju kwadratowym 50×50 mm stanowi połączenie drewna z elementami ze stali nierdzewnej, które na dole łączą się z podłogą, a na górze stanowią podstawę dla poręczy drewnianej. Balustradę możemy wykonać z dowolnego gatunku drewna krajowego i egzotycznego. W naszej ofercie znajduje się ponad 15 różnych gatunków drewna litego o indywidualnych i charakterystycznych dla danego rodzaju cechach strukturalnych i wybarwieniach. Aby wzmocnić strukturę drewna i podkreślić jego walory estetyczne, stosujemy różnego rodzaju uszlachetnienia, do których wykorzystujemy olej lniany, twarde woski olejne oraz lakier poliuretanowy. Do wykonania detali metalowych stosujemy stal nierdzewną szczotkowaną w klasie 304.

Pochwyt i wypełnienie

Poręcz balustradowa wykonana jest z drewna o przekroju prostokąta w wymiarach 65×45 mm. Rodzaj drewna dopasowujemy kolorystycznie i gatunkowo do słupków, tak aby stanowiły spójną całość. Balustrada z drewna i stali nierdzewnej posiada poziome wypełnienie mocowane przez oś słupka. Składa się ono z równej długości 4 prętów wykonanych ze stali nierdzewnej szczotkowanej. Pręty mają średnicę 12 mm i rozmieszczone są równomiernie na osi słupków.

Opcje dodatkowe

Na zamówienie wykonujemy również słupki o przekroju 60×60 mm oraz grubsze pręty o średnicy 16 mm. Istnieje również opcja dodania piątego szczebla w wypełnieniu balustrady. Kolor balustrady dobieramy wedle barw występujących w wystroju wnętrza, biorąc pod uwagę również gust klienta.

Balustrada z drewna i stali nierdzewnej z poziomym wypełnieniem w osi słupków

Ta minimalistyczna i lekka balustrada idealnie prezentuje się w otoczeniu schodów drewnianych wykonanych z tego samego gatunku drewna. Szeroki rozstaw prętów pozwala na zachowanie bezpieczeństwa, nie ograniczając przepływu światła, wprowadzając do aranżacji lekką nowoczesność. Połączenie drewna i stali nierdzewnej szczotkowanej, która odznacza się matowym wykończeniem powierzchni, jest harmonijne i spójne. Balustrada z powodzeniem może być stosowana w aranżacjach klasycznych oraz nowoczesnych, na przykład w stylu loft.

Dobór odpowiedniego koloru drewna sprawi, że barierka z drewna i stali nierdzewnej nabierze indywidualnego charakteru, idealnie wpisując się w daną przestrzeń. Walory estetyczne, które wprowadza do wnętrza drewno są nie do przecenienia. Ciepło, przytulny klimat i naturalne piękno w połączeniu z chłodną stalą, przełamuje rutynę i jest miłą dla oka odmianą dla tradycyjnych drewnianych balustrad.

Balustrada – cennik podstawowy

Koszt podstawowej wersji tej balustrady wynosi od 650 zł za metr bieżący. W cenę wchodzi doradztwo projektowe i techniczne wraz z pomiarem i montażem. Zawierana jest umowa, zawierająca kwoty płatności etapowej, których terminy są zgodne z kolejnością wykonanych prac. Balustrada z drewna i stali nierdzewnej objęta jest dwuletnią gwarancją, którą można wydłużyć do 7 lat.