Realizacja 04

białe schody
białe schody drewniane
nowoczesne białe schody
białe schody z drewna
białe schody wewnętrzne
schody białe
schody
białe schody z balustradą szklaną
schody białe z drewnem
białe schody z drewnianymi stopniami
schody drewniane

Białe schody drewniane

Odwiedzając tego klienta zostaliśmy poproszeni o stworzenie drewnianych schodów z balustradami, prowadzących na pierwsze piętro. Dzięki dużej powierzchni do wykorzystania nie musieliśmy się specjalnie ograniczać, jednak chcieliśmy stworzyć coś, co wkomponuje się w lekkość designu całego domu. W porozumieniu z klientem zaprojektowaliśmy zatem białe schody policzkowe z balustradą szklaną zwieńczoną białą poręczą.

Biel i szklane balustrady

Białe schody drewniane, które widać na zdjęciach realizacji, zostały wykonane z najwyższą starannością i precyzją. Stworzyliśmy je w układzie dwubiegowym, z niewielkim spocznikiem na ⅓ długości schodów. Stopnie wykonaliśmy z drewna dębowego uszlachetnionego przy pomocy twardego wosku olejnego w kolorze podłogi właściwej. Z kolei policzki schodowe pomalowaliśmy białą farbą z palety RAL, zgodną z odcieniem drzwi wewnętrznych.

Nasza realizacja objęła także nowoczesne balustrady ze szkła wykończone stylowym pochwytem z drewna pomalowanego na biało, który stał się przysłowiową wisienką na torcie tej realizacji.

Harmonia z otoczeniem

Nowoczesne, minimalistyczne wnętrza potrzebują odpowiedniego wykończenia, które dopełni całości, nie przeciążając całej kompozycji swoją formą. Schody dwubiegowe zastosowane w tej aranżacji, są w wyrazie lekkie, idealnie dopasowują się do zastanego otoczenia. Biel policzków oraz poręczy zwieńczającej balustradę stanowią nawiązanie do bieli ścian i wystroju wnętrza, harmonijnie z nim współgrając.

Przezroczyste szklane laminaty, z których wykonana jest barierka, nie ograniczają przestrzeni, ale wtapiają się w otoczenie. Padające na barierki światło nie rzuca cieni ku wnętrzu domu, ale sprawia, że szkło z którego są wykonane, potęguje swoją wartość światła, pomagając rozświetlić centrum tego wnętrza.

Klasyczne i ponadczasowe

Stopnie zawarte na policzkach zostały wykonane z drewna dębowego, które harmonijnie łączy się z podłogą na parterze oraz piętrze. Schody tego typu nazywamy konstrukcją ażurową, dzięki zachowaniu pustych przestrzeni między stopniami. To właśnie sprawia, że są one w wyrazie lekkie i zarazem minimalistyczne. W tej kompozycji nie ma miejsca na zbędne elementy, przeważa czystość form i barw. Chłodna, surowa biel z palety RAL pokrywa jednolicie policzki i poręcz szklanej balustrady. Klasyczna kolorystyka sprawia, że cała aranżacja nabiera ponadczasowości, która nawet po wielu latach zachowa swoją świeżość i nowoczesność.

Skromne i efektowne

Białe schody drewniane łączą w sobie zarówno naturalność jak i nowoczesność. Dzięki zastosowaniu lekko modyfikowanej barwy dębowego drewna, w tak jasnym wnętrzu pojawia się kontrast, który wprowadza do otoczenia odrobinę niewymuszonej dynamiki. Biel policzków połączona z przezroczystością grubego, hartowanego szkła reprezentuje tutaj nowoczesny design.

Ciemna linia powstała na styku policzka zewnętrznego i szklanych paneli nawiązuje do nielicznych, ciemnych detali występujących w tym minimalistycznym wnętrzu. Wszystko to sprawia, że cała kompozycja jest skromna lecz efektowna. Tak stworzona aranżacja stanowi idealnej tło pod dalsze designerskie pomysły.

Wykonujemy takie i podobne realizacje w całej Polsce i poza jej granicami. Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą, proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • rzuty z projektu architektonicznego (rzut parteru, piętra oraz przekrój)
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub wizualizacje dołączone do projektu architektonicznego
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
  • określenie wzoru balustrady do wykonania na schodach oraz antresoli
  • numer telefonu
  • lokalizację montażu

— NASZE REALIZACJE —