Realizacja 13

Nowoczesny taras
Nowoczesna zabudowa tarasu
Nowoczesny dom z tarasem
Barierki na tarasy nowoczesne
Nowoczesny taras z płyt betonowych
Nowoczesny taras inspiracje
Taras nowoczesny
Nowoczesne tarasy

Nowoczesny taras

Wielokrotnie mieliśmy okazję wykonywać szklane balustrady do nowoczesnych tarasów, jednak ten projekt był dla nas bardzo wyjątkowy. Wystarczy przyjrzeć się nietypowej bryle domu, która urzeka swoją oryginalnością i szykownym minimalizmem. Otrzymaliśmy zadanie utworzenia bezpiecznej i estetycznej zabudowy, która podkreśli piękno budynku. Szkło jak zwykle idealnie spełniło swoją rolę, pięknie skomponowało się z całą aranżacją fasady domu…

Nowoczesna zabudowa tarasu

Przy okazji tego projektu mieliśmy przyjemność stworzyć zabudowę tarasową do obiektu zaprojektowanego przez biuro architektoniczne LK Project. Oryginalne pomysły projektantów przyciągają uwagę, są wyjątkowe! Bryły stworzonych przez nich domów są bardzo nowoczesne, niemal futurystyczne, lecz niepozbawione naturalnych akcentów. Budynek, do którego wykonaliśmy balustrady, jest wybitnie nowoczesny i minimalistyczny. Nie brak mu jednak akcentów stylu industrialnego. Naszym zadaniem było zaprojektowanie balustrad do tarasu znajdującego się na pierwszym piętrze domu. Barierki w pełni dopasowaliśmy do bryły i charakteru budynku, wpisaliśmy je w indywidualny projekt stworzony przez architektów. Połączenie szkła, betonu oraz pochwytu cienkościennego wypadło naprawdę nieźle. Wystarczy spojrzeć na fotografie przedstawiające tą realizację.

Nowoczesny taras ze szkłem

Nowoczesny taras z płyt betonowych

Beton, jako jeden z najtrwalszych materiałów, jest obecnie często wykorzystywany w aranżacjach tarasów oraz balkonów w nowoczesnych domach. Jego surowość i rustykalność zazwyczaj pojawia się w stylu industrialnym czy loftowym. Style te obecnie jeszcze cieszą się powodzeniem, lecz na
pierwszy plan wysuwa się skromny minimalizm. Taras z płyt betonowych został tutaj umiejscowiony na fasadzie domu o charakterze minimalistycznym. Jego chłodna struktura nawiązuje do otaczających budynek podjazdu oraz szarych detali wykończeniowych. Idealnie równe, kwadratowe płyty betonowe są nawiązaniem do geometrycznej bryły domu. Prostota i harmonia budynku emanuje spokojem, podobnie jak betonowy taras zwieńczony balustradą szklaną. Taka szklana zabudowa w pełni wpisuje się w tę aranżację, jednocześnie dodaje jej luksusowego wyglądu. Połączenie betonowego tarasu i szklanej barierki to świetny przykład nowoczesnego tarasu, który nawiązuje do stylu industrialnego.

Nowoczesny dom z tarasem

Dom prywatny, zaprojektowany i stworzony z myślą o indywidualnych potrzebach właścicieli, powstał dzięki odważnej myśli architektonicznej biura projektowego LK Project. Dom zdaje się być zbudowany z brył geometrycznych, i choć jest w odczuciu estetycznym przysadzisty, posiada także swoją lekkość. Swoboda bryły opiera się tutaj na podcieniach widocznych od frontu budynku. Parter wydaje się być węższy i bardziej rozbudowany od pierwszego piętra. Aby zrównoważyć przejście pomiędzy tymi dwoma poziomami, konieczne było zaprojektowanie odpowiedniej zabudowy tarasu. A to zadanie mogła spełnić jedynie nasza szklana balustrada, mocowana w profilu SHIFTED. Gdybyśmy wybrali inny rodzaj balustrady, równowaga kompozycyjna bryły mogłaby zostać zachwiana. Aby w pełni dopasować zabudowę do budynku, pomalowaliśmy pochwyt oraz profile na kolor z palety RAL, który perfekcyjnie pasuje do koloru stolarki okiennej. Szklana balustrada stanowi tutaj nie tylko rolę bezpiecznej barykady, ale także zwieńczenie całego projektu. Szkło stało się nowoczesną i niezastąpioną ozdobą fasady.

Barierki na tarasy nowoczesne

Do wykonania barierki użyliśmy szkła ESG/VSG 88.2 Float. To klasyczne szkło poddane laminacji jest jednym z najbezpieczniejszych rodzajów szkła. Widoczne na zdjęciach subtelne, zielonkawe zabarwienie balustrada zawdzięcza zawartości jonów żelaza w formatkach szklanych. Aby zapewnić domownikom maksimum bezpieczeństwa, zdecydowaliśmy, że wysokość balustrady powinna wynosić 1100 mm. Zakończenie barierki pochwytem cienkościennym było zabiegiem estetycznym i ergonomicznym. Poręcz ułatwia korzystanie z tarasu, łatwiej jest chwycić się takiej barierki niż w przypadku gdyby nie posiadała ona pochwytu. Również ze względów aranżacyjnych zdecydowaliśmy, że balustrada powinna być nieco cofnięta od krawędzi tarasu. Bezpieczny montaż w profilu SHIFTED sprawi, że zabudowa tarasowa będzie trwała i wytrzymała na czynniki atmosferyczne. Profile tego rodzaju posiadają odpływy drenujące, które chronią szkło przed ewentualnym uszkodzeniem podczas zamarzania wody porą zimową.

Nowoczesny taras inspiracje

Na co dzień zajmujemy się projektowaniem i realizacją projektów schodów oraz balustrad wewnętrznych i zewnętrznych. Wielokrotnie mieliśmy przyjemność współpracować z architektami projektującymi nowoczesne budownictwo. Ta zabudowa tarasu powstała dzięki temu, że projektanci z LK Project docenili nasze zdolności. Połączenie betonu oraz szkła sprawdza się w wielu nowoczesnych i minimalistycznych aranżacjach tarasów. Bazując na naszym doświadczeniu, stworzyliśmy bezpieczny i estetyczny taras, który może stać się teraz tłem dla ciekawej aranżacji. Gdybyśmy mieli wybierać w tej kwestii, sięgnęlibyśmy po meble z technorattanu i szklany stolik. Duże donice z cortenu mogłyby stać się miejscem na drzewka lub krzewy zimozielone. Taras z betonu to także świetne miejsce na donice ceramiki lub na drewniane skrzynki o charakterze rustykalnym. Ożywienie minimalistycznego tarasu kolorowymi kwiatami, nadałoby wystrojowi przytulności. Kilka ciepłych akcentów w postacie miękkich poduszek i narzuty dopełniłoby całości. Wszystko jednak w rękach właścicieli tego wyjątkowego domu, ozdobionego szklaną balustradą.