Realizacja 02

Nowoczesne balustrady na schody wewnętrzne
Nowoczesna balustrada na schody wewnętrzne
balustrady samonośne
mocowanie balustrady szklanej samonośnej
wpuszczana balustrada szklana
balustrady szklane wpuszczane
nowoczesne balustrady szklane wpuszczane
Schody z barierkami
Nowoczesne barierki na schody wewnętrzne
Nowoczesne balustrady na schody

Nowoczesne balustrady na schody wewnętrzne

Jesienią 2020 roku mieliśmy okazję zrealizować zlecenie na drewniane schody dywanowe z nowoczesną balustradą i oświetleniem LED. Klatka schodowa w domu klienta była dość przestronna, a schody zostały zbudowane w konstrukcji ze spocznikiem. Jest to jeden z najbardziej praktycznych i zajmujących najmniej miejsca sposobów instalacji schodów.

Schody dywanowe na betonie

Do stworzenia schodów wykorzystaliśmy obłogowane drewno dębowe klasy premium, które zostało odpowiednio zabezpieczone i zawoskowane, aby zachować swój piękny, naturalny kolor i fakturę. Na gotowe, betonowe schody, położyliśmy drewniany, kaskadowo spływający dywan o grubości 40mm. Został on dopasowany tak, aby idealnie współgrał z podłogami na parterze oraz na piętrach. Konstrukcja ta już w wersji “surowej” wyglądała bardzo stylowo i elegancko, idealnie komponując się z wnętrzem domu.

Schody dywanowe – czym są?

Jak sama nazwa wskazuje, schody dywanowe kładą się niczym dywan, spływając kaskadami po niewidocznych stopniach. Jest to forma oparta na żelbetowej konstrukcji nośnej. Ich atutem jest ewidentna dekoracyjność oraz piękna, płynna linia.

Nowoczesna balustrada na schody wewnętrzne

Kolejnym krokiem, jaki poczyniliśmy, aby stworzyć wymarzone schody naszego klienta, był montaż nietuzinkowych balustrad i poręczy. Po jednej stronie zainstalowaliśmy balustrady ze szkła Float, które zostały wpuszczone w bieg schodów, efektownie “zamykając” całą kompozycję. Balustrady szklane zostały zwieńczone wąskimi poręczami wykonanymi z eleganckiego drewna dębowego.

Od strony ściany zamontowaliśmy drewniane poręcze naszego autorskiego projektu, podświetlone od spodu światłem LED. Był to zabieg, który nieco urozmaicił i przełamał surowość betonowej, rustykalnej ściany dekoracyjnej. Dodatkowym atutem naszego pomysłu, była możliwość sterowania oświetleniem za pomocą pilota. Idea ta okazała się doskonałym rozwiązaniem – niezwykle praktycznym na klimatycznej klatce schodowej.

Spójna kompozycja

Kolor drewna dębowego łączy się z kolorem podłogi i dekoracyjnej, drewnianej półki składającej się z ustawionych pionowo lameli. Szklane balustrady zostały płynnie zespolone ze schodami dywanowymi, co dało bardzo ciekawy efekt wizualny – ciemny zygzak wyraźnie rysujący się na jasnym tle. Linia ta dynamicznie współgra z kaskadową linią niewysokich stopni. Schody dywanowe łączą się płynnie z wszystkimi poziomami budynku, stanowią idealne uzupełnienie aranżacji poszczególnych pięter.

Drewno wprowadza do wnętrza ciepło i naturalność, które w połączeniu z roślinnością oscylują wokół stylu kolonialnego z delikatną nutką dzikości. Połączenie szkła, stonowanej bieli ścian, stalowej szarości płyt betonowych oraz drewnianych poręczy z podświetleniem LED wprowadza do wnętrza nowoczesny charakter.

Lekkość i nowoczesność

Szklane balustrady nie ograniczają przepływu światła na klatce schodowej, wprowadzają do aranżacji lekkość i ponadczasową klasykę. Szkło jest materiałem, który łączy style, nie ingerując zbytnio w daną przestrzeń. Światło LED o delikatnie niebieskawym zabarwieniu przyciąga uwagę, jest dominantą całej kompozycji, jednocześnie pełniąc rolę funkcjonalną. Takie nowoczesne oświetlenie stanowi efektowną alternatywę dla tradycyjnych lamp zwisających czy kinkietów ściennych. Dodatkowym atutem i udogodnieniem jest możliwość zdalnej regulacji światła przy pomocy pilota.

Wygoda i ponadczasowość

Drewniana poręcz ociepla tonalnie ściany w odcieniu stonowanej bieli oraz rustykalne płyty w kolorze stalowoszarym, imitującym surowy beton. Wygodne schody dywanowe podzielone są spocznikami, które dają gwarancję komfortowego wchodzenia i schodzenia. Szklane balustrady i drewniane poręcze stanowią świetne tło dla dalszej aranżacji. Z powodzeniem będą cieszyły oko przez długie lata, jednocześnie zachowując swoją nowoczesność i ponadczasową elegancję. Spójna kompozycyjnie całość, wygoda, naturalność i nowoczesność to esencja tej aranżacji.

Szukacie Państwo firmy, która wykonuje te i podobne schody na beton oraz balustrady szklane? Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami!

W celu wykonania kalkulacji cenowej proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • zdjęcia schodów betonowych
  • numer telefonu
  • lokalizację montażu
  • rzuty z projektu architektonicznego
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
  • określenie wzoru balustrady – wzorniki balustrad

— NASZE REALIZACJE —