Realizacja 16

balustrada szklana przy schodach drewnianych
balustrada szklana
balustrada schodowa
balustrada

Balustrada szklana przy schodach drewnianych

Inwestor poprosił nas o zaprojektowanie i wykonanie balustrady w swoim domu. Podczas pierwszej wizyty naszym oczom ukazały się estetycznie wykonane schody dywanowe na betonie. Nie chcieliśmy ich zasłaniać, dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na osadzenie barierki na uchwytach punktowych ze stali nierdzewnej, które przymocowaliśmy do cokołu schodów betonowych. Balustrada szklana przy schodach drewnianych idealnie dopasowała się do otoczenia, nie zasłaniając schodów.

Estetyka i bezpieczeństwo przegród szklanych

Wewnętrzne schody drewniane potrzebują estetycznej oprawy w postaci barierki. Balustrada wewnętrzna podnosi bezpieczeństwo poruszania się po klatce schodowej, chroniąc domowników przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Kiedy w danej przestrzeni zastajemy schody tak starannie i ładnie wykonane, tak jak w przypadku schodów w domu tego klienta, najlepszym rozwiązaniem, które wybieramy jest barierka szklana. Zastosowane tutaj szkło hartowane 88.2 Float to gwarancja bezpieczeństwa.

Szkło Float

Balustrada szklana przy schodach drewnianych, którą widać na powyższych zdjęciach, jest naszym dziełem. Została ona zamontowana na całej długości schodów oraz na piętrze. Do jej wykonania użyliśmy szkła ESG/VSG Float 88.4, które odznacza się charakterystyczną barwą, która jest dokładniej widoczna na krawędziach grubych formatek.

Zielonkawy odcień subtelnie odcina się na tle białych ścian oraz cokołu schodów żelbetonowych. Swój naturalny kolor szkło zawdzięcza obecności znajdujących się w jego strukturze jonów żelaza. Nazwa “Float” pochodzi od procesu produkcji, podczas którego szklana masa krzepnie na powierzchni roztopionego cynku.

Balustrada schodowa

Balustradę schodową zamocowaliśmy na uchwytach punktowych, które wyróżniają się swoją srebrzystością na tle szkła. Aby zachować spójność z zastaną aranżacją klatki schodowej, uchwyty zostały umieszczone symetrycznie względem lampek oświetlających stopnie.

Na życzenie inwestora balustrada została maksymalnie dosunięta do cokołu schodów, widoczna na zdjęciach szpara ma długość zaledwie 10mm. Dodatkowym walorem estetycznym tego projektu jest fakt, że szkło współgra z występującymi w otoczeniu detalami – wiszące kryształowe lampy – kinkiet oraz lampa zwisająca.

Jeśli myślicie Państwo o podobnej barierce w swoim domu, proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • zdjęcia schodów betonowych
  • numer telefonu
  • lokalizację montażu
  • rzuty z projektu architektonicznego
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
  • określenie wzoru balustrady – wzorniki balustrad
Wewnętrzne balustrady schodowe

— NASZE REALIZACJE —