Project Description

Realizacja 28

balustrada na rotulach
balustrada szklana rotule
rotule do szkła
balustrada szklana na rotulach gdańsk
szkło na rotulach
balustrada szklana na rotulach cena
balustrady szklane na rotulach
rotule do szkła
rotule na balustrady
mocowanie balustrady szklanej samonośnej

Balustrada szklana na rotulach

W aranżacjach takich, jak ta widoczna na zdjęciach, stawiamy zawsze na balustrady wykonane ze szkła, które jest materiałem idealnie łączącym z sobą różne rodzaje materiałów. Szkło scala różne style wnętrz, jest synonimem ponadczasowego piękna. Patrząc na wnętrze, w którym przyszło nam wykonać zwieńczenie schodów, od razu zdecydowaliśmy, że najlepszym zwieńczeniem znajdujących się tam schodów dywanowych będzie balustrada szklana na rotulach.

Bezpieczna balustrada szklana

Balustrada miała zostać zamontowana na obu biegach schodów dwubiegowych ze spocznikiem oraz na antresoli. Aby nie zaburzyć harmonii wnętrza i nie zasłonić kunsztu wykonania schodów, zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy balustradę ze szkła hartowanego Float o delikatnie zielonkawym zabarwieniu.

Odsunęliśmy przegrodę szklaną o kilka centymetrów od czoła żelbetowych schodów i osadziliśmy ją na punktowych rotulach ze stali nierdzewnej. Dla wzmocnienia bezpieczeństwa, balustradę zwieńczyliśmy wąską, minimalistyczną poręczą drewnianą, w odcieniu nawiązującym do koloru drewnianych schodów. Przekrój poręczy drewnianej wyniósł 40x40mm.

Nowoczesna balustrada ze szkła i drewna

Nasz projekt zachwycił klienta swoją nowoczesnością oraz jakością wykonania. Szklana balustrada idealnie wpisała się w zastane wnętrze, łącząc się w spójną aranżacyjną całość z elementami budującymi nowoczesną, loftową aranżację.

Przezroczystość szkła nie ograniczyła przestrzeni, lecz sprawiła, że balustrada wtopiła się otoczenie. Drewniana poręcz stała się pięknym dopełnieniem schodów dwubiegowych. Stalowe rotule o subtelnej barwie, oprócz swojej oczywistej funkcji, wprowadziły do wnętrza oryginalne akcenty, które stanowią ciekawy dodatek do drewna, bieli oraz ceglanej ściany.

W efekcie balustrada szklana wpisała się w zastaną przestrzeń, nie ingerując nadmiernie w jej pierwotny wygląd.

W celu wykonania kalkulacji cenowej proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • zdjęcia schodów betonowych
  • numer telefonu
  • lokalizację montażu
  • rzuty z projektu architektonicznego
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
  • określenie wzoru balustrady – wzorniki balustrad
Cennik balustrad szklanych