Project Description

Realizacja 27

schody kolor orzech
stopnie schodowe
trepy na schody
stopnie na schody
wykończenie schodów wewnętrznych
schody orzech

Klasyczne dębowe stopnie w kolorze orzechowym

Po wejściu do wnętrza tego domu od razu wyczuliśmy, jaki styl przypadnie do gustu jego właścicielowi. Biorąc pod uwagę powstałe podczas budowy klatki schodowej schody betonowe, wspólnie z klientem uzgodniliśmy, że najlepszym ich wykończeniem będą klasyczne dębowe stopnie w kolorze orzechowym. Drugim uzgodnionym elementem była balustrada wewnętrzna o klasycznym fasonie.

Schody drewniane z białymi podstopniami

Do wykonania stopni użyliśmy ciemnego drewna dębowego, które następnie poddaliśmy uszlachetnieniom, wydobywając z nich naturalne piękno naturalnej faktury surowca. Widoczne na zdjęciach białe podstopnie pokryliśmy płytą zbrojoną włóknem szklanym. Tak przygotowaną bazę pomalowaliśmy białą farbą ceramiczną Benjamin Moore.

Schody w układzie zabiegowym zostały wygięte pod kątem 180 stopni. W połowie długości wykonaliśmy zwężające się ku środkowi stopnie, które ułożyły się w kształcie wachlarza. Stopnie zostały delikatnie wysunięte przed cokoły schodów betonowych. Aby stworzyć płynne przejście między podstopniami i drewnianymi elementami, zwieńczyliśmy stopnie listwowaniem w kolorze identycznym do barwy drewna w kolorze orzechowym.

Balustrada z drewna i stali nierdzewnej

Zwieńczyliśmy schody klasyczną balustradą wewnętrzną, wykonaną z drewna oraz stali nierdzewnej. Podzieliliśmy ją na trzy partie – dwie na biegach schodów oraz jedna na antresoli. Kolor pochwytu oraz słupków, o kwadratowym przekroju, pasuje idealnie do koloru stopni oraz listwowania.

Balustrada odgradzająca antresolę od klatki schodowej zamocowana jest na szerokiej obwolucie, które otacza jej krawędź. Powierzchnia poręczy oraz słupków została poddana uszlachetnieniom poprzez bejcę oraz lakier poliuretanowy, które nadały ostateczny orzechowy odcień balustradzie. Balustrada posiada wypełnienie mocowane przez oś słupka, które tworzą pręty ze stali nierdzewnej o średnicy 12mm.

Podstopnie z oświetleniem LED

Biorąc pod uwagę charakter wnętrza, jego minimalistyczny i nowoczesny styl, zdecydowaliśmy się na odważny krok. Pod delikatnie wysuniętymi przed cokół schodów stopniami drewnianymi, zamontowaliśmy liniowe oświetlenie LED.

Białe punkciki świetlne odbijają się na błyszczącej powierzchni drewna, nadając im lekkości i rozświetlając ich ciemnoorzechową barwę. Stworzony w ten sposób kontrast wnosi do wnętrza powiew nowoczesności, a światełka LED podświetlając schody, z powodzeniem zastępują tradycyjne oświetlenie klatki schodowej. Jest bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza porą nocną, gdy nie chcemy zakłócać spokoju domowników palącym się ostro światłem lamp lub kinkietów.

Schody w kolorze orzechowym

Elementy ze stali nierdzewnej, które wchodzą w skład balustrady, podkreślają nowoczesność wnętrza. Pięknie komponują się z bielą ścian oraz orzechowym kolorem stopni. Klasyczne wypełnienie w osi słupków balustrady pozwoliło na zachowanie lekkości kompozycji, tworzy harmonię wraz ze schodami.

Rezygnacja z nadmiernej i zbędnej dekoracyjności pozwoliła na zachowanie klasycznej formy. Idealnym uzupełnieniem ciemnoorzechowej barwy schodów są ciemnozielone rośliny, które sprawiają, że stopnie zaczynają nabierać stylistyki aranżacji kolonialnej.

W celu wykonania kalkulacji cenowej proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • zdjęcia schodów betonowych
  • numer telefonu
  • lokalizację montażu
  • rzuty z projektu architektonicznego
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
  • określenie wzoru balustrady – wzorniki balustrad