Realizacja 28

białe schody z balustrada szklana
białe schody
białe schody drewniane
schody białe drewniane
schody z barierką
biała barierka schody
balustrada na schody biała
białe schody w domu
poręcze do schodów
nowoczesne białe schody
biała poręcz

Białe schody drewniane z balustradą

Zdjęcia powyżej przedstawiają jeden z najciekawszych projektów, jakie wykonaliśmy w ostatnim roku. Klient zlecił nam stworzenie schodów i wewnętrznych barierek szklanych na jednym z pięter swojego domu. Idealnym rozwiązaniem okazały się białe schody drewniane dwubiegowe wykonane z trwałego i szlachetnego materiału jakim jest drewno dębowe. Biała farba z palety RAL dopełniła całości, podkreślając charakter wnętrza i zabezpieczając wangi schodów przed zniszczeniem.

Schody oraz balustrada szklana

Zlecenie obejmowało wykonanie schodów oraz balustrad szklanych, które miały zająć powierzchnię 6m2. Klientowi zależało na jasnej, świeżej kolorystyce, pasującej do reszty aranżacji salonu znajdującego się na pierwszym piętrze.

Niewielka przestrzeń i preferencje klienta skłoniły nas do stworzenia projektu białych schodów drewnianych policzkowych wraz z balustradami szklanymi zamocowanymi na uchwytach punktowych. Balustrada została umieszczona na wewnętrznej linii obu biegów schodowych. Ażurowość schodów i minimalizm tej aranżacji wprowadziły do wnętrza lekkość, nadmiernie nie ograniczając światła.

Nowoczesny design

Stworzyliśmy schody w układzie dwubiegowym, podzielone na dwie partie oddzielone od siebie spocznikiem. To znacznie zwiększyło komfort użytkowania schodów. Stopnie zostały wykonane z trwałego i solidnego drewna dębowego o ciepłej, jasnej kolorystyce, charakterystycznej dla tego naturalnego materiału. Policzki schodowe zostały pomalowane na biało w odcieniu dostępnym w zakresie palety RAL, który idealnie odpowiadał kolorystyce drzwi wewnętrznych.

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej kolorystki oraz funkcjonalnej i wygodnej konstrukcji schodów połączonych z szklanymi balustradami, udało się nam zachować spójność wnętrza i stworzyć w nim schody na miarę nowoczesnego designu.

Białe schody drewniane

Biel policzków współgra z detalami występującymi w otoczeniu i delikatnie kontrastuje z szarością ścian, wyróżniając się na ich tle. Kolor ten jest również nawiązaniem do mebli wchodzących w skład aranżacji salonu. Gładka, matowa powierzchnia policzków wprowadza do wnętrza skromny minimalizm, jest synonimem ponadczasowego piękna designu. Biel idealnie harmonizuje z kolorem drewna dębowego, podkreślając jego naturalność i efektowną strukturę.

Elementy te idealnie wpisują się w styl skandynawski, który jest synonimem ciepła domowego ogniska, przytulności i bliskości naturalnego piękna. Charakter ten podkreśla drewniany stół widoczny na zdjęciach salonu. Białe schody policzkowe zostały zatem idealne wpisane w projektowaną przestrzeń.

Wygodna poręcz i płynne przejścia

Połysk szklanych paneli tworzących balustradę dodaje kompozycji nowoczesnego szyku, jednocześnie nie ograniczając przepływu światła padającego z góry od strony okna. Szkło stanowi barierę zabezpieczającą podczas wchodzenia i schodzenia, jednocześnie scalając się z otoczeniem dzięki swojej przezroczystości.

Ciekawy efekt wizualny w postaci unoszącej się, drewnianej poręczy jest zwieńczeniem całej aranżacji. Wygodna, drewniana poręcz do dodatkowe udogodnienie podczas poruszania się między piętrami. Poręcz i stopnie nawiązują kolorystycznie do ciepłej, jasnej barwy
podłóg, tworząc płynne przejście między tymi elementami.

Efektowne stalowe śruby scalające szklane balustrady z białymi policzkami, pełnią tutaj dyskretnie swoją rolę wzmacniającą konstrukcję.

Jeśli interesuje Państwa realizacja schodów tego typu, proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • rzuty z projektu architektonicznego (rzut parteru, piętra oraz przekrój)
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub wizualizacje dołączone do projektu architektonicznego
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
  • określenie wzoru balustrady do wykonania na schodach oraz antresoli
  • numer telefonu
  • lokalizację montażu

— NASZE REALIZACJE —