Realizacja 25

balustrada na schody
balustrada na schody wewnętrzne
balustrady na schody
balustrady szklane na schody
nowoczesne balustrady na schody
balustrady na schody nowoczesne

Balustrada na schody

Jeden z inwestorów zlecił nam zaprojektowanie i wykonanie balustrad wewnętrznych w jego domu. W zastanej przestrzeni zobaczyliśmy ciemnobrązowe schody dywanowe kładzione na beton. Aby nie zakłócić równowagi wnętrza i nie zasłonić pięknie wykonanej konstrukcji schodów dwubiegowych, zdecydowaliśmy się na szklaną balustradę. Szklana balustrada na schody z poręczą drewnianą idealnie dopasowała się do pozostałych detali wnętrza.

Szklana balustrada na schody drewniane

Do stworzenia balustrady wykorzystaliśmy bezpieczne szkło hartowane w odcieniu Optiwhite. Dzięki temu uzyskaliśmy solidną i bezpieczną barierkę na całej długości schodów wewnętrznych oraz antresoli piętra. Balustrady osadziliśmy na nierdzewnych uchwytach punktowych – rotulach wykonanych ze stali nierdzewnej szczotkowanej.

Zwieńczeniem szklanej konstrukcji stała się minimalistyczna drewniana poręcz w kolorze nawiązującym do koloru podłóg. Pochwyt został zintegrowany z pionowymi słupkami, które stanowią obramowanie formatek wchodzących w skład szklanej balustrady.

Balustrady na schody nowoczesne

Pomimo, że wykonywanie wewnętrznych schodów drewnianych stanowi jedną z naszych głównych usług, chętnie podejmujemy się także tworzenia balustrad do gotowych już schodów. W porozumieniu z inwestorem stworzyliśmy nowoczesny projekt balustrady szklanej z poręczą drewnianą.

Dzięki zastosowaniu szkła Optiwhite, nakładające się na cokoły schodów formatki, nie powodują przebarwień ściany. Sprawia to, że balustrada nie odcina się od cokołu lecz stanowi z nim spójną całość. Kolor poręczy jeszcze mocniej integruje barierkę ze schodami. Aby podkreślić naturalną strukturę drewna dębowego pokryliśmy poręcz lakierem wodnym w kolorze ciemnobrązowym, który nawiązuje do koloru podług i detali.

Dodatkowe zalety

Na życzenie inwestora wykonaliśmy także bramki drewniane, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie najmłodszych domowników. Jest to jednak rozwiązanie tymczasowe, bez problemu będzie można je usunąć, gdy nadejdzie odpowiednia chwila. Maksymalne dosunięcie balustrady szklanej do schodów oraz antresoli zwiększyło bezpieczeństwo.

Szukacie Państwo podobnej realizacji?

Proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • zdjęcia schodów betonowych
  • numer telefonu
  • lokalizację montażu
  • rzuty z projektu architektonicznego
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
  • określenie wzoru balustrady – wzorniki balustrad

— NASZE REALIZACJE —