Realizacja 08

schody industrialne
schody w stylu industrialnym
schody loftowe
schody industrialne inspiracje
schody industrialne cena
schody industrialne design
schody drewniane industrialne

Schody industrialne

Schody industrialne to jeden z najciekawszych projektów, które dane nam było wykonać. Realizacja bazuje na betonowej konstrukcji, która jest charakterystyczna i bardzo popularna dla nowoczesnego budownictwa. Smaczku całej aranżacji dodaje strunowa, metalowa balustrada, która współgra z linią schodów, przebiegając pionowo na całej wysokości klatki schodowej.

Schody industrialne – beton i drewno

Nasz klient zdecydował się na elegancką stylizację, w której schody i podstopnie zostały wykonane z tego samego jasnego rodzaju drewna dębowego. Postanowił nie zakrywać betonu widocznego w profilu konstrukcji. Co więcej, na powierzchni pojawiły się nierównomierne strukturalne przetarcia, które nadały konstrukcji industrialnego i nowoczesnego charakteru. Ściany klatki schodowej utrzymane są w takiej samej stylistyce.

Występujące we wnętrzu ceglane dekory ocieplają aranżację, przełamując rutynę stonowanej bieli betonu. Na klatce schodowej został wykorzystany układ ze spocznikiem. Poruszanie się po takich schodach jest nie tylko komfortowe, ale i bezpieczne.

Schody w stylu loft

Konstrukcja schodów na linii zetknięcia ze ścianą, została zwieńczona białą ozdobną listwą, co podkreśla piękno naturalnego drewna dębowego, z którego wykonane są schody industrialne. Tuż nad listwą zamontowane zostały punktowe lampki w kształcie kwadratu, pasujące do całości. Ta skromna, świetlna dekoracja zapewnia bezpieczeństwo podczas chodzenia. Dzięki lampkom wszystkie stopnie są doskonale widoczne. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych kinkietów i lamp wiszących.

Strunowa barierka

Jeżeli chodzi o barierki, to klient zdecydował się na typowo industrialne rozwiązanie. Nietuzinkowa konstrukcja wykonana z metalowych, pionowo ustawionych prętów pomalowanych na czarno, łączy schody i sufit. W konstrukcji tej dominuje ażurowość, która pozostawia wolną przestrzeń między biegami schodów industrialnych. Ta dekoracyjna ścianka jest przymocowana do cokołu schodów.

Dla trwałości i intensywności koloru, pręty zostały pokryte farbą proszkową w odcieniu czarny mat. Barierka nadała klatce schodowej nowoczesnego i unikatowego charakteru, pozwalając na zachowanie przestronności. Dodatkowym atutem konstrukcji jest to, że bardzo łatwo utrzymać ją w czystości.

Styl industrialny

Na styl industrialny całej aranżacji wpływa zestawienie tworzyw, takich jak: metal, beton, drewno i cegła. Dla podkreślenia indywidualnego charakteru w aranżacji pojawił się obraz zdobiący jedną z ceglanych ścian. Połączenie czerni, stonowanej bieli, jasnej barwy dębowego drewna i dekoracyjnej cegły stworzyły w tym miejscu unikatowy klimat, charakterystyczny tylko dla tego miejsca.

Estetykę wnętrza podkreśla dyskretne, ciepłe oświetlenie, które sprawia, że wnętrze mimo swojej pozornej surowości jest w efekcie przytulne i ciepłe. Efektowny dodatek w postaci metalowej, czarnej barierki stał się dominantą wnętrza, nawiązując do drzwi wejściowych wykonanych z tego samego materiału.

Jeżeli są Państwo zainteresowani realizacją schodów w podobnym stylu – zachęcamy do kontaktu.

W celu wykonania kalkulacji cenowej proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • zdjęcia schodów betonowych
  • numer telefonu
  • lokalizację montażu
  • rzuty z projektu architektonicznego
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
  • określenie wzoru balustrady – wzorniki balustrad

— NASZE REALIZACJE —