Project Description

Realizacja 08

Schody w surowej stylistyce domu
Schody dywanowe w surowej stylistyce nowoczesnego domu
Schody w stylowym domu
Stylowe schody
Stylowe schody wewnętrzne
Beton, stal, schody bielone
Stylistyka bielonego drewna na schodach

Schody w surowej stylistyce domu

Schody w surowej stylistyce domu to jeden z ciekawszych projektów, które dane nam było wykonać. Konstrukcja bazuje na betonowej konstrukcji, która jest charakterystyczna i bardzo popularna dla nowoczesnego budownictwa.

Nasz klient zdecydował się na bardzo elegancką stylistykę, gdzie schody i podstopnie zostały wykonane z tego samego jasnego rodzaju drewna – dębowego. Postanowił nie ukrywać betonu z boku konstrukcji, jest on odbudowany, co dało bardzo industrialny i nowoczesny efekt. Ściany są również utrzymane w takiej samej stylistyce, gdzieniegdzie jedynie zostały ocieplone ceglanym dekorem. Jeżeli chodzi o budowę klatki schodowej, to wykorzystano konstrukcję ze spocznikiem. Poruszanie się po takich schodach jest bardzo wygodne i bezpieczne.

Konstrukcja schodów została wykończona przy ścianie białą ozdobną listwą, co znacznie podkreśla piękno naturalnego drewna, a zaraz nad nią zostały zamontowane punktowe lampki. Dają one efekt nie tylko dekoracyjny, ale też zapewniają bezpieczeństwo podczas chodzenia – wszystkie stopnie są doskonale widoczne.

Jeżeli chodzi o barierki, to klient zdecydował się na niezbyt typowe, ale bardzo efektowne rozwiązanie. Mają one nietuzinkową konstrukcję, ponieważ sięgają od dołu schodów po sam sufit wykorzystując duszę pomiędzy biegami, tworząc dekoracyjną ściankę z metalowych prętów, które zostały pomalowane farbą proszkową w czarny mat. Nadały one bardzo nowoczesnego charakteru całej budowie, a jednocześnie sprawiły, że wnętrze prezentuje się przestrzennie i ma unikatowy charakter. Przy chodzeniu można się asekurować przytrzymywaniem pojedynczych prętów. Taką barierkę jest bardzo prosto utrzymać w czystości.

Metal i beton, które występują w połączeniu ze szlachetnym drewnem oraz ciepłym oświetleniem, dają surowe, ale też i przyjemne, przytulne wnętrze, które spodobało się zarówno klientowi, jak i nam.

Jeżeli są Państwo zainteresowani realizacją schodów w podobnym stylu – zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z cennikiem naszych schodów i barierek!

Pragniecie Państwo podobnego efektu w swoim domu? Proszę przesłać na mail: biuro@helta.pl:

  • numer telefonu kontaktowego
  • lokalizację ewentualnego montażu (miejscowość, kod pocztowy)
  • rzuty z projektu architektonicznego (rzut parteru, piętra oraz przekrój w .pdf)
  • wizualizacje wykonane przez architekta wnętrza lub wizualizacje dołączone do projektu architektonicznego
  • inspiracje, oczekiwania, przykładowe zdjęcia (to wszystko pomoże nam jeszcze lepiej spersonalizować ofertę)
  • określenie wzoru balustrady do wykonania na schodach oraz antresoli
Schody drewniane na beton