Project Description

Realizacja 01

schody jednobiegowe
schody drewniane jednobiegowe
schody jednobiegowe drewniane
schody jednobiegowe proste
schody jednobiegowe rzut
nowoczesne schody jednobiegowe
schody jednobiegowe ze spocznikiem
schody jednobiegowe w domu
schody jednobiegowe dom jednorodzinny
schody
schody drewniane
schody jednobiegowe w salonie
schody jednobiegowe cena
schody jednobiegowe balustrady
schody jednobiegowe metalowe

Schody jednobiegowe

Schody jednobiegowe, widoczne na zdjęciach powyżej, to jedna z naszych najnowszych realizacji i dużych wyzwań. Na prośbę klienta stworzyliśmy w jego awangardowym wnętrzu nowoczesne schody drewniane na wangach oraz szklane balustrady. Są to schody, które można zaliczyć do kilku oferowanych przez nas kategorii – schody na wangach, z policzkami stylizowanymi na metalowe.

Schody na wangach i barierki szklane

Nasza realizacja objęła stworzenie spójnych z otoczeniem schodów o układzie jednobiegowym w stylu nowoczesnym, a także wykonanie balustrad szklanych biegnących wzdłuż schodów oraz balustrad na piętrach. Barierki szklane wykończyliśmy wąską drewnianą poręczą pasującą kolorystycznie do detali występujących w zastanym otoczeniu.

Wykonaliśmy dwa poziomy schodów prowadzących z parteru na pierwsze, a stamtąd na drugie piętro. Stopnie wykonaliśmy z drewna dębowego, uszlachetniając je naturalnym woskiem podkreślającym walory estetyczne tego szlachetnego materiału. Policzki schodów jednobiegowych zostały wykonane z wytrzymałego i trwałego drewna konstrukcyjnego, a następnie pomalowane farbą kryjącą, nadającą im nowoczesnego, metalicznego wyglądu pasującego do detali występujących w zastanej przestrzeni.

Czym są schody jednobiegowe?

Schody jednobiegowe prowadzą nas prosto do celu, nie pozostawiając miejsca na spoczniki i łamania. Zachęcają do wchodzenia, prowadzą prosto ku górze. Idealnie nadają się do pomieszczeń komercyjnych, biur, centrów handlowych.

Schody spójne z otoczeniem

Zastana przestrzeń, w którą trzeba wpasować element, wymaga od projektanta wielowymiarowego postrzegania elementów wnętrza. W tym jednak wypadku schody zostały płynnie wplecione w aranżację, a nie sztucznie wstawione. Podczas projektowania wzięliśmy pod uwagę wszystkie elementy – kolor ścian, podłóg, drzwi, a także oświetlenie i dodatki.

Dzięki kolorystycznemu nawiązaniu do drewna na poszczególnych poziomach budynku, stopnie schodów idealnie dopasowały się do zastanej przestrzeni. Zastosowanie jednolitej barwy wang oraz poręczy sprawiło, że cały układ zachował jednolity charakter, płynnie przebiegając pomiędzy piętrami. Szkło świetnie łączy style i poziomy – jest jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów. Wprowadza do wnętrza światło i przestrzeń, gwarantując spójność układu z otoczeniem. Dzięki połączeniu szklanych balustrad wąską, czarną poręczą, cały układ jest jednolity.

Nowoczesne i ponadczasowe

Połączenie jasnego drewna, matowoczarnych wang i poręczy oraz stonowanej bieli ścian sprawiło, że wnętrze nabrało typowo industrialnego, nowoczesnego charakteru. Minimalizm schodów jednobiegowych dopasował je do otoczenia. Nie dominują one nad innymi detalami, lecz idealnie uzupełniają całą aranżację. Załamania poręczy pomiędzy poszczególnymi poziomami dodają dynamiki. Schody płynnie prowadzą ku górze, zachęcając do podążenia za ich linią. Szklane balustrady nie ograniczają przestrzeni, wpuszczają światło do wnętrza klatki schodowej. Niezbyt wysokie rozmieszczenie stopni, umiejscowionych pomiędzy wangami, ułatwi komfortowe schodzenie i wychodzenie.

Metal i szkło

Schody jednobiegowe wykonane zostały z drewna, a następnie pomalowane na czarno, co sprawia, że wyglądają jak metal. Efekt ten został uzyskany dzięki barwie oraz matowemu wykończeniu powierzchni wang i wąskiej, kanciastej poręczy. Metal w połączeniu z grubym hartowanym szkłem sprawia, że wnętrze jest oficjalne, poważne ale i eleganckie. Czerń idealnie koresponduje z wszystkimi dodatkami i detalami, takimi jak: oświetlenie szynowe, którego linia współgra z poręczą, kontaktami, klamkami – występującymi na klatce schodowej, na wszystkich poziomach budynku.  Schody na wangach z szklanymi balustradami wprowadziły do wnętrza powietrze, przejrzystość i lekkość, nienadmiernie ingerując w zastane otoczenie.

Jeśli interesuje Państwa podobny efekt, zapraszamy do kontaktu, proszę przesłać na mail:  biuro@helta.pl

  • rzuty z projektu architektonicznego (rzut parteru, piętra oraz przekrój)
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub wizualizacje dołączone do projektu architektonicznego
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia (to wszystko pomoże nam jeszcze lepiej spersonalizować ofertę)
  • określenie wzoru balustrady do wykonania na schodach oraz antresoli
  • numer telefonu kontaktowego
  • lokalizację ewentualnego montażu (kod pocztowy)
Cennik schodów samonośnych