Realizacja 31

schody drewniane w nowoczesnej formie
nowoczesne schody betonowe
nowoczesne schody w salonie
nowoczesne schody drewniane
schody drewniane nowoczesne
schody nowoczesne drewniane
schody drewniane nowoczesne na beton
nowoczesne schody drewniane na beton
nowoczesne schody wewnętrzne drewniane
drewniane schody nowoczesne
nowoczesne schody w domu

Schody dywanowe w nowoczesnej formie

Inwestor zlecił nam zaprojektowanie i wykonanie prostych, estetycznych schodów na klatce schodowej we wnętrzu swojego domu. Biorąc pod uwagę zastane elementy przestrzeni podjęliśmy decyzję, że najlepszym rozwiązaniem będą schody drewniane oraz klasyczna, szklana balustrada z drewnianym pochwytem.

Schody kładzione na beton

Widoczne na zdjęciach schody dywanowe w nowoczesnej formie zostały wykonane z bardzo dobrego jakościowo drewna dębowego, którego często używamy podczas budowania naszych realizacji. Schody zostały położone na żelbetonowej konstrukcji, która powstała podczas budowy domu.

Biorąc pod uwagę stylistykę zastanych wnętrz oraz kolorystykę aranżacji domu, zdecydowaliśmy się na użycie drewna bielonego, idealnie dopasowanego do kolorystyki podłóg obu pięter. Schody bielone i pokryte lakierem na długo zachowają swój ładny wygląd i subtelny, kredowy odcień.

Nowoczesne schody drewniane

Zastosowana konstrukcja dwubiegowa ze spocznikiem daje maksimum komfortu przemieszczania się. Aby podnieść poziom bezpieczeństwa zamontowaliśmy szklane balustrady zakończone drewnianą poręczą. Miała ona przebiegać wzdłuż całej długości schodów i kończyć się na antresoli. Brak miejsca pomiędzy biegami schodów okazał się być wyzwaniem, lecz poradziliśmy sobie z tym problemem, stosując nietypowe aczkolwiek oryginalne rozwiązanie.

Zdecydowaliśmy się na zakończenie balustrady pierwszego biegu pod linią schodów żelbetowych biegu drugiego. Pozwoliło to na maksymalne zabezpieczenie konstrukcji, lecz nie tylko. Ta nietypowa forma, choć minimalistyczna i lekka, wprowadza do wnętrza dynamikę, stanowi oryginalny akcent nowoczesnego designu.

Użytkowe balustrady szklane

Aby estetycznie zwieńczyć schody dywanowe w tak minimalistycznym wnętrzu, wykonaliśmy balustrady szklane z klasycznym pochwytem drewnianym. Do zrealizowania tego projektu posłużyła nam „Balustrada szklana z drewnianym pochwytem” nasz wzór numer 4, którą można zobaczyć w dziale „wzorniki balustrad” znajdującym się w naszej ofercie.

Dla ujednolicenia kompozycji poręcz, podobnie jak schody dywanowe, została wykonana z drewna dębowego, które następnie zostało rozbielone i pokryte trwałym lakierem. Szkło pozwoliło na zachowanie przestronności klatki schodowej, wtopiło się w otoczenie, nie ingerując w estetykę wykonania schodów.

Spójność z zastaną przestrzenią

W domu klienta dominują jasne, naturalne barwy – biel, ecru, jasne odcienie brązów. Wykonane przez nas schody pięknie skomponowały się z kolorystyką salonu i holu. Wnętrze jest pełne przestrzeni i jasne – z powodzeniem można by było w nim zastosować styl skandynawski.

Nowoczesne drewniane schody oraz szklana balustrada to idealne tło dla naturalnych i lekkich aranżacji w stylu eko, bali lub w stylu prowansalskim. Wykonaliśmy schody i balustrady, reszta inwencji należy do klienta.

Jeśli chcielibyście Państwo uzyskać podobny efekt w swoim domu, zapraszamy do kontaktu.

Proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • zdjęcia schodów betonowych
  • numer telefonu
  • lokalizację montażu
  • rzuty z projektu architektonicznego
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
  • określenie wzoru balustrady – wzorniki balustrad

— NASZE REALIZACJE —