Realizacja 29

Balustrady szklane na uchwytach punktowych

Balustrady szklane na uchwytach punktowych

Na powyższych zdjęciach widać realizację, która objęła wykonanie szklanych barierek zwieńczających schody dywanowe w domu klienta. Budynek mieszkalny, w którym było dane nam pracować, odznaczał się przestronnością, której nie chcieliśmy zaburzyć. Po wstępnych uzgodnieniach z inwestorem zdecydowaliśmy, że wykonamy balustrady szklane na uchwytach punktowych, które będą pozbawione poręczy.

Szklane barierki

Częstym przedmiotem naszych zleceń są szklane barierki, które mocujemy na gotowych już schodach. Klient poprosił nas o stworzenie nowoczesnych, szklanych barierek o ciekawej linii, które wpisałaby się w zastaną przestrzeń.

Balustrady wewnętrzne umieszczone zostały na całej długości schodów oraz na krawędzi antresoli. Pod uwagę wzięliśmy wielkość klatki schodowej oraz materiały, z których została zbudowana aranżacja.

Aby zapewnić mieszkańcom domu maksymalne bezpieczeństwo poruszania się po schodach, do wykonania balustrad użyliśmy szkła hartowanego Float o parametrach ESG/VSG – grubości 17,52mm.

Uchwyty punktowe

Balustrady szklane zostały zamocowane przy pomocy stalowych uchwytów punktowych, co stanowi gwarancję stabilności oraz wytrzymałości konstrukcji. Precyzyjnie i symetrycznie przycięte formatki szkła przymocowaliśmy do cokołu schodów betonowych, pozwalając na to, aby dolne krawędzie formatek dokładnie pokrywały się z dolną krawędzią schodów dywanowych.

Rotule w kolorze srebrnym, zamocowane na wewnętrznych bokach schodów, zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Sposób ich rozmieszczenia jest symetryczny, wręcz rytmiczny, co sprawia, że rotule stają się oryginalną ozdobą wnętrza.

Parametry techniczne balustrad

Fundamentem dla tych nowoczesnych balustrad szklanych były betonowe schody pokryte białą żywicą epoksydowaną. Zamontowane w domu barierki mają 1100mm wysokości, a grubość ich elementów wynosi 17,52mm.

Rodzaj szkła sprawia, że widoczne na zdjęciach formatki pokrywające się z balustradą, nabrały lekko zielonkawego zabarwienia. Szkło Float posiada taką barwę ze względu na zawartość żelaza, które występuje w nim naturalnie. Balustrada otaczająca antresolę została zamontowana w profilu aluminiowym anodowanym Slim.

Balustrady w zastanej aranżacji

Dom klienta odznaczał się przestronnością, wysokimi sufitami oraz ciekawym, designerskim wystrojem bazującym na nowoczesnych dodatkach. Białe dywanowe schody o układzie dwubiegowym wyraźnie wyróżniały się na tle ciemnych ścian, tworząc kontrast z innymi elementami wnętrza.

Balustrada szklana pozwoliła na zachowanie harmonii, nie ingerując w otoczenie. Połysk szkła oraz powleczonych żywicą schodów korespondują z sobą, dodając wnętrzu nowoczesnego i eleganckiego szyku. Brak poręczy podkreślił designerski charakter aranżacji.

Balustrada szklana na antresoli pozwoliła na zachowanie maksymalnej przestrzeni oraz światła na klatce schodowej. Zielonkawy odcień szkła Float stanowi tutaj piękne przejście pomiędzy bielą schodów a szarością ścian. Stalowe rotule dopełniają całości swoją dekoracyjnością.

W celu wykonania zbliżonej inwestycji proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • zdjęcia schodów betonowych
  • numer telefonu
  • lokalizację montażu
  • rzuty z projektu architektonicznego
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
  • określenie wzoru balustrady – wzorniki balustrad

— NASZE REALIZACJE —