Realizacja 30

Schody betonowe w nowoczesnym stylu

Schody betonowe w nowoczesnym stylu

Powyższe zdjęcia przedstawiają realizację projektu schodów betonowych w nowoczesnym stylu, wykończonych przy pomocy efektownego „drewnianego dywanu”. W tym projekcie stworzyliśmy ciekawe połączenie spocznika z zabiegowym układem schodów, które zostały lekko skręcone u samego szczytu. Drugim elementem kompozycji były balustrady szklane na rotulach ze stali nierdzewnej znajdujące się na schodach oraz na antresoli.

Schody dywanowe ze spocznikiem

Bazą dla tych pięknych schodów była betonowa konstrukcja powstała podczas budowy domu. Dywan schodowy, który pokrył całkowicie górną powierzchnię schodów, został wykonany z drewna dębowego, które jest jednym z najczęściej używanych przez nas surowców. Na prośbę inwestora wybarwiliśmy jego powierzchnię tak, aby przypominało ono barwę egzotycznego Jatoba.

Naturalny charakter schodów podkreśla widoczna na nich specyficzna faktura drewna dębowego. Stopnie zachowały połysk, dzięki czemu korespondują z szklaną balustradą oraz nowoczesnym wystrojem domu.

Nowoczesne balustrady szklane

Zwieńczeniem schodów miały być szklane balustrady wykonane z laminowanego szkła hartowanego Optiwhite o grubości 17mm. Ten rodzaj szkła wyróżnia się najwyższą przejrzystością i nie posiada charakterystycznego dla innych szkieł zielonkawego przebarwienia.

Czystość i przezroczystość formatek budujących balustradę, znacznie wpłynęły na spójność aranżacji, nie kolidując kolorystycznie z aranżacją i nie powodując przebarwień na profilach schodów betonowych.

Elementy szklane, wchodzące w skład balustrady, odznaczają się precyzją cięcia i stanowią jedną, spójną linię łączącą schody z parterem oraz piętrem.

Bez zbędnych dodatków

Parametry formatek szkła umożliwiły ich osadzenie na uchwytach punktowych wykonanych ze stali nierdzewnej. Wytrzymałość mocowań pozwoliła na stworzenie bezpiecznej balustrady w nowoczesnym charakterze.

Widoczna na zdjęciach balustrada nie posiada poręczy, jest minimalistyczna i pozbawiona wszelkich zbędnych dekoracyjności. Jedynym akcentem zdobniczym wydają się być tutaj rotule w kolorze srebrnym, które stanowią ciekawe detale wchodzące w skład aranżacji.

Schody betonowe w nowoczesnym stylu

Powstałe przy budowie domu schody betonowe można w prosty sposób wykończyć drewnem, co pozwoli stworzyć we wnętrzu niebanalną i efektowną aranżację bliską naturalnemu pięknu. Chętnie wykonujemy projekty oraz realizacje wewnętrznych schodów drewnianych kładzionych na beton. W przypadku tego projektu schody oraz szklana balustrada idealnie wpisały się w nowoczesną i dynamiczną stylizację salonu.

Odważny kolor drewna odpowiada barwie podług oraz detali budujących wnętrze. Balustrada na antresoli pozwoliła na maksymalne zachowanie widoczności, nie ingerując nadmiernie w przestrzeń aranżacyjną.

Dzięki przezroczystości balustrad udało się nam zachować spójność wnętrza i podtrzymać jego nowoczesną stylistykę. Balustrada idealnie dopasowała się do klatki schodowej oraz kształtu schodów. Jej dolna część została docięta tak, aby zamknąć szczelnie pierwszą partię schodów.

Możemy stworzyć taką lub podobną realizację u Państwa w domu.

Proszę przesłać na mail:  biuro@helta.pl

  • zdjęcia schodów betonowych
  • numer telefonu
  • lokalizację montażu
  • rzuty z projektu architektonicznego
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
  • określenie wzoru balustrady – wzorniki balustrad

— NASZE REALIZACJE —