Realizacja 10

schody drewniane samonośne
schody drewniane samonośne pełne
schody drewniane samonośne dębowe
schody drewniane samonośne cena
schody drewniane samonośne zabiegowe
schody drewniane samonośne ze szkła
schody samonośne dywanowe
schody drewniane samonośne konstrukcja
schody drewniane
schody samonośne drewniane

Schody drewniane samonośne z dębu naturalnego

Inwestor zlecił nam wykonanie schodów w swoim domu. Obszerność klatki schodowej i chęć zachowania wizualnej lekkości nowoczesnego wnętrza, sprawiły, że wspólnie zdecydowaliśmy się na schody dywanowe powieszone na laminatach szklanych.

Połączenie drewna dębowego z przezroczystością szklanych balustrad okazało się dobrym pomysłem. Inwestor ostatecznie wybrał schody drewniane samonośne w układzie dywanowym.

Szklane balustrady schodowe

Do wykończenia schodów wykorzystaliśmy hartowane szkło laminowane Optiwhite o grubości 17mm. Wytrzymałość tego materiału pozwoliła na odważny krok. Cały ciężar utrzymania ważących kilkaset kilogramów schodów, przenieśliśmy na szklane formatki, które łączą konstrukcję z podciągami klatki schodowej.

Schody są zawieszone w powietrzu, nie posiadają żadnej zewnętrznej konstrukcji wspierającej. Są one po prostu powieszone na szkle! Dla równowagi kompozycyjnej i zachowania maksimum bezpieczeństwa, pomiędzy biegami schodów zainstalowaliśmy formatki łączące obydwa poziomy na wysokości spocznika od strony wewnętrznej. Balustrada została zwieńczona drewnianą poręczą, w kolorze identycznym do barwy schodów.

Schody dywanowe samonośne

Drewniane schody samonośne to “konik” naszej firmy. Schody te są według nas jednymi z najbardziej efektownych elementów wchodzących w skład nowoczesnych, designerskich aranżacji. Stopień trudności ich wykonania jest dużym wyzwaniem, którego chętnie się podejmujemy. Aby dobrze stworzyć takie schody drewniane samonośne, niezbędne są precyzyjne obliczenia projektowe i najwyższa staranność.

Do wykonania tej aranżacji użyliśmy drewna dębowego o grubości 100mm, które zostało uszlachetnione jedwabistym woskiem olejnym. Schody stworzyliśmy w układzie dwubiegowym ze spocznikiem. Kaskadowa linia układu dywanowego sprawia, że kompozycja jest nowoczesna, lekka i dynamiczna.

Elementy zastanej przestrzeni

Projektując schody drewniane w domu klienta musieliśmy uwzględnić dynamiczną aranżację wnętrza, wysokie sufity, dużą przestrzeń oraz elementy dekoracyjne, takie jak np. tapety ścienne, lampy i wiszące na ścianach obrazy. Schody stylistycznie i pod względem użytych materiałów nawiązują do mebli – komoda, stół, krzesła, które podobnie jak schody są wykonane z litego drewna dębowego. Minimalistyczne drewniany pochwyt umiejscowiony na szklanych balustradach, stał się nieodłącznym elementem wpisującym się w aranżację domu.

Przed podjęciem realizacji schody zostały zaprojektowane w programie CAD. Konstruktor dokonał szczegółowych pomiarów w zakresie statyki schodów – modułów ugięcia, bezpieczeństwa konstrukcji itp. Inwestorzy otrzymali precyzyjną wizualizacje 3D, która całościowo zobrazowała im projekt. Wykonanie drewnianych schodów samonośnych okazało się bardzo dobrym wyborem.

Interesuje Państwa podobna realizacja? Proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • rzuty z projektu architektonicznego (rzut parteru, piętra oraz przekrój)
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub wizualizacje dołączone do projektu architektonicznego
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
  • określenie wzoru balustrady do wykonania na schodach oraz antresoli
  • numer telefonu
  • lokalizację montażu

— NASZE REALIZACJE —