Realizacja 35

balustrada przestrzeń publiczna
barierka szklana w obiekcie użyteczności publicznej
balustrady w obiekcie użyteczności publicznej
balustrada użyteczność publiczna
balustrada miejsce publiczne
schody użyteczność publiczna
balustrady przestrzeń publiczna

Balustrada przestrzeń publiczna

Nasze produkty projektujemy, wykonujemy i instalujemy nie tylko na potrzeby inwestorów prywatnych, ale także dla różnego rodzaju firm.

Nasze realizacje spotkać można zarówno w domach prywatnych, jak i w przestrzeni komercyjnej. Tym razem przyszło nam wykonać szklane balustrady w obiekcie użyteczności publicznej.

Balustrada szklana

Inwestor poprosił nas o stworzenie nowoczesnej, industrialnej, elegancko wyglądającej balustrady wewnętrznej na klatce schodowej swojego budynku. Aby nie zasłonić kunsztu wykonania schodów, zdecydowaliśmy się na zastosowanie balustrady szklanej. Do wykonania elementów posłużyło nam bezpieczne szkło hartowane ESG/VSG w odcieniu Optiwhite.

Barwa szkła jest niemal niezauważalna ze względu na to, że jest ono maksymalnie przezroczyste i nie posiada charakterystycznego zielonkawego przebarwienia, które często widoczne jest w innych rodzajach podstawowych szkieł. Swoją przejrzystość zawdzięcza obniżeniu ilości żelaza w masie szklanej. Balustrada została osadzona na uchwytach punktowych ze stali nierdzewnej, które idealnie wpisały się w charakter industrialnej klatki schodowej.

Bezpieczeństwo użytkowania

Dla zwiększenia bezpieczeństwa u szczytu schodów zainstalowaliśmy furtkę wykonaną z tego samego rodzaju szkła. Kierując się zasadą, że balustrada ma wpisać się w zastaną przestrzeń, na furtce zamontowaliśmy klamkę w identycznym kolorze co stalowe uchwyty punktowe.

Projekt balustrady bez poręczy

Projekt balustrady od samego początku nie uwzględniał poręczy. Mogłaby ona zakłócić harmonię wnętrza, zasłaniając przestrzeń pomieszczenia. Dzięki rezygnacji z pochwytu, który swoją drogą nie był tutaj potrzebny, udało się nam zachować spójność balustrady z industrialnym, nowoczesnym wystrojem wnętrza oraz stylem niewielkiej klatki schodowej.

Szkło stało się tutaj idealnym spoiwem łączącym w całość materiały takie jak drewno i stal. Dzięki swojej przezroczystości subtelnie wtopiło się ono w zastaną przestrzeń, zachowując jednocześnie swój użytkowy charakter. Nie ograniczyło ono również przepływu światła, a jego neutralny kolor nie zmienił barw tworzących aranżację.

Interesują Państwa podobne przegrody szklane?

Proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • zdjęcia schodów betonowych
  • numer telefonu
  • lokalizację montażu
  • rzuty z projektu architektonicznego
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
  • określenie wzoru balustrady – wzorniki balustrad
Cennik balustrad szklanych

— NASZE REALIZACJE —