Realizacja 12

schody na poddasze
schody drewniane
schody drewniane na poddasze
schody na poddasze użytkowe
schody na poddasze zdjęcia

Schody na poddasze

Inwestor, dla którego wykonaliśmy powyższą realizację, zlecił nam wykonanie nowoczesnych schodów na poddasze, które pełniło funkcję antresoli. Ze względu na długą ścianę przeznaczoną na projekt schodów, zdecydowaliśmy się na wykorzystanie całej tej przestrzeni i stworzenie czegoś wyjątkowego. Dzięki tym postanowieniom i założeniom, stworzyliśmy projekt 3d, a następnie wykonaliśmy schody ażurowe z czarnymi policzkami w układzie zabiegowym.

Schody drewniane na poddasze użytkowe

Ze względu na elementy aranżacyjne zastanego wnętrza oraz sporą przestrzeń przeznaczoną do zagospodarowania, wykonaliśmy efektowne schody policzkowe na wangach. Miały one łączyć parter z poddaszem użytkowym, które spełniało rolę antresoli przeznaczonej do rozrywki, z uwzględnieniem miejsca na kącik muzyczny.

Schody są dynamicznie wygięte pod kątem 90 stopni, dokładnie na wysokości ¾ konstrukcji. Stopnie wykonaliśmy z drewna dębowego w wyjątkowo ciepłej, miodowej barwie. Policzki schodowe z kolei zostały pomalowane mocno kryjącą, czarną farbą. Dzięki temu udało się nam uzyskać piękny kontrast, który podkreślił nowoczesną elegancję wnętrza. Konstrukcja została wyposażona w ukryty system montażu stopni schodowych do wang.

Balustrady ze szkła konstrukcyjnego

Schody drewniane na poddasze wykończyliśmy szklanymi balustradami Optiwhite. Pozbawione poręczy szklane barierki, zainstalowaliśmy przy pomocy uchwytów punktowych pomalowanych w czarnym kolorze z palety barwnej RAL. Balustrada została przymocowana do zewnętrznych boków policzków stalowymi rotulami.

Równomierny, rytmiczny podział formatek szkła dodatkowo wpływa na estetykę wykonania. Szkło pokrywa się z profilem policzka, jest idealnie docięte do jego dolnej krawędzi. Jedna z formatek szkła zamontowanych na poddaszu tworzy szklaną ścianę, która łączy podłogę z sufitem – jest precyzyjnie docięta do spadzistej linii sufitu. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, balustradę antresoli zamocowaliśmy w czarnym profilu liniowym shifted = pomalowanym na czarno (RAL9005).

Industrialna oryginalność

Wyraźny kontrast pomiędzy klasyczną bielą ścian i równie klasyczną czernią policzków nadał wnętrzu dynamiki. Schody policzkowe stanowią tutaj dominantę, która wyraźnie wyróżnia się z minimalistycznego otoczenia. Lazurowe szkło Optiwhite, które spełnia tutaj funkcję zabezpieczającą, stanowi dodatkowy element kompozycji, dodając jej lekkości i rześkości. Przezroczyste tafle szkła, które delikatnie połyskują w świetle lamp, są synonimem nowoczesności. Dzięki przezroczystości barierek, ażurowość i kunszt wykonania schodów, widoczny będzie z każdego punktu aranżacji, prezentując się korzystnie zarówno z punktu widzenia antresoli, jak od dołu.

Kropką nad „i” tego projektu jest efektowne wygięcie schodów w ich górnej partii. Czarna linia profili okalających krawędzie antresoli stanowi wraz z policzkami płynne przejście. Tak skomponowana aranżacja nabiera industrialnego charakteru okraszonego solidną dawką oryginalnego designu.

Szukacie Państwo wykonawcy do podobnego projektu?

Proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • rzuty z projektu architektonicznego (rzut parteru, piętra oraz przekrój)
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub wizualizacje dołączone do projektu architektonicznego
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
  • określenie wzoru balustrady do wykonania na schodach oraz antresoli
  • numer telefonu
  • lokalizację montażu

— NASZE REALIZACJE —