Realizacja 22

schody drewniane na beton
drewniane schody
schody w salonie
schody w domu
stopnie schodowe
schody drewniane na beton galeria
schody drewniane nowoczesne na beton
schody na beton drewniane
nowoczesne schody drewniane na beton
drewniane schody na beton

Schody drewniane na beton

Niektórzy z inwestorów, dla których wykonujemy realizacje, od początku dokładnie wiedzą czego chcą. Tak właśnie było w tym przypadku. Na zdjęciach widoczne są wnętrza domu urządzone wedle pomysłu właściciela. Zlecając nam zrobienie nowoczesnych schodów drewnianych na beton, inwestor przygotował nam szereg wytycznych dotyczących kolorystyki oraz stylistyki schodów. Dopełnieniem aranżacji miały być balustrady szklane zakończone drewnianą poręczą.

Schody dywanowe na betonie

Na powyższych zdjęciach widać zaprojektowane i wykonane przez nas schody dywanowe na beton. Do ich wykonania użyliśmy naturalnego materiału – drewna dębowego. Wykorzystując powstałe podczas budowy domu schody betonowe, stworzyliśmy piękną kompozycję, która spełniła oczekiwania klienta. Schody drewniane na beton to jedna z najbardziej efektownych i najwytrzymalszych konstrukcji.

Układ trzybiegowy został wyposażony w spoczniki, co znacznie ułatwiło poruszanie się po schodach. Dzięki zastosowaniu identycznej kolorystki i struktury materiałów, na zdjęciach można zaobserwować płynne przejście pomiędzy schodami oraz podłogami pięter, które zostały pokryte panelami. Zrezygnowaliśmy z zastosowania nieestetycznych listewek integrujących, co pozwoliło na płynne zespolenie. Dla wygody wchodzenia z dołu poszerzyliśmy pierwszy stopień, co umożliwi wejście na schody również z boku.

Balustrada ze szkła bezpiecznego

Całość wykończyliśmy nowoczesną balustradą ze szkła bezpiecznego Optiwhite. Balustrada została umieszczona na całej długości schodów, a także w antresoli na piętrze. Antresola została otoczona balustradą szklaną osadzoną na profilu balustradowym SLIM w kolorze białym. Specyfiką tego rodzaju mocowania jest to, że z przyczyn technicznych musi zostać konstrukcyjnie odsunięty od krawędzi antresoli na około 50mm. Zwieńczeniem balustrady jest drewniana poręcz wykonana z drewna dębowego w kolorze naturalnym.

Wykończenie aranżacji

Balustrady szklane schodowe zostały zamocowane na białych uchwytach punktowych pomalowanych metodą proszkową. Ze względu na różnice poziomów wszystkich biegów konstrukcji, pochwyt został stworzony metodą „otwórz ramę, zamknij ramę”. Od trzeciego biegu pochwyt płynnie łączy się z poręczą na antresoli piętra.

Ze względu na to, że podłoga została pokryta panelami, wykonaliśmy kątownik na krawędzi antresoli – w białym kolorze z palety barwnej RAL. Biała, szeroka listwa łącząca schody z ścianą zewnętrzną to element kompozycyjny, który stanowi nawiązanie stylistyczne do detali występujących na połączeniu ścian z podłogą. To zespolenie powtarza się na parterze oraz piętrze. Niewysokie stopnie schodowe umożliwiają komfortowe przemieszczanie się po schodach.

Schody w zastanej aranżacji domu

Drewniane schody, wykonane z klasycznej klejonki w naturalnym kolorze drewna dębowego, pięknie scaliły się podłogami na parterze oraz piętrze. Dla spójności zachowania kompozycji, szklaną balustradę zwieńczyła drewniana balustrada w kolorze identycznym co stopnie schodowe. Dzięki zastosowaniu szklanych barierek, wnętrze zachowało maksimum przestrzeni. Równomiernie wycięte formatki szkła nie ograniczają przepływu światła na klatce schodowej.

Cała kompozycja idealnie pasuje do loftowych elementów wnętrza, takich jak: ściana wyłożona płytami betonowymi, metalowe konstrukcje żyrandoli, designerskie lampy zwisające z sufitu, które oświetlają klatkę schodową.

Pragniecie Państwo podobnego efektu w swoim domu?

Proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl

  • zdjęcia schodów betonowych
  • numer telefonu
  • lokalizację montażu
  • rzuty z projektu architektonicznego
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia
  • określenie wzoru balustrady – wzorniki balustrad

— NASZE REALIZACJE —